gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Moskeebestormers krijgen mogelijk 200 uur taakstraf opgelegd

Justitie heeft vrijdagochtend tweehonderd uur taakstraf geëist tegen twee mannen en een vrouw die een Turkse moskee in Dordrecht zouden hebben bestormd.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Twee van hen waren niet naar de rechtbank gekomen om de strafeis te horen.

Het drietal uit Rotterdam, Zaandam en Amsterdam viel in de zomer van 2016 de Aya Sofia moskee in de Merwedestraat binnen. Ze maakten deel uit van een groep van ongeveer 25 man.

De rechter vertelde dat de groep eerst was gekomen om te praten, maar dat dat al snel uit de hand liep. Ze gingen vier mensen te lijf en vernielden onder meer serviesgoed, meubels en een scooter.

Na de aanval zijn meerdere schadeclaims ingediend. De moskee zegt ruim 10 duizend euro schade te hebben opgelopen. Twee slachtoffers eisen 20 duizend en 850 euro schadevergoeding.

Ten tijde van de bestorming waren er spanningen tussen Turken en Koerden. Een Koerdisch gezin in de Wielwijk werd bijvoorbeeld belaagd omdat ze een Koerdische vlag voor het raam had hangen. De aanval op de moskee was een wraakactie hierop.

De verdachte die naar de rechtbank was gekomen, ontkent dat hij iets met de bestorming te maken heeft. Hij zegt dat hij wel bij het Koerdische gezin was om zijn steun te betuigen, maar dat hij niet was meegegaan naar de moskee.

Uit telefoongegevens van de man is volgens justitie echter gebleken dat hij tijdens de aanval in de buurt van het gebedshuis was. Ook is de politie er vrijwel zeker van dat hij op camerabeelden te zien is.

De advocaat van de man zegt dat de beelden te onduidelijk zijn om te bewijzen dat haar cliënt erbij was. Ook zou hij bedreigd zijn sinds de politie zijn foto heeft verspreid. Ze eist vrijspraak.

De twee verdachten die verstek lieten gaan, hebben niets verklaard of zeggen dat ze alleen in de moskee waren om een filmpje te maken. Hun advocaten pleiten eveneens voor vrijspraak. (Bron: RTV Rijnmond)



Lees ook

Foto arikel afsluiting burg. raadtsingel.png

Werk aan Burgemeester de Raadtsingel net op tijd klaar voor sluiting brug

Er wordt al bijna een jaar gewerkt aan de Burgemeester de Raadtsingel en het einde lijkt in zicht te zijn. Vanaf 3 mei tot 17 juli 2026 wordt de laatste hand gelegd aan de weg. In deze periode wordt de Burgemeester de Raadtsingel regelmatig afgesloten voor doorgaand verkeer.

SLD sport web.png

Droom spat uiteen: Sliedrecht Sport verliest volleybalfinale voor landskampioenschap

Sliedrecht Sport heeft zaterdagavond net naast het landskampioenschap zaalvolleybal gegrepen. Na een spannende finale, moesten de dames het met 3-1 in sets afleggen tegen Apollo 8 uit Borne. “Het gevoel is echt ontzettend klote”, zegt coach Daniël van Helden verbeten.

concertannefrank.png

Zondag op TV Dordrecht: Anne Frank herdenkingsconcert

In aanloop naar het 4 mei herdenkingsconcert van dit jaar in de Trinitatiskapel is deze zondag het Anne Frank concert uit 2024 te zien op TV Dordrecht.

furry foto.jpeg

Eerste furry walk in Dordrecht: 'Niemand wordt veroordeeld'

Heb jij een furry pak in de kast hangen en houd je van wandelen? De twee hobby’s zijn binnenkort te combineren tijdens Dordrechts aller eerste furry walk, georganiseerd door Lorenzo Filemon (32) uit Dordrecht. Op zondag 3 mei 2026 trekt de harige stoet door de stad.

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”