Dordrecht, Netherlands

Meerderheid raad: gemeente moet alles doen om herten Park Merwestein te houden

Park Merwestein Corrado Francke
De meerderheid van de Dordtse raad vindt dat het college alles op alles moet zetten om de herten in Park Merwestein te laten blijven. In een motie, ondertekend door negen partijen, roept de raad de gemeente op om alle mogelijkheden te onderzoeken om het hertenkamp te behouden. Aankomende dinsdag wordt de kwestie besproken in de gemeenteraadscommissie.
Redactie RTV Dordrecht | 5 mei 2023 16:20 | Aangepast op 5 mei 2023 16:20
De VVD, die de motie schreef, deed al eerder een oproep om de herten te behouden en zette het daarmee op de agenda van de gemeenteraad. Wethouder Tanja de Jonge liet deze week in een brief echter weten dat het college er niets voor voelt zich te verzetten tegen de nieuwe Huis- en Hobbydierenlijst. Nu de meerderheid van de raad – tenminste 24 van de 39 zetels – het college vraagt om zich wel te verzetten, moet De Jonge toch in actie komen.

De andere partijen die de motie hebben meegetekend zijn DENK, VSP, Beter voor Dordt, Op Ons Eiland, Forum voor Democratie, Fractie van Waardhuizen, het CDA en de SP.

De partijen vragen het college om de damherten alsnog op de Positief-lijst van huis- en hobbydieren te plaatsen. Ze vragen het college middels een open brief aan minister Adema op te roepen om hertenkampen te behouden.

De brief
Met een brief zou Dordrecht onder meer de gemeente Tiel achterna gaan, waarvandaan ook al een brief naar Adema is gestuurd. In die brief benadrukt het college van Tiel de sociale en maatschappelijke rol van de dieren en dat de herten gewend zijn aan het leven binnen de omheining van het hertenkamp. Ook vinden zij het gek dat dierentuinen uitgezonderd zijn van de maatregel en dat dieren als kamelen en alpaca’s wel zijn toegestaan.

"Het volstrekt logisch is dat herten niet door iedereen als huisdier mogen worden gehouden, maar deze voorgenomen beleidswijziging van de rijksoverheid schiet helaas door en gaat ten koste van ons prachtige hertenkamp waar de dieren professioneel en liefdevol worden verzorgd”, laat Alexander Kuhlmann namens de Dordtse VVD weten. Mede-indiener Op Ons Eiland schrijft op Instagram dat de damherten “geen gevaar vormen voor bezoekers en op een ruim perceel leven”.

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Lees ook

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over democratie in de samenleving

In de nieuwste uitzending van Dugelied (Duurzaam geluk voor iedereen) van Via Cultura zien we zondag...

Nooit meer visarend-soap? Livestream op zwart

De livestream die al vijf jaar een visarendnest in de Biesbosch uitzendt, is op zwart gegaan. “Er is...

Zondag op TV Dordrecht: 'Ouwe Jonges' krijgen bonje

In de nieuwe aflevering van Ouwe Jonges Krentebrood gaat het er zondagmiddag af en toe stevig aan to...

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

De Pasar Malam in Dordrecht, het jaarlijkse culturele feest waar Indonesië centraal staat, gaat dit ...

Fris FC Dordrecht treft De Graafschap in play-offs: ‘Extra gas geven daar’

FC Dordrecht weet het sinds vrijdagavond zeker: De Graafschap is de eerste tegenstander in de nacomp...

Bekendmaking paus Leo XIV brengt 'vreugde' in Dordtse kerk

In de Dordtse Sint-Antoniuskerk zitten donderdag tien personen aan tafel voor een bijbelcursus, wann...