gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Moskeebestormers krijgen mogelijk 200 uur taakstraf opgelegd

Justitie heeft vrijdagochtend tweehonderd uur taakstraf geëist tegen twee mannen en een vrouw die een Turkse moskee in Dordrecht zouden hebben bestormd.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Twee van hen waren niet naar de rechtbank gekomen om de strafeis te horen.

Het drietal uit Rotterdam, Zaandam en Amsterdam viel in de zomer van 2016 de Aya Sofia moskee in de Merwedestraat binnen. Ze maakten deel uit van een groep van ongeveer 25 man.

De rechter vertelde dat de groep eerst was gekomen om te praten, maar dat dat al snel uit de hand liep. Ze gingen vier mensen te lijf en vernielden onder meer serviesgoed, meubels en een scooter.

Na de aanval zijn meerdere schadeclaims ingediend. De moskee zegt ruim 10 duizend euro schade te hebben opgelopen. Twee slachtoffers eisen 20 duizend en 850 euro schadevergoeding.

Ten tijde van de bestorming waren er spanningen tussen Turken en Koerden. Een Koerdisch gezin in de Wielwijk werd bijvoorbeeld belaagd omdat ze een Koerdische vlag voor het raam had hangen. De aanval op de moskee was een wraakactie hierop.

De verdachte die naar de rechtbank was gekomen, ontkent dat hij iets met de bestorming te maken heeft. Hij zegt dat hij wel bij het Koerdische gezin was om zijn steun te betuigen, maar dat hij niet was meegegaan naar de moskee.

Uit telefoongegevens van de man is volgens justitie echter gebleken dat hij tijdens de aanval in de buurt van het gebedshuis was. Ook is de politie er vrijwel zeker van dat hij op camerabeelden te zien is.

De advocaat van de man zegt dat de beelden te onduidelijk zijn om te bewijzen dat haar cliënt erbij was. Ook zou hij bedreigd zijn sinds de politie zijn foto heeft verspreid. Ze eist vrijspraak.

De twee verdachten die verstek lieten gaan, hebben niets verklaard of zeggen dat ze alleen in de moskee waren om een filmpje te maken. Hun advocaten pleiten eveneens voor vrijspraak. (Bron: RTV Rijnmond)



Lees ook

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Nieuw project.jpg

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.

IMG_1616 (2).jpg

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.