gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw logo op Reeweghal

Sportvereniging Fortius heeft sinds gisteren het nieuwe logo nu ook op de muur van de sporthal hangen. Fortius is de fusieclub van de voormalige atletiek- en krachtsportverenigingen Parthenon en Hercules en zit op Sportpark Reeweg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het nieuwe logo bestaat uit de naam van de vereniging met daarboven iconen die de sporttakken van Fortius uitbeelden. Onder de naam staat een cyaankleurige streep. Het was nog een hele klus om het logo aan de muur van de Reeweghal te krijgen, omdat het uit veel losse onderdelen bestaat. "Het moet allemaal wel recht hangen", zegt bestuurslid Gos Koernap. Leden krijgen het nieuwe logo ook op hun clubtenue.

Fortius gaat ook haar onderkomen fors verbouwen. Dan gaat het om het toevoegen van kamers binnen de huidige ruimte. Ook wordt de ingang verplaatst. Nu moet je nog via de kantine op de eerste verdieping naar binnen. Straks is er een eigen toegang met een buitentrap met een tussenplateau, zodat je niet meteen helemaal beneden ligt als je een misstap maakt. Leden helpen mee met klussen om de kosten te drukken. Eind volgend jaar moet de verbouwing zijn afgerond.

"We zijn op 1 januari gefuseerd, maar daarmee ben je er nog niet", zegt Koernap, "organisatorisch moet er veel gebeuren en voor veel leden is de naamsverandering nog steeds wennen". Parthenon was opgericht in 1948 en Hercules bestond al sinds 1896.

Lees ook

fotoartikel

Van rustig park naar de N3: het raadsel van de ontsnapte hooglanders

Twee lieve Schotse hooglanders die dinsdagavond uit het niets uitbreken en de politie een lastige avond bezorgen. Ook een dag later houdt het de gemoederen rondom het Dordtse Dubbelmondepark flink bezig. De dieren kwamen op een nog onbekende manier buiten de poorten van het park. Ondanks verwoede pogingen van de politie om de dieren in te sluiten, belandden de dieren op de rondweg N3 tussen voorbijrazende auto’s. Hoe is dat mogelijk geweest?

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.