Dordrecht, Netherlands

Nieuw sportparken programma: "Investeren in huidige sportparken kost 300.000 euro"

300.000 euro om voor ieder sportpark een specifiek uitvoeringsplan te maken. Daar bovenop 10 miljoen voor de uitvoering. Dat is er nodig voor het nieuwe Sportparken Programma dat wethouder Marco Stam vorige week toelichtte. Daarmee wordt er afstand genomen van de eerdere Sportparkenvisie en het coalitieakkoord. “Het huidige sportareaal willen we de komende 10 jaar in stand houden,” legt de wethouder uit. “Dat betekent ook dat we de wijksportvoorzieningen in stand houden.”
Dennis Koorevaar | 8 november 2021 14:45 | Aangepast op 8 november 2021 14:45
In het nieuwe programma staat ook beschreven dat de sportparken een meer open karakter moeten krijgen. “Open betekent dat we ze veel vitaler willen inzetten, door een combinatie te zoeken met zorg en onderwijs. Dus dat je een meer open gebruik krijgt van je sportparken.” Het weghalen van hekken vindt de wethouder nog iets te voorbarig, maar de wethouder is op langere termijn wel een van de opties.

Zeker met de signalen over vandalisme en slopen. “Het is niet de bedoeling dat met dit nieuwe programma het vandalisme zijn gang kan gaan. Maar over de mogelijkheden gaan we nog zeker met de sportclubs in gesprek.”

Nu is 10 miljoen veel geld, maar daarmee wordt ook gekeken naar verbetering van de accomodaties, licht de wethouder toe. Door te investeren in het huidige aantal sportparken worden die voor jongeren een stuk makkelijker te bereiken. In de hoop dat zij minder binnen achter een beeldscherm blijven zitten. “We willen dat ieder kind gaat bewegen. Dat willen we niet alleen doen via de verenigingen maar ook via zorg en onderwijs. Een van de uitgangspunten is uiteindelijk om jongeren meer naar een vereniging te krijgen. Om daar iets te kunnen doen. Mogelijk achter een beeldscherm, maar ook voldoende uren maakt op het veld.”&ab_channel=Rijnmond

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Buurman schiet te hulp bij beginnende woningbrand

Bij een huis in Ridderkerk heeft maandagmiddag korte tijd brand gewoed. De bewoners waren op dat mom...

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...