gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe afvalkar voor Frans uit Wielwijk

ea76674259d34b6cbbc4fa753457a311

Al vier jaar ruimt Frans al het afval rond zijn woning bij Philadelphia in Wielwijk op. Om nog makkelijker afval in de buurt op te kunnen ruimen, kreeg hij dinsdagmiddag een nieuwe afvalkar uit handen van wethouder Marco Stam.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Deze kar is een stuk lichter", vertelt Frans trots tijdens zijn dagelijkse rondje vuil oprapen. "Dit is beter, die andere was zwaar."


Dat Frans in de wijk helpt is voor Philadelphia heel normaal. De mensen met een beperking die bij hen onder begeleiding wonen kunnen prima in de maatschappij staan, vertelt Piet Borsje, één van de begeleiders bij Philadelphia.

"Wat ik vooral belangrijk vind, is dat de bewoners van hier dat ze zich thuis voelen en gelijk zijn aan de andere Wielwijkers."

Naast Frans zijn ook andere bewoners in de wijk actief. Zij helpen bij het buurthuis of doen mee met een potje bingo. Al vanaf 2004, zodra Philadelphia zich aan de Van Ewijckstraat vestigde, zijn de bewoners met open armen in de wijk ontvangen.


"Het buurthuis en de vrijwilligersclub hebben de mensen heel hartelijk welkom geheten. Nu is het dan ook heel gewoon als de mensen op het plein rondlopen, want ze kennen de bewoners."

De 70-jarige Frans ruimt al jaren het afval op en doet dat met plezier. Maar dat niet alleen, soms is het ook vies. "Een paar weken geleden vond ik onderbroeken van mensen."&t=2s

Lees ook

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.

kookadvies

Dit is waarom het kookadvies nog geen dag duurde: 'Testen op openbare plekken gedaan'

Het liep afgelopen weekend storm bij supermarkten in de regio Rijnmond nadat in het drinkwater in Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht de E. colibacterie, ook wel bekend als de poepbacterie, was vastgesteld. Mensen hamsterden massaal bronwater na een acuut kookadvies van waterbedrijven Evides en Oasen. Uiteindelijk bleek er weinig aan de hand, hoe kan zo snel een belangrijk advies worden ingetrokken?

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

politie 02

Onveiligheidsgevoel in meeste gemeenten gegroeid, ook ervaren sommigen meer overlast

Het onveiligheidsgevoel van inwoners is in de meeste gemeenten in onze streek gestegen ten opzichte van 2023. Ook ervaren de inwoners van een aantal gemeenten meer overlast in de buurt. Dat blijkt uit de Veiligheidsmonitor, een tweejaarlijks terugkerend bevolkingsonderzoek.