Dordrecht, Netherlands

Nieuwe afvalkar voor Frans uit Wielwijk

Al vier jaar ruimt Frans al het afval rond zijn woning bij Philadelphia in Wielwijk op. Om nog makkelijker afval in de buurt op te kunnen ruimen, kreeg hij dinsdagmiddag een nieuwe afvalkar uit handen van wethouder Marco Stam.
Petra Scheurwater | 29 augustus 2018 19:05 | Aangepast op 29 augustus 2018 19:05
"Deze kar is een stuk lichter", vertelt Frans trots tijdens zijn dagelijkse rondje vuil oprapen. "Dit is beter, die andere was zwaar."


Dat Frans in de wijk helpt is voor Philadelphia heel normaal. De mensen met een beperking die bij hen onder begeleiding wonen kunnen prima in de maatschappij staan, vertelt Piet Borsje, één van de begeleiders bij Philadelphia.

"Wat ik vooral belangrijk vind, is dat de bewoners van hier dat ze zich thuis voelen en gelijk zijn aan de andere Wielwijkers."

Naast Frans zijn ook andere bewoners in de wijk actief. Zij helpen bij het buurthuis of doen mee met een potje bingo. Al vanaf 2004, zodra Philadelphia zich aan de Van Ewijckstraat vestigde, zijn de bewoners met open armen in de wijk ontvangen.


"Het buurthuis en de vrijwilligersclub hebben de mensen heel hartelijk welkom geheten. Nu is het dan ook heel gewoon als de mensen op het plein rondlopen, want ze kennen de bewoners."

De 70-jarige Frans ruimt al jaren het afval op en doet dat met plezier. Maar dat niet alleen, soms is het ook vies. "Een paar weken geleden vond ik onderbroeken van mensen."&t=2s

Lees ook

‘Van school gerukt, gedeporteerd en vermoord’: Gedenksteen vertelt pijnlijke geschiedenis

Stichting Joods Overleg en de gemeente Dordrecht hebben donderdag een herinneringstegel aan de Joods...

Studenten kunnen gratis naar festival met Turfy Gang en Bilal Wahib

Alle studenten in onze streek kunnen vanaf komende dinsdag een gratis kaartje bemachtigen voor de tw...

Automobilist (22) onder invloed slaat over de kop

Een 22-jarige Alblasserdammer is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn auto over de kop ges...

Auto's botsen op snelweg

Op de A15 van Ridderkerk richting Gorinchem heeft donderdagochtend meer dan een uur file gestaan. Da...

Vincent ‘bevrijdde’ Dordrecht en dat vergat hij nooit meer

Wat is de beste plek om geallieerde tanks neer te zetten? Met die vraag is kapitein Vincent Gray van...

Duurzaamheidskenners opgelet: hier kun je meedoen aan het Klimaatexamen

Wat weet jij over klimaatverandering? In Dordrecht kun je dit jaar op 15 mei in de Duurzaamheidsfabr...