gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe afvalkar voor Frans uit Wielwijk

ea76674259d34b6cbbc4fa753457a311

Al vier jaar ruimt Frans al het afval rond zijn woning bij Philadelphia in Wielwijk op. Om nog makkelijker afval in de buurt op te kunnen ruimen, kreeg hij dinsdagmiddag een nieuwe afvalkar uit handen van wethouder Marco Stam.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Deze kar is een stuk lichter", vertelt Frans trots tijdens zijn dagelijkse rondje vuil oprapen. "Dit is beter, die andere was zwaar."


Dat Frans in de wijk helpt is voor Philadelphia heel normaal. De mensen met een beperking die bij hen onder begeleiding wonen kunnen prima in de maatschappij staan, vertelt Piet Borsje, één van de begeleiders bij Philadelphia.

"Wat ik vooral belangrijk vind, is dat de bewoners van hier dat ze zich thuis voelen en gelijk zijn aan de andere Wielwijkers."

Naast Frans zijn ook andere bewoners in de wijk actief. Zij helpen bij het buurthuis of doen mee met een potje bingo. Al vanaf 2004, zodra Philadelphia zich aan de Van Ewijckstraat vestigde, zijn de bewoners met open armen in de wijk ontvangen.


"Het buurthuis en de vrijwilligersclub hebben de mensen heel hartelijk welkom geheten. Nu is het dan ook heel gewoon als de mensen op het plein rondlopen, want ze kennen de bewoners."

De 70-jarige Frans ruimt al jaren het afval op en doet dat met plezier. Maar dat niet alleen, soms is het ook vies. "Een paar weken geleden vond ik onderbroeken van mensen."&t=2s

Lees ook

20260919111951

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.