Als ratten die het zinkende schip verlaten gingen de knagers bij het horen van de sloopkogel ervandoor richting de woningen die pal naast de loodsen staan. Inmiddels is een bedrijf voor ongediertebestrijding ingeschakeld en hebben bewoners muizenvallen in hun woningen gezet.
De Weeskinderendijk staat volop in het nieuws in verband met de plannen voor de nieuwbouwwijk Maasterras, onderdeel van de ontwikkeling van de spoorzone. De huizen zouden gesloopt moeten worden, maar de bewoners verzetten zich.
Opnieuw gesprekken met de gemeente
Dinsdagavond praat een delegatie bewoners opnieuw met de gemeente. Enkele maanden geleden barstte de bom nadat bewoners een brief op de mat kregen met de sloopplannen. De gemeenteraad besloot dat de communicatie veel beter moet worden en dat gedupeerden geholpen moeten worden met het vinden van een andere woning. Voorlopig verzet een deel van de bewoners zich tegen de sloopplannen en wil een ander deel wel een andere woning maar op dezelfde plek. Volgens de bewoners is de manier van communiceren door de gemeente nog steeds onduidelijk en moet alle initiatief steeds weer van de bewoners komen.
Volgende week neemt de gemeenteraad een besluit om miljoenen beschikbaar stellen voor de ontwikkeling van het gebied en de eerste aankoop van woningen ten behoeve van de sloop.
Bekijk hier onze reportage: