gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe behandeling herseninfarct

Het Albert Schweitzerziekenhuis gaat vanaf 11 januari een nieuwe behandeling voor een herseninfarct aanbieden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op

Het is een zogenaamde interarteriële behandeling, waarbij met een katheter het stolsel wordt verwijderd. De standaardbehandeling bestaat uit het inspuiten van een middel dat het stolsel moet oplossen.


Een herseninfarct leidt in het algemeen zeer snel tot het afsterven van hersenweefsel. Daarom is uiterste spoed vereist bij de behandeling.

De behandeling wordt aangeboden als de standaard thrombolyse niet werkt. Waarschijnlijk biedt de katheterisatie in zo'n 15 % van de gevallen uitkomst, maar omdat patiënten niet meer met spoed overgebracht hoeven te worden naar het Erasmus MC, zal in de praktijk dat percentage hoger uitvallen. Voordeel is bovendien dat de patiënt het ziekenhuis lopend en wel kan verlaten.

Omdat de behandeling pas vanaf 2017 door zorgverzekeraars wordt vergoed, financiert het ziekenhuis tot die tijd de behandeling zelf. Naar verwachting zullen dat er in het eerste jaar ca. 20 zijn.

Foto: Frederike Roozen

Lees ook

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

verdachterid

81-jarige vrouw geeft sieraden mee aan nep-rechercheur, politie zoekt jonge verdachte

Een 81-jarige vrouw uit Ridderkerk is slachtoffer geworden van een babbeltruc waarbij een nep-rechercheur haar sieraden buitmaakt. De vrouw krijgt eerst iemand aan de telefoon die zich voordoet als rechercheur. Later verschijnt een jonge man bij haar woning om de sieraden op te halen.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.