Dordrecht, Netherlands

Naaiatelier op Stevensweg draait overuren: 'We maken mondkapjes voor verzorgingshuizen'

Een drukke bedoening in Naaiatelier Leathers op de Stevensweg zaterdag. Daar zitten vrijwilligers achter de naaimachine om mondkapjes te maken.
Petra Scheurwater | 21 maart 2020 16:09 | Aangepast op 21 maart 2020 16:09
De mondkapjes zijn bedoeld voor lokale verzorgingshuizen. "De noodroep kwam twee dagen terug en toen dachten we: 'Natuurlijk, we kunnen helpen dus gaan we helpen!'", vertelt Ellen van Batenburg van naai-atelier Leather over de actie.

De mondkapjes die het tiental maakt zijn niet geschikt voor in het ziekenhuis. "Kort gezegd heb je drie typen mondkapjes. Waar het omgaat is dat er een tekort is het type-1 mondkapje. Dan praat je over mensen die ouderen thuis verzorgen, werken in een bejaardentehuis et cetera."

Normaal gesproken wordt het atelier gebruikt voor het geven van workshops in het maken van leren tassen. "Net als vele andere ondernemers staan wij stil. Het is een goed moment om de naaimachines hiervoor te gebruiken."

Om genoeg materialen te hebben om de mondkapjes te vervaardigen heeft Van Batenburg een oproep geplaatst op social media. "We vroegen of mensen lakens, bias-band et cetera konden komen brengen. Het is overweldigend wat iedereen is komen brengen."

Spullen hebben ze op de Stevensweg inmiddels genoeg. Om besmettingsrisico van het coronavirus te verkleinen vraagt Van Batenburg om niet meer spullen te komen brengen, maar thuis zelf aan de slag te gaan. Patronen om de mondkapjes te maken zijn te vinden op de sociale kanalen van Leathers. "Ik hoop dat we met z'n allen kunnen gaan naaien thuis."

Lees ook

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...