gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe behandeling herseninfarct

Het Albert Schweitzerziekenhuis gaat vanaf 11 januari een nieuwe behandeling voor een herseninfarct aanbieden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op

Het is een zogenaamde interarteriële behandeling, waarbij met een katheter het stolsel wordt verwijderd. De standaardbehandeling bestaat uit het inspuiten van een middel dat het stolsel moet oplossen.


Een herseninfarct leidt in het algemeen zeer snel tot het afsterven van hersenweefsel. Daarom is uiterste spoed vereist bij de behandeling.

De behandeling wordt aangeboden als de standaard thrombolyse niet werkt. Waarschijnlijk biedt de katheterisatie in zo'n 15 % van de gevallen uitkomst, maar omdat patiënten niet meer met spoed overgebracht hoeven te worden naar het Erasmus MC, zal in de praktijk dat percentage hoger uitvallen. Voordeel is bovendien dat de patiënt het ziekenhuis lopend en wel kan verlaten.

Omdat de behandeling pas vanaf 2017 door zorgverzekeraars wordt vergoed, financiert het ziekenhuis tot die tijd de behandeling zelf. Naar verwachting zullen dat er in het eerste jaar ca. 20 zijn.

Foto: Frederike Roozen

Lees ook

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

Artikelfoto Ali Le Duc

Tabaksverkoper Ali kondigt vakantie opnieuw met humor aan

Bezoekers van tabak- en gemakzaak Le Duc aan de Voorstraat in Dordrecht kunnen er inmiddels bijna op rekenen: als eigenaar Ali Akdemir op vakantie gaat, laat hij dat niet weten met een standaard briefje op de deur. Ook dit jaar kiest hij voor een opvallende en humoristische aankondiging in de etalage.

pcp

Voetballer zwaargewond, maar SSW-spelers vrijgesproken van mishandeling

Twee voetballers van de Dordtse club SSW zijn dinsdag vrijgesproken van mishandeling. Volgens de rechtbank spreken de getuigen elkaar tegen en is het politieonderzoek onvolledig. Daardoor kan niet worden vastgesteld wie het slachtoffer heeft geslagen of geschopt, schrijft Omroep Brabant.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”