gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Moeder van vermoorde Milly Boele bij jubileum Amber Alert

d9d12911e2ef2753c0ff19fb0a259004.jpg

Het was geen vrolijk verjaardagsfeestje, afgelopen week op het SS Rotterdam. Vrijdag werd daar uitgebreid stilgestaan bij het 10-jarig jubileum van het Amber Alert. Een van de meeste opvallende sprekers was Tineke Boele, de moeder van het vermoorde Dordtse meisje Milly.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Milly Boele (12) werd acht jaar geleden dood aangetroffen in de achtertuin van een politieagent, op enkele meters van haar ouderlijk huis. Ook rondom haar vermissing was een Amber Alert verstuurd. De politieman, Sander V., werd veroordeeld tot achttien jaar celstraf en tbs.

De moeder van Milly zegt dat ze nog regelmatig aangesproken wordt over hetgeen haar acht jaar geleden is overkomen. "Dan krijg je te horen hoe mensen met ons meegeleefd hebben en dat iedereen zo geschokt was toen ze hoorden dat onze dochter was overleden."

De familie treedt niet vaak in de openbaarheid. "Het gaat inmiddels wel beter", zegt de moeder. "We zijn net op vakantie geweest. En je kan af en toe ergens om lachen. Maar de momenten dat je in een dalletje zit komen eens in de zoveel tijd voorbij."

In de afgelopen jaren heeft de familie Boele veel steun gehad van mensen om hen heen. "Het is zo raar dat er zoveel mensen zijn die met je meeleven", gaat Tineke verder. "We zijn er altijd heel dankbaar voor geweest. En het heeft altijd heel erg geholpen."

Op de bijeenkomst op het SS Rotterdam wil Tineke de waarde van een Amber Alert benadrukken. "Voor mijn dochter maakte het uiteindelijk geen verschil. Milly was een half uur na haar verdwijning al omgebracht. Maar in veel andere gevallen kan het absoluut levens redden."

Levensgevaar

Het Amber Alert werd op 11 november 2008 officieel in gebruik genomen. Op 14 februari 2009 werd het eerste waarschuwingsbericht daadwerkelijk verzonden. Dat gebeurde omdat werd gevreesd voor het leven van de 4-jarige Lorenzo uit Rotterdam.

Binnen een paar uur werd de jongen teruggevonden. Hij zat in de ballenbak van een restaurant. Het Amber Alert speelde overigens geen rol van betekenis bij deze opsporing, omdat de meeste sms-jes niet bij het publiek waren aangekomen.

De afgelopen tien jaar is het alert 25 keer door de politie ingezet bij een zoektocht naar vermiste kinderen. De criteria zijn strikt. Er wordt alleen alarm geslagen bij de vermissing van minderjarigen die mogelijk in levensgevaar zijn.

Uit onderzoek blijkt dat AMBER alert de hoogste naamsbekendheid heeft onder de alarmeringssystemen. Bijna iedereen kent het systeem dat is komen overwaaien uit de VS en vernoemd is naar een omgekomen Amerikaans meisje: de 9-jarige Amber Hagerman.

Lees ook

verstevigingen Baanhoekbrug.png

Operatie geslaagd: hulpdiensten kunnen weer over deze brug

Ambulances, politie en andere hulpdiensten kunnen weer over de Baanhoekbrug bij Sliedrecht. Sinds begin maart was de brug afgesloten voor dit incidentele autoverkeer na de vondst van zwakke plekken onder het wegdek. Die plekken zijn afgelopen weekend aangepakt, meldt Rijkswaterstaat.

FOTOAANRIJDING.png

Meerdere auto’s beschadigd door ongeluk in Wielwijk

Een bestuurder is maandagavond uit de bocht gevlogen in de Dordtse wijk Wielwijk. Daarbij raakten drie geparkeerde auto’s beschadigd.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle.jpg

Hennepkwekerij en illegale slaapplekken ontdekt op bedrijventerrein

Bij een controle op bedrijventerrein Donkersloot in Ridderkerk is een hennepplantage ontdekt. De kwekerij met honderden planten is meteen afgebroken.

COA vluchtelingenopvang ter illustratie

Zwijndrecht moet meer doen voor huisvesting statushouders, Molenlanden voldoet

De provincie Zuid-Holland zet druk op Zwijndrecht om sneller werk te maken van de huisvesting van statushouders. Als de gemeente niet binnen een jaar met voldoende concrete resultaten komt, dreigt ingrijpen vanuit de provincie.

wijngaardenfoto.png

Dorp voelt zich genegeerd bij plan voor nieuwe wijk: ‘Ze doen net of wij er niet zijn’

Gemopper in Wijngaarden. Bewoners van het eeuwenoude lintdorp voelen zich niet betrokken bij de plannen voor nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord, waar 1880 nieuwe huizen moeten verrijzen. In de polder ten noorden van de toekomstige wijk vreest men voor de gevolgen.

20260323163821.jpg

Tientallen meters riet in brand langs dijk

Flinke rookwolken langs de Rivierdijk in Hardinxveld-Giessendam maandagmiddag. Langs de dijk stond een groot stuk riet in brand.