gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe afvalkar voor Frans uit Wielwijk

ea76674259d34b6cbbc4fa753457a311

Al vier jaar ruimt Frans al het afval rond zijn woning bij Philadelphia in Wielwijk op. Om nog makkelijker afval in de buurt op te kunnen ruimen, kreeg hij dinsdagmiddag een nieuwe afvalkar uit handen van wethouder Marco Stam.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Deze kar is een stuk lichter", vertelt Frans trots tijdens zijn dagelijkse rondje vuil oprapen. "Dit is beter, die andere was zwaar."


Dat Frans in de wijk helpt is voor Philadelphia heel normaal. De mensen met een beperking die bij hen onder begeleiding wonen kunnen prima in de maatschappij staan, vertelt Piet Borsje, één van de begeleiders bij Philadelphia.

"Wat ik vooral belangrijk vind, is dat de bewoners van hier dat ze zich thuis voelen en gelijk zijn aan de andere Wielwijkers."

Naast Frans zijn ook andere bewoners in de wijk actief. Zij helpen bij het buurthuis of doen mee met een potje bingo. Al vanaf 2004, zodra Philadelphia zich aan de Van Ewijckstraat vestigde, zijn de bewoners met open armen in de wijk ontvangen.


"Het buurthuis en de vrijwilligersclub hebben de mensen heel hartelijk welkom geheten. Nu is het dan ook heel gewoon als de mensen op het plein rondlopen, want ze kennen de bewoners."

De 70-jarige Frans ruimt al jaren het afval op en doet dat met plezier. Maar dat niet alleen, soms is het ook vies. "Een paar weken geleden vond ik onderbroeken van mensen."&t=2s

Lees ook

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.