gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuw logo op Reeweghal

Sportvereniging Fortius heeft sinds gisteren het nieuwe logo nu ook op de muur van de sporthal hangen. Fortius is de fusieclub van de voormalige atletiek- en krachtsportverenigingen Parthenon en Hercules en zit op Sportpark Reeweg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het nieuwe logo bestaat uit de naam van de vereniging met daarboven iconen die de sporttakken van Fortius uitbeelden. Onder de naam staat een cyaankleurige streep. Het was nog een hele klus om het logo aan de muur van de Reeweghal te krijgen, omdat het uit veel losse onderdelen bestaat. "Het moet allemaal wel recht hangen", zegt bestuurslid Gos Koernap. Leden krijgen het nieuwe logo ook op hun clubtenue.

Fortius gaat ook haar onderkomen fors verbouwen. Dan gaat het om het toevoegen van kamers binnen de huidige ruimte. Ook wordt de ingang verplaatst. Nu moet je nog via de kantine op de eerste verdieping naar binnen. Straks is er een eigen toegang met een buitentrap met een tussenplateau, zodat je niet meteen helemaal beneden ligt als je een misstap maakt. Leden helpen mee met klussen om de kosten te drukken. Eind volgend jaar moet de verbouwing zijn afgerond.

"We zijn op 1 januari gefuseerd, maar daarmee ben je er nog niet", zegt Koernap, "organisatorisch moet er veel gebeuren en voor veel leden is de naamsverandering nog steeds wennen". Parthenon was opgericht in 1948 en Hercules bestond al sinds 1896.

Lees ook

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.