gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Mondharmonica-virtuoos op Big Rivers in Dordrecht

40ef83dd66641c2eb75cf898b3eeab5c

Big Rivers barst vrijdagavond weer los in Dordrecht. Het gratis toegankelijk festival biedt altijd een keur aan artiesten en stijlen en heeft nu onder meer Armand van Wijck gestrikt. Hij wordt al de nieuwe Toots Thielemans genoemd.

Robert van Loon |  | Aangepast op
"Het is best een eer om met hem vergeleken te worden, maar ik speel wel eigen repertoire. De vergelijking gaat dus nauwelijks op, maar ja, mensen hebben niet zo veel referentiekader en als ik dan ook nog eens iets van hem speel..."

Van Wijck gaat juist dat zondagmiddag doen: "Ik breng een tribute aan Toots Thielemans, maar ik ga geen covers spelen. We doen het op mijn manier en ik zeg we want ik heb dankzij een sponsor een fantastische begeleidingsband."

Eigenlijk is hij journalist, maar inmiddels ligt zijn hart bij de muziek. Hij bleek buitengewoon getalenteerd en studeerde vorige maand als eerste in ons land op het Rotterdamse conservatorium af op grammatische mondharmonica.

Tegenwoordig woont Van Wijck in Utrecht, maar zijn roots liggen in de Dordtse regio: "ik ben geboren en getogen in Alblasserdam. Op mijn 18e ben ik verhuisd, maar mijn ouders wonen er nog steeds".

Hij typeert zijn muziek als moderne jazz, maar kan er ook mee leven als je het easy listening noemt: "Ik mix jazz met wereldmuziek, minimalistische muziek, filmmuziek en ambiance. Daar voel ik me prettig bij."



Wie de mondharmonica virtuoos op het podium zelf wil bezig zien moet zondag tussen 14.00 en 15.30 uur op het Scheffersplein in Dordt zijn. Het hele programma van Big Rivers (150 acts in drie dagen) is op de smartphone te downloaden via www.tmsqr.com.



Lees ook

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.