Dordrecht, Netherlands

Na explosie gearresteerde man kwam pas net uit inrichting, moeder zit er 'helemaal doorheen'

De 39-jarige Dordtenaar die in de Wantijstraat donderdagavond met een ontploffing voor meerdere beschadigde ramen en auto's zorgde, was even daarvoor ontslagen uit een inrichting. "Ik zit al maanden in een nachtmerrie", vertelt zijn moeder tegen RTV Dordrecht.
Corrado Francke | 5 maart 2021 15:56 | Aangepast op 5 maart 2021 15:56
"Hij had in de kliniek moeten blijven"

De vrouw, die niet op beeld haar verhaal wilde doen, hekelt de zorgaanpak van haar zoon en vertelde dat hij "in de kliniek had moeten blijven". De inmiddels vastzittende man had na een periode van hulp aangegeven aan het personeel van de kliniek dat hij weer naar huis wilde.

Tot groot ongenoegen van de moeder stemde de kliniek hiermee in. Een paar uur later gebeurde wat niemand had gehoopt: de man gooide een explosief uit zijn woning, werd even later aangehouden en meegenomen naar het politiebureau.

Geestelijk niet in orde

Ook geeft zij aan dat de man, die in een rolstoel zit, geestelijk niet in orde is en daardoor "totaal niet weet wat hij doet". Ze stelt dat de psychische hulp van hem ernstig achterloopt en hoopt dat hij weer terechtkan in de kliniek.

foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...