gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nielson zakt in Top 2000

97d7b85e721d4145c5cd46fe22382de5

Onze eigen Dordtse trots Nielson staat ook dit jaar weer in de Top 2000, maar moet genoegen nemen met een lagere notering dan in 2022.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Met zijn nummer IJskoud staat hij op plek 1613, ruim 600 liedjes lager dan vorig jaar. Toen stond de song nog op 990. Wie wil meezingen, moet op Tweede Kerstdag vroeg de wekker zetten: IJskoud is op 26 december ergens tussen 05.00 en 06.00 uur te horen.

De Top 2000 is een van de grootste radio- en muziekevenementen van Nederland waar jaarlijks circa 10 miljoen mensen naar kijken en luisteren. De lijst met 2000 nummers wordt elk jaar samengesteld door het publiek en is te horen van eerste kerstdag tot en met oudejaarsavond op NPO Radio 2. De top 3 blijft meestal min of meer gelijk: ook dit jaar staat Bohemian Rhapsody van Queen bovenaan, gevolgd door Roller Coaster van Danny Vera. En op drie: Hotel California van The Eagles.

De 'gouwe ouwe' doen het over het algemeen goed, laat de NOS weten. Vooral op nummers uit de jaren 70 en 80 is veel gestemd. Het jaar 1984 is met 61 nummers het meest aanwezige jaar. Zo zijn Over de Muur van Klein Orkest, When The Lady Smiles van Golden Earring en I Want to Break Free van Queen in dit jaar uitgebracht.
Onder de Nederlandstalige nummers doen de jaren 80 het ook goed, maar recente liedjes zijn populairder. De grote uitschieters zijn de jaren 2021 en 2022. Het vorig jaar uitgebrachte Je Blik Richting Mij van de Bankzitters staat bijvoorbeeld op plek 145. Stemmers kozen ook vaak voor Nederlandstalige nummers uit de late jaren 90. Zo komen er tien uit het jaar 1997, waarvan drie van Acda en De Munnik: Lopen Tot De Zon Komt, Als Het Vuur Gedoofd Is en Mooi Liedje.

Vorig jaar deed Radio 2 Café De Vrijheid aan, om alle Dordtenaren op te roepen op te stemmen op hun favoriete nummers. Bekijk hier onze reportage van een drukke avond.

Lees meer over:

|

Lees ook

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.