gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nachtbrakers en cultuurfanaten komen samen tijdens Dordtse Cultuurnacht

600debd17dc9350b68dcbbe8b3e42e12

Om de Dordtenaar kennis te laten maken met het grote aanbod kunst en cultuur in de eigen stad werd deze zaterdag een nieuwe editie van de Cultuurnacht georganiseerd. Door de stad heen openden 17 locaties 's avonds de deuren, waarbij voor de echte liefhebbers tot diep in de nacht van kunst en cultuur genoten kon worden.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
In Amsterdam, Groningen en Leiden noemt men het een museumnacht, hier in Dordrecht gebruiken we liever de term Cultuurnacht. Verschil is er nauwelijks, alle organisaties hebben gemeen dat het voor bezoekers mogelijk is om een nacht lang door de stad te dwalen om te genieten van kunst, cultuur en muziek bij de verschillende musea en maatschappelijke organisaties die de stad rijk is. In Dordrecht was het zaterdag zover: de Cultuurnacht 2024.

Wie in de avond de tuin van het Dordrechts Museum binnenwandelt, vraagt zich waarschijnlijk af wat de handvol vuiniszakken op poten daar doen. Zonder ze aan te raken zal de bezoeker er ook nooit achter komen. Audiovisueel kunstenaar Nico Parlevliet bedacht dit audio-avontuur waarbij de toeschouwer werd uitgenodigd om één van de apparaten in te drukken. Dat leverde dan weer een spectrum van geluiden op uit de andere apparaten. Over de keuze van geluid als kunstvorm is goed nagedacht, want buiten is het ondertussen donker. Dat betekent echter niet dat de Cultuurnacht op zijn eind loopt.

Graffiti-schilderij
Even verderop op het Hof wordt op dat moment hard gewerkt aan een graffiti-schildering van, hoe kan het ook anders, een schapenkop. De kunstenares heeft zich laten inspireren door museum Huis van Gijn, waarbij ze het hoofd van Simon van Gijn langzaam laat opgaan in de eerder genoemde schapenkop.

Een kleine greep uit de selectie van wat er nog meer te doen was: de Bibliotheek stond dit jaar volledig in het teken van poëzie, strips en spel. Bezoekers van het bibliotheekcafé mochten meedoen aan een Dungeons and Dragons spel, in de Blauwe Kamer was er ruimte voor geschreven en voorgedragen poëzie en in de kinderhoek vond een voorleesmarathon plaats.

Dansen bij Bibelot
In Filmtheater de Witt werd een non-stop serie van korte films van Nederlandse bodem vertoond, met als overkoepelend thema 'in de war'. Bij Hof van NL waren er voor vele speel- en theatervoorstellingen, het Dordrechts Museum bood bezoekers maar liefst negen verschillende locaties aan met workshops, muziek en kunst. De echte nachtbrakers konden tot 03:00 uur terecht bij Bibelot, waar er bij vier podia en zelfs op het toilet gedanst werd. Al met al een geslaagde nacht, op naar 2025.

Op donderdag 18 oktober ziet u op TV Dordrecht een uitgebreide impressie van de Dordtse Cultuurnacht in ons programma Eilandleven. Tot die tijd bekijkt u hieronder alvast een korte reportage die wij over de Cultuurnacht maakten.

Lees ook

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

kilttunnel foto

Let op: Kiltunnel komende avonden en nachten dicht richting Dordrecht

Verkeer vanuit de Hoeksche Waard kan de komende avonden niet via de Kiltunnel Dordrecht bereiken. De provincie vernieuwt het asfalt op de N217, waardoor de weg tussen 20.00 uur en 06.00 uur dicht is.

IMG_4011

Opluchting overheerst na vermissing van kater Oscar: 'Mijn maatje is terug'

Blijdschap en voornamelijk opluchting bij Remco van Die. Na twaalf dagen vol onwetendheid en angst is kater Oscar namelijk weer terug bij zijn baasje. En dat maakt heel wat los. “Hij is mijn maatje, je mist iets als hij er niet is. Ik praatte zelfs tegen hem als hij naast me zat.”

Heel holland bakt ASz

Genieten zónder gluten: ziekenhuis organiseert bakwedstrijd voor kinderen met ziekte

Een glutenvrije editie van Heel Holland Bakt, die werd deze week georganiseerd in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Deze versie was speciaal voor patiënten die lijden aan coeliakie, een chronische auto-immuunziekte waardoor zij geen gluten mogen eten. Maar nu was daar even niets van te merken.