gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe behandeling herseninfarct

Het Albert Schweitzerziekenhuis gaat vanaf 11 januari een nieuwe behandeling voor een herseninfarct aanbieden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op

Het is een zogenaamde interarteriële behandeling, waarbij met een katheter het stolsel wordt verwijderd. De standaardbehandeling bestaat uit het inspuiten van een middel dat het stolsel moet oplossen.


Een herseninfarct leidt in het algemeen zeer snel tot het afsterven van hersenweefsel. Daarom is uiterste spoed vereist bij de behandeling.

De behandeling wordt aangeboden als de standaard thrombolyse niet werkt. Waarschijnlijk biedt de katheterisatie in zo'n 15 % van de gevallen uitkomst, maar omdat patiënten niet meer met spoed overgebracht hoeven te worden naar het Erasmus MC, zal in de praktijk dat percentage hoger uitvallen. Voordeel is bovendien dat de patiënt het ziekenhuis lopend en wel kan verlaten.

Omdat de behandeling pas vanaf 2017 door zorgverzekeraars wordt vergoed, financiert het ziekenhuis tot die tijd de behandeling zelf. Naar verwachting zullen dat er in het eerste jaar ca. 20 zijn.

Foto: Frederike Roozen

Lees ook

hoogblokland

Vijfheerenlanden uit zorgen over mogelijke azc-locatie Molenlanden

De gemeente Vijfheerenlanden spreekt opnieuw haar zorgen uit over één van de mogelijke locaties voor een asielopvang in buurgemeente Molenlanden. “Wij vinden het onacceptabel als uitsluitend wordt gekeken naar de formele gemeentegrens en niet naar de feitelijke effecten van een opvanglocatie op de omgeving”, zo meldt burgemeester Sjors Fröhlich in een brief aan de Molenlandse raad.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.

yv2026714NKS02899

Invallers helpen FC Dordrecht aan oefenzege op Borussia Dortmund II

FC Dordrecht heeft dinsdag een fraaie 4-1 oefenzege geboekt. Op het hoofdveld van VV Papendrecht was de ploeg te sterk voor Borussia Dortmund II, uitkomend op het vierde Duitse niveau. Drie goals kwamen van invallers.

Zwijndrechtsebrug

Landbouwvoertuigen mogen toch Zwijndrechtsebrug gebruiken

Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen land- en bosbouwvoertuigen vanaf 17 juli tijdelijk weer gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. Deze tijdelijke maatregel geldt naar verwachting tot april 2027, zo heeft Rijkswaterstaat bekendgemaakt.