gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Moskeebestormers krijgen mogelijk 200 uur taakstraf opgelegd

Justitie heeft vrijdagochtend tweehonderd uur taakstraf geëist tegen twee mannen en een vrouw die een Turkse moskee in Dordrecht zouden hebben bestormd.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Twee van hen waren niet naar de rechtbank gekomen om de strafeis te horen.

Het drietal uit Rotterdam, Zaandam en Amsterdam viel in de zomer van 2016 de Aya Sofia moskee in de Merwedestraat binnen. Ze maakten deel uit van een groep van ongeveer 25 man.

De rechter vertelde dat de groep eerst was gekomen om te praten, maar dat dat al snel uit de hand liep. Ze gingen vier mensen te lijf en vernielden onder meer serviesgoed, meubels en een scooter.

Na de aanval zijn meerdere schadeclaims ingediend. De moskee zegt ruim 10 duizend euro schade te hebben opgelopen. Twee slachtoffers eisen 20 duizend en 850 euro schadevergoeding.

Ten tijde van de bestorming waren er spanningen tussen Turken en Koerden. Een Koerdisch gezin in de Wielwijk werd bijvoorbeeld belaagd omdat ze een Koerdische vlag voor het raam had hangen. De aanval op de moskee was een wraakactie hierop.

De verdachte die naar de rechtbank was gekomen, ontkent dat hij iets met de bestorming te maken heeft. Hij zegt dat hij wel bij het Koerdische gezin was om zijn steun te betuigen, maar dat hij niet was meegegaan naar de moskee.

Uit telefoongegevens van de man is volgens justitie echter gebleken dat hij tijdens de aanval in de buurt van het gebedshuis was. Ook is de politie er vrijwel zeker van dat hij op camerabeelden te zien is.

De advocaat van de man zegt dat de beelden te onduidelijk zijn om te bewijzen dat haar cliënt erbij was. Ook zou hij bedreigd zijn sinds de politie zijn foto heeft verspreid. Ze eist vrijspraak.

De twee verdachten die verstek lieten gaan, hebben niets verklaard of zeggen dat ze alleen in de moskee waren om een filmpje te maken. Hun advocaten pleiten eveneens voor vrijspraak. (Bron: RTV Rijnmond)



Lees ook

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

foto website veiligheidsoefening

Let op: bij station Dordrecht staat het woensdag vol met hulpdiensten en hoor je knallen

Voor wie woensdag ineens heel veel hulpdiensten zie bij station Dordrecht, geen paniek. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid gaat van 11.00 uur tot 14.00 uur een veiligheidsoefening doen. Tijdens de oefening trainen de betrokken organisaties hun samenwerking bij heftige incidenten.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.