Dordrecht, Netherlands

Nacht tegen lichtvervuiling

Lichtvervuiling is een wereldwijd probleem en wij in Nederland zijn één van de grootste vervuilers. Tijdens de 'Nacht van de Nacht' aanstaande zaterdag wordt hier aandacht aan besteed.
Lotte Koreman | 25 oktober 2016 16:02 | Aangepast op 25 oktober 2016 16:02
Volgens Cees Mastenbroek van het Instituut voor Natuureducatie (IVN) ontstaat lichtvervuiling vooral door onze 24-uurs economie. We blijven constant bezig, dus het licht blijft altijd aan. Het IVN organiseert daarom zaterdag een avondwandeling waarin ze vertellen over lichtvervuiling.

Ook de gemeente Dordrecht doet dit weekend mee aan energiebesparing. De lichten van de Grote Kerk, het Stadhuis en de boomverlichting aan de Johan de Wittstraat en Stationsweg staan het hele weekend uit.


Het volledige programma van de Nacht van de Nacht kun je vinden op

Meest gelezen

Waterbus Sliedrecht geschrapt: vanaf 6 oktober uit de vaart

Redactie Streek 56 | 24 sep 2025 14:10

Lichaam gevonden in Oude Maas bij Zwijndrecht

RTV Rijnmond | Rijnmond | Redactie Streek 56 | Barbara Visscher | 24 sep 2025 14:57

Lees ook

Deze fietsenstalling wint een internationale prijs

De fietsenstalling en de entree aan de Weizigtpark-zijde van station Dordrecht hebben een internatio...

Woningoverval in Alblasserdam, drie mannen op de vlucht

Een huis aan de Vroegestraat in Alblasserdam is donderdagavond overvallen. Drie mannen zijn vervolge...

17 tips over beroving door nep-postbezorger na uitzending Opsporing Verzocht

De politie heeft zeventien tips ontvangen over een gewelddadige overval eerder dit jaar in een wonin...

Wethouder roept op tot veiliger verkeer: ‘Fietsen is veel gezelliger zonder telefoon in je hand!’

“Ik loop elke ochtend vijf kilometer door het dorp, maar ik denk dat de meeste fietsende jongeren mi...

Schade aan auto's na botsing

Op de Copernicusweg in Dordrecht zijn donderdagmiddag twee auto’s op elkaar gebotst. Beide voertuige...

Afvaldumpers massaal op de bon: deze gemeente wil viespeuken nu extra beboeten

Het college van Dordrecht wil afvaldumpers harder aanpakken. Sinds mei is al voor zo'n 55.000 euro a...