gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mondharmonica-virtuoos op Big Rivers in Dordrecht

40ef83dd66641c2eb75cf898b3eeab5c

Big Rivers barst vrijdagavond weer los in Dordrecht. Het gratis toegankelijk festival biedt altijd een keur aan artiesten en stijlen en heeft nu onder meer Armand van Wijck gestrikt. Hij wordt al de nieuwe Toots Thielemans genoemd.

Robert van Loon |  | Aangepast op
"Het is best een eer om met hem vergeleken te worden, maar ik speel wel eigen repertoire. De vergelijking gaat dus nauwelijks op, maar ja, mensen hebben niet zo veel referentiekader en als ik dan ook nog eens iets van hem speel..."

Van Wijck gaat juist dat zondagmiddag doen: "Ik breng een tribute aan Toots Thielemans, maar ik ga geen covers spelen. We doen het op mijn manier en ik zeg we want ik heb dankzij een sponsor een fantastische begeleidingsband."

Eigenlijk is hij journalist, maar inmiddels ligt zijn hart bij de muziek. Hij bleek buitengewoon getalenteerd en studeerde vorige maand als eerste in ons land op het Rotterdamse conservatorium af op grammatische mondharmonica.

Tegenwoordig woont Van Wijck in Utrecht, maar zijn roots liggen in de Dordtse regio: "ik ben geboren en getogen in Alblasserdam. Op mijn 18e ben ik verhuisd, maar mijn ouders wonen er nog steeds".

Hij typeert zijn muziek als moderne jazz, maar kan er ook mee leven als je het easy listening noemt: "Ik mix jazz met wereldmuziek, minimalistische muziek, filmmuziek en ambiance. Daar voel ik me prettig bij."



Wie de mondharmonica virtuoos op het podium zelf wil bezig zien moet zondag tussen 14.00 en 15.30 uur op het Scheffersplein in Dordt zijn. Het hele programma van Big Rivers (150 acts in drie dagen) is op de smartphone te downloaden via www.tmsqr.com.



Lees ook

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."