gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Moskeebestormers krijgen mogelijk 200 uur taakstraf opgelegd

Justitie heeft vrijdagochtend tweehonderd uur taakstraf geëist tegen twee mannen en een vrouw die een Turkse moskee in Dordrecht zouden hebben bestormd.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Twee van hen waren niet naar de rechtbank gekomen om de strafeis te horen.

Het drietal uit Rotterdam, Zaandam en Amsterdam viel in de zomer van 2016 de Aya Sofia moskee in de Merwedestraat binnen. Ze maakten deel uit van een groep van ongeveer 25 man.

De rechter vertelde dat de groep eerst was gekomen om te praten, maar dat dat al snel uit de hand liep. Ze gingen vier mensen te lijf en vernielden onder meer serviesgoed, meubels en een scooter.

Na de aanval zijn meerdere schadeclaims ingediend. De moskee zegt ruim 10 duizend euro schade te hebben opgelopen. Twee slachtoffers eisen 20 duizend en 850 euro schadevergoeding.

Ten tijde van de bestorming waren er spanningen tussen Turken en Koerden. Een Koerdisch gezin in de Wielwijk werd bijvoorbeeld belaagd omdat ze een Koerdische vlag voor het raam had hangen. De aanval op de moskee was een wraakactie hierop.

De verdachte die naar de rechtbank was gekomen, ontkent dat hij iets met de bestorming te maken heeft. Hij zegt dat hij wel bij het Koerdische gezin was om zijn steun te betuigen, maar dat hij niet was meegegaan naar de moskee.

Uit telefoongegevens van de man is volgens justitie echter gebleken dat hij tijdens de aanval in de buurt van het gebedshuis was. Ook is de politie er vrijwel zeker van dat hij op camerabeelden te zien is.

De advocaat van de man zegt dat de beelden te onduidelijk zijn om te bewijzen dat haar cliënt erbij was. Ook zou hij bedreigd zijn sinds de politie zijn foto heeft verspreid. Ze eist vrijspraak.

De twee verdachten die verstek lieten gaan, hebben niets verklaard of zeggen dat ze alleen in de moskee waren om een filmpje te maken. Hun advocaten pleiten eveneens voor vrijspraak. (Bron: RTV Rijnmond)



Lees ook

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”