Dordrecht, Netherlands

Niet meer met contant geld betalen bij parkeerautomaten

Het is vanaf maandag 2 oktober niet meer mogelijk om met muntgeld te betalen bij parkeerautomaten op straat in Dordrecht. Betalen kan vanaf die datum alleen nog digitaal met een pinpas, creditcard of een parkeerapp.
Marjolein Vos | 12 september 2023 10:15 | Aangepast op 12 september 2023 10:15
Om parkeerders te informeren staat vanaf deze week een aankondiging op het startscherm van alle 160 parkeerautomaten. Over drie weken start de gemeente met het vervangen van de behuizing van de automaten. De behuizing en zone-indicator van de parkeerautomaten zijn al een tijd aan vervanging toe, laat een woordvoerder van de gemeente weten. In de nieuwe behuizing zit geen gleuf meer voor muntgeld. Het vervangen gaat in stappen. De gemeente heeft 25 parkeerautomaten extra in de opslag staan. De leverancier bouwt deze automaten als eerste om. Vanaf 2 oktober worden de 25 omgebouwde automaten neergezet en de oude automaten meegenomen en weer omgebouwd. Dit gaat zo door, totdat alle automaten zijn aangepast. Om verwarring te voorkomen, plakt de gemeente maandag 2 oktober alle muntgleuven dicht.

"In het najaar van 2022 is het besluit genomen om betalen met muntgeld bij parkeerautomaten op te heffen", licht wethouder Rik van der Linden toe. "Nu we de behuizing van de parkeerautomaten vernieuwen is het logisch om de overstap naar alleen betalen met pinpas of creditcard bij de automaat te maken. We zien dat veel mensen de parkeerautomaat niet gebruiken. Ruim 75% van de parkeerders betaalt met een parkeerapp. Het percentage dat nog met muntgeld betaalt, wordt steeds kleiner en is nu nog geen 6%. Door muntgeld slijten en vervuilen onderdelen sneller. Munten zorgen ook regelmatig voor storingen. Daarnaast is er risico op inbraak. Het repareren van de automaten kost veel geld. Dat vervalt als er geen geld meer in de automaten zit."

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Tóch geen werkzaamheden aan de N3 dit weekend

Joram Niese | Redactie Streek 56 | 23 mei 2025 17:00

Snus leidt tot onwelwording in klaslokaal: 'Echt heftig'

Redactie Streek 56 | 21 mei 2025 16:55

Lees ook

Ambtenaar maakte vals paspoort voor voortvluchtige crimineel die nog 12 jaar moet zitten

Een vrouw die bij de gemeenten Dordrecht en Vlaardingen werkte en meerdere valse paspoorten maakte, ...

Parkeren in en om de binnenstad wordt duurder en dit is waarom

Het Dordtse stadsbestuur kreeg dinsdag groen licht voor de bouw van nieuwe parkeergarages en de daar...

Nooit meer zwemmen in dit park: Poep in het water

In het Biggetjespark, een natuurspeelpark in De Dordtse wijk Sterrenburg, mag niet meer gezwommen wo...

Hoe bekend is de nieuwe burgemeester bij de Dordtenaren? 'Hij ziet er deftig uit'

Nanning Mol is woensdagavond voorgedragen als nieuwe burgemeester van Dordrecht. Een dag na die beke...

Nanning Mol wordt nieuwe burgemeester van Dordrecht

De Dordtse gemeenteraad gaat Nanning Mol (VVD) voordragen als nieuwe burgemeester van de stad. De ra...

Onzekere toekomst voor Dordtse sterrenwacht, subsidie op de tocht

Er hangen donkere wolken boven Sterrenwacht Mercurius. Met de nationale Sterrenkijkdagen voor de boe...