Dordrecht, Netherlands

Nestboom zeearenden in Biesbosch omgewaaid

De populier die al sinds 2014 als broedplaats gebruikt wordt door een twee zeearenden, is omgewaaid. Dat gebeurde tijdens de storm van 12 op 13 maart, meldt de Natuur- en Vogelwacht Biesbosch.
Vivian Rutte | 25 maart 2021 10:04 | Aangepast op 25 maart 2021 10:04
In de 7 jaar dat het paar de boom als nest gebruikte, werden er 12 jonge zeearenden geboren. Dat is een hoog gemiddelde voor deze diersoort, zegt de Natuur- en Vogelwacht. Dit jaar zal het broedpaar een jaar moeten overslaan. De organisatie denkt dat er ten tijde van de storm nog geen eieren waren gelegd, maar omdat het paar eerst een nieuwe boom zal moeten uitkiezen zal het dit jaar waarschijnlijk niet meer gaan broeden.

De dieren kiezen in de Biesbosch bij voorkeur oude hoge populieren uit. Deze zijn vaak al zo’n 80 tot 90 jaar oud, en gaan dan meestal niet zo heel lang meer mee. De vogels bouwen aan het einde van dit jaar een nest op een nieuwe plek en hebben dan volgend jaar nieuwe broedkansen.

In onderstaande livestream is een ander broedpaar van zeearenden te volgen in de Biesbosch, zij hebben tot nu toe meer geluk met hun uitgekozen locatie.

Foto: Natuur- en Vogelwacht Biesbosch

Meest gelezen

Brandweer uitgerukt voor incident in Wijnstraat

Redactie Streek 56 | 27 aug 2025 16:21

Lees ook

Verdediger Fonville na vier duels voor recordbedrag weg bij FC Dordrecht

De voetbal transfermarkt is in Nederland nog één dag open, dus doet ook FC Dordrecht nog snel zaken....

Nachtwinkels mogen er komen, maar welke ondernemer doorstaat de test?

Ondernemende nachtbrakers kunnen zich melden voor het runnen van een nachtwinkel in Dordrecht. Vanaf...

Rechter geeft Hans Klok gelijk: opbouw tent in Dordrecht mag beginnen

Illusionist Hans Klok mag zijn circustent opbouwen aan de Laan van Europa in Dordrecht. De rechtbank...

Twee autobranden in één nacht

In de Dordtse wijk Krispijn hebben in de nacht van maandag op dinsdag twee auto’s in brand gestaan. ...

Albert Schweitzer onderzoekt mogelijkheden voor bouw nieuw ziekenhuis

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht onderzoekt de mogelijkheden voor de bouw van een nieuw...

Inclusiviteit centraal tijdens massale maar gemoedelijke jubileumeditie Dordrecht Pride

Zaterdagmiddag lopen honderden mensen, waaronder de Dordste burgemeester Nanning Mol, samen voor de ...