Dordrecht, Netherlands

Nacht tegen lichtvervuiling

Lichtvervuiling is een wereldwijd probleem en wij in Nederland zijn één van de grootste vervuilers. Tijdens de 'Nacht van de Nacht' aanstaande zaterdag wordt hier aandacht aan besteed.
Lotte Koreman | 25 oktober 2016 16:02 | Aangepast op 25 oktober 2016 16:02
Volgens Cees Mastenbroek van het Instituut voor Natuureducatie (IVN) ontstaat lichtvervuiling vooral door onze 24-uurs economie. We blijven constant bezig, dus het licht blijft altijd aan. Het IVN organiseert daarom zaterdag een avondwandeling waarin ze vertellen over lichtvervuiling.

Ook de gemeente Dordrecht doet dit weekend mee aan energiebesparing. De lichten van de Grote Kerk, het Stadhuis en de boomverlichting aan de Johan de Wittstraat en Stationsweg staan het hele weekend uit.


Het volledige programma van de Nacht van de Nacht kun je vinden op

Meest gelezen

Verwachte verkeersdrukte na afsluiting Drechttunnel blijft uit

Trevyn van Houwelingen | Redactie Streek 56 | 17 feb 2025 12:53

Lees ook

Schone tankwagons lekken chemische stof, brandweer rukt uit

De brandweer van Zwijndrecht en Dordrecht zijn uitgerukt voor twee lekkende wagons op rangeerterrein...

Ernstig zieke Hassan ontvangt koninklijke onderscheiding voor jarenlange inzet als vrijwilliger

Hassan Moujid heeft de koninklijke onderscheiding 'Lid in de Orde van Oranje Nassau' ontvangen uit h...

Renovatie Zwijndrechtse brug succesvol afgerond na vijf weken werkzaamheden

Na vijf weken van renovatiewerkzaamheden aan de Zwijndrechtse brug over de Oude Maas bij Dordrecht, ...

Luide roep om blijvende aandacht Kromhoutgebied: 'Het moet absoluut beter'

Het Kromhoutgebied in Dordrecht, dat ondanks verbeteringen met veel overlast kampt, verdient blijven...

Verwachte verkeersdrukte na afsluiting Drechttunnel blijft uit

De herhaalde waarschuwingen om de A16 de komende weken te vermijden lijken effect te hebben gehad. D...

Krijgt Hardinxveld een eigen buitenbad, of komt-ie toch in Sliedrecht?

Waar moet het nieuwe buitenbad voor inwoners uit Hardinxveld-Giessendam komen te liggen, in een buur...