gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mogelijk doorstart restaurant Roodenburch

Restaurant, café en winkel Huis Roodenburch maakt mogelijk een doorstart. Er worden gesprekken gevoerd met huidige en nieuwe partijen. De aanvraag voor een faillissement is opgeschort. Binnen enkele weken moet er duidelijkheid zijn.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Eigenaar van het pand Vereniging Hendrick de Keyser is positief over een doorstart. "Wij geloven in het concept", zegt Lisette Knulst. Zij is hoofd huurzaken: "Wij verwachten dat het gaat lukken. We hebben het hier over beginnende ondernemers en het is in financieel opzicht moeilijk om zoiets op te bouwen. dat heeft tijd nodig."

Ondernemers Jos Wijnstekers en Glenda van Deutekom lieten via hun website weten dat de deur van Huis Roodenburch sinds 2 januari jongstleden dicht blijft: "Wat we twee jaar geleden zo enthousiast zijn begonnen en waarin we zoveel vertrouwen hadden, lijkt toch na een moeizame start en diverse tegenslagen niet haalbaar. Wij willen alle lieve gasten die de weg naar ons mooie restaurant en wijnbar wisten te vinden, hartelijk danken voor het vertrouwen."

Een doorstart van de onderneming in de huidige vorm lijkt alleen mogelijk te zijn als betrokken partijen water bij de wijn doen. "Een verlaging van de huurprijs voor het pand is onderdeel van de gesprekken die momenteel worden gevoerd", zegt Knulst van Vereniging Hendrick de Keyser, "Het is niet in ons belang om de duimschroeven aan te draaien. Het pand moet niet leeg komen te staan. Reuring is goed voor het pand en voor de stad."

De Vereniging heeft er alle belang bij om het historische pand aan de Wijnstraat 153 in gebruik te houden. De in Amsterdam gevestigde vereniging neemt verwaarloosde historische panden over om ze van de ondergang te redden. Ze worden gerestaureerd en opnieuw in gebruik genomen om verpaupering te voorkomen. Vanuit de huurinkomsten wordt het onderhoud betaald.

Huis Roodenburch zou dateren uit de middeleeuwen. In de 16e eeuw is de grafelijke herberg samengevoegd met een buurpand, waardoor het de huidige Vereniging Hendrick de Keyserafmetingen kreeg. In de meest recente geschiedenis was het pand in gebruik door Drukkerij Holster. Daarna kwam het leeg te staan en ging in rap tempo achteruit. In 2007 is het in zwaar verwaarloosde staat overgenomen door Vereniging Hendrick de Keyser. Vorig jaar opende in het pand een restaurant met wijnbar en winkel.

In het televisieprogramma De Restauratie van AVROTROS konden kijkers stemmen of het pand geld zou krijgen van de Bank- Giroloterij om de restauratie te bekostigen. Het pand kreeg niet voldoende stemmen, maar de restauratie is toch uitgevoerd.


Lees ook

DSC_4780.JPG

Kuijt ziet FC Dordrecht winnen met contractnieuws op komst: ‘De pen ligt klaar’

Het is niet meer de vraag of, maar wanneer Dirk Kuijt zijn contractverlenging bij FC Dordrecht aankondigt. Het nieuws hing al wekenlang (en eigenlijk al langer) in de lucht, maar na de 1-0 zege op ADO Den Haag geeft hij aan dat het officiële bericht niet lang meer op zich laat wachten.

yv2026412NKS02384.jpg

FC Dordrecht nipt te sterk voor amper uitgekaterde kampioen

Na acht duels zonder zege mag FC Dordrecht weer eens drie punten bijschrijven. In een wedstrijd waarin voor tegenstander ADO Den Haag weinig op het spel stond, was de thuisclub met 1-0 te sterk voor de pas gekroonde Keuken Kampioen Divisie-kampioen.

korfbalfoto.png

Euforische beelden: DeetosSnel naar het hoogste korfbalniveau

DeetosSnel/QLS speelt komend zaalseizoen op het hoogste niveau van Nederland. De Dordtse korfballers waren zaterdag te sterk voor het Amsterdamse Blauw-Wit (20-18) en zetten, met hulp van honderden meegereisde fans, de Maaspoort in Den Bosch op z’n kop.

IMG-20260411-WA0008.jpg

Man gestoken met schaar, 18-jarige aangehouden

Bij een ruzie in de Dordtse wijk Sterrenburg is zaterdag gestoken. Een 18-jarige man is aangehouden, meldt de politie. Ook is er een schaar in beslag genomen.

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Die komen er bekaaid vanaf in Sliedrecht: die gemeente scoort het laagst in onze streek. Maar waar loopt je allemaal tegenaan als je nodig moet?

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”