gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe behandeling herseninfarct

Het Albert Schweitzerziekenhuis gaat vanaf 11 januari een nieuwe behandeling voor een herseninfarct aanbieden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op

Het is een zogenaamde interarteriële behandeling, waarbij met een katheter het stolsel wordt verwijderd. De standaardbehandeling bestaat uit het inspuiten van een middel dat het stolsel moet oplossen.


Een herseninfarct leidt in het algemeen zeer snel tot het afsterven van hersenweefsel. Daarom is uiterste spoed vereist bij de behandeling.

De behandeling wordt aangeboden als de standaard thrombolyse niet werkt. Waarschijnlijk biedt de katheterisatie in zo'n 15 % van de gevallen uitkomst, maar omdat patiënten niet meer met spoed overgebracht hoeven te worden naar het Erasmus MC, zal in de praktijk dat percentage hoger uitvallen. Voordeel is bovendien dat de patiënt het ziekenhuis lopend en wel kan verlaten.

Omdat de behandeling pas vanaf 2017 door zorgverzekeraars wordt vergoed, financiert het ziekenhuis tot die tijd de behandeling zelf. Naar verwachting zullen dat er in het eerste jaar ca. 20 zijn.

Foto: Frederike Roozen

Lees ook

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.

pw20260801_WAL4626

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - RSCA Futures (0-2)

De laatste test voor de seizoensstart van FC Dordrecht is zaterdag uitgelopen op een teleurstelling. Jong Anderlecht, ook wel RSCA Futures, was met 0-2 te sterk voor de ploeg van Paul Nuijten. De Streekomroep was ook bij de 'generale repetitie' voor de Krommedijkclub en maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

pcpbredagooglemaps

Extreem geweld op het voetbalveld: 2 weken cel en taakstraf geëist

Een gebroken oogkas, een gebroken jukbeen en een hersenschudding: een thuiswedstrijd bij voetbalclub PCP in Breda eindigde begin 2024 in extreem geweld. Het slachtoffer lag op de grond en werd tegen zijn hoofd geschopt. Tegen twee spelers van tegenstander SSW Dordrecht is dinsdag twee weken cel en 140 uur taakstraf geëist. Niet duidelijk is wat ze precies deden.