gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Moskeebestormers krijgen mogelijk 200 uur taakstraf opgelegd

Justitie heeft vrijdagochtend tweehonderd uur taakstraf geëist tegen twee mannen en een vrouw die een Turkse moskee in Dordrecht zouden hebben bestormd.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Twee van hen waren niet naar de rechtbank gekomen om de strafeis te horen.

Het drietal uit Rotterdam, Zaandam en Amsterdam viel in de zomer van 2016 de Aya Sofia moskee in de Merwedestraat binnen. Ze maakten deel uit van een groep van ongeveer 25 man.

De rechter vertelde dat de groep eerst was gekomen om te praten, maar dat dat al snel uit de hand liep. Ze gingen vier mensen te lijf en vernielden onder meer serviesgoed, meubels en een scooter.

Na de aanval zijn meerdere schadeclaims ingediend. De moskee zegt ruim 10 duizend euro schade te hebben opgelopen. Twee slachtoffers eisen 20 duizend en 850 euro schadevergoeding.

Ten tijde van de bestorming waren er spanningen tussen Turken en Koerden. Een Koerdisch gezin in de Wielwijk werd bijvoorbeeld belaagd omdat ze een Koerdische vlag voor het raam had hangen. De aanval op de moskee was een wraakactie hierop.

De verdachte die naar de rechtbank was gekomen, ontkent dat hij iets met de bestorming te maken heeft. Hij zegt dat hij wel bij het Koerdische gezin was om zijn steun te betuigen, maar dat hij niet was meegegaan naar de moskee.

Uit telefoongegevens van de man is volgens justitie echter gebleken dat hij tijdens de aanval in de buurt van het gebedshuis was. Ook is de politie er vrijwel zeker van dat hij op camerabeelden te zien is.

De advocaat van de man zegt dat de beelden te onduidelijk zijn om te bewijzen dat haar cliënt erbij was. Ook zou hij bedreigd zijn sinds de politie zijn foto heeft verspreid. Ze eist vrijspraak.

De twee verdachten die verstek lieten gaan, hebben niets verklaard of zeggen dat ze alleen in de moskee waren om een filmpje te maken. Hun advocaten pleiten eveneens voor vrijspraak. (Bron: RTV Rijnmond)



Lees ook

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

PSX_20260728_194132

Wéér koolmonoxide gemeten in flat, zestien verdiepingen ontruimd

Een flat aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk is ontruimd nadat een koolmonoxidemelder is afgegaan in het gebouw. Volgens de brandweer zijn ook daadwerkelijk hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Het is niet de eerste keer: in de afgelopen maanden is de gevaarlijke stof meermaals gemeten, na de vorige keer werd zelfs de gaskraan wekenlang dichtgedraaid.

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."

fotopersburobusinkinvallen

Honderden kilo's drugs en stamp-apparatuur: dit vond de politie in de drugslabs in Dordrecht en Zwijndrecht

In een groot drugsonderzoek waarbij dinsdagavond invallen werden gedaan op meerdere locaties in onder meer Dordrecht en Zwijndrecht, zijn zes verdachten opgepakt. Honderden kilo's drugs, machines voor de productie van drugs en grote hoeveelheden grondstoffen zijn in beslag genomen.

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.