gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe afvalkar voor Frans uit Wielwijk

ea76674259d34b6cbbc4fa753457a311.jpg

Al vier jaar ruimt Frans al het afval rond zijn woning bij Philadelphia in Wielwijk op. Om nog makkelijker afval in de buurt op te kunnen ruimen, kreeg hij dinsdagmiddag een nieuwe afvalkar uit handen van wethouder Marco Stam.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Deze kar is een stuk lichter", vertelt Frans trots tijdens zijn dagelijkse rondje vuil oprapen. "Dit is beter, die andere was zwaar."


Dat Frans in de wijk helpt is voor Philadelphia heel normaal. De mensen met een beperking die bij hen onder begeleiding wonen kunnen prima in de maatschappij staan, vertelt Piet Borsje, één van de begeleiders bij Philadelphia.

"Wat ik vooral belangrijk vind, is dat de bewoners van hier dat ze zich thuis voelen en gelijk zijn aan de andere Wielwijkers."

Naast Frans zijn ook andere bewoners in de wijk actief. Zij helpen bij het buurthuis of doen mee met een potje bingo. Al vanaf 2004, zodra Philadelphia zich aan de Van Ewijckstraat vestigde, zijn de bewoners met open armen in de wijk ontvangen.


"Het buurthuis en de vrijwilligersclub hebben de mensen heel hartelijk welkom geheten. Nu is het dan ook heel gewoon als de mensen op het plein rondlopen, want ze kennen de bewoners."

De 70-jarige Frans ruimt al jaren het afval op en doet dat met plezier. Maar dat niet alleen, soms is het ook vies. "Een paar weken geleden vond ik onderbroeken van mensen."&t=2s

Lees ook

laboratorium_002_1.jpg

Drie voormalig stortplaatsen in onze streek onderzocht op zeer zorgwekkende stoffen

Bij drie gesloten stortplaatsen in onze streek wordt onderzocht of daaruit niet eerder onderzochte stoffen zich verspreiden via het grondwater. Het gaat om voormalige stortplaatsen aan de Noordweg in Zwijndrecht, aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland en de Nieuwe Gorzen in Ridderkerk, die worden onderzocht op Zeer Zorgwekkende Stoffen (ZZS).

fotoonderwijsmuseum.png

Red dit museum, smeekt de Dordtse politiek Den Haag: ‘Het hoort bij ons thuis’

Is het na dit jaar alsnog over en uit voor het Nationaal Onderwijsmuseum? Het ministerie zegt van wel, maar Dordtse raadsleden en het gemeentebestuur stribbelen tegen. “Het kabinet voert een amendement eigenlijk niet helemaal uit”, ziet cultuurwethouder Joost Veldman.

politiehond (1).png

Autodief probeert op gestolen fiets te vluchten, politiehond vindt hem in de bosjes

Met behulp van een politiehond is eerder deze week een autodief in Ridderkerk in de kraag gevat. De 43-jarige verdachte uit Ridderkerk probeerde nog te vluchten op een gestolen fiets en te voet, maar diensthond Aron wist hem op te speuren uit de bosjes.

bosschaart.png

Pascal Bosschaart vanaf volgend seizoen assistent-trainer bij FC Dordrecht

Pascal Bosschaart wordt volgend seizoen assistent-trainer bij FC Dordrecht. De afgelopen jaren was de Rotterdammer trainer van Feyenoord onder 21.

merwedelingelijn01.jpg

Geen treinverkeer tussen Hardinxveld en Gorinchem

Het treinverkeer op de Merwedelingelijn is vrijdagochtend grotendeels gestremd geweest. Tussen Boven-Hardinxveld en Gorinchem reden geen treinen na een aanrijding, meldt de NS.

foto herdenkingvlag artikel.png

Speciale vlag gehesen bij herdenking bombardement Moerdijkbrug

Het bombardement op de Moerdijkbrug van 13 mei 1940 is herdacht bij het monument in Dordrecht. Dit jaar heeft de stichting van de herdenking een nieuw attribuut om te laten zien: een vlag die de herdachte mannen als laatst hebben gegroet, voordat ze op hun fatale missie gingen.