Te beginnen op zondagmiddag 4 tot vrijdag 9 november wordt er elke dag een muziekfilm vertoond, oude en nieuwe, gevolgd door passende live muziek door docenten van het Leerorkest en een politieke discussie over het belang van muziekonderwijs aan de hand van een thema.
Uit het hersenonderzoek van o.a. Eric Scherder en Dick Swaab is duidelijk geworden hoe belangrijk muziek is voor de ontwikkeling van de hersenen. Het heeft een enorme invloed op emotie, fantasie en denkkracht. Muziekles groeit daarom uit tot een van de belangrijkste vakken naast taal en rekenen.
De week trapt af met een officiële opening door de burgemeester of de wethouder van onderwijs.
Deze middag wordt de film El Sistema uit 2008 gedraaid. Die beschrijft hoe kinderen uit de sloppenwijken van Venezuela door muziekles een toekomstperspectief krijgen.
De muziek die hier bijhoort wordt verzorgd door The Road of Life.
Het programma voor deze week wordt bekendgemaakt op de Facebookpagina van Movies, Music & Mind.
Het geheel speelt zich af in The Movies.
Zondag begint het programma om 14.30 uur en duurt het tot 18.00 uur.
Op de volgende dagen zijn de tijden van 19.30 tot 22.30 uur.