gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe behandeling herseninfarct

Het Albert Schweitzerziekenhuis gaat vanaf 11 januari een nieuwe behandeling voor een herseninfarct aanbieden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op

Het is een zogenaamde interarteriële behandeling, waarbij met een katheter het stolsel wordt verwijderd. De standaardbehandeling bestaat uit het inspuiten van een middel dat het stolsel moet oplossen.


Een herseninfarct leidt in het algemeen zeer snel tot het afsterven van hersenweefsel. Daarom is uiterste spoed vereist bij de behandeling.

De behandeling wordt aangeboden als de standaard thrombolyse niet werkt. Waarschijnlijk biedt de katheterisatie in zo'n 15 % van de gevallen uitkomst, maar omdat patiënten niet meer met spoed overgebracht hoeven te worden naar het Erasmus MC, zal in de praktijk dat percentage hoger uitvallen. Voordeel is bovendien dat de patiënt het ziekenhuis lopend en wel kan verlaten.

Omdat de behandeling pas vanaf 2017 door zorgverzekeraars wordt vergoed, financiert het ziekenhuis tot die tijd de behandeling zelf. Naar verwachting zullen dat er in het eerste jaar ca. 20 zijn.

Foto: Frederike Roozen

Lees ook

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.

brand kabelgoot ProRail

Knik in kabel blijkt oorzaak van grote treinstoring

ProRail heeft de oorzaak gevonden van de brand in een kabelgoot die het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land heeft stilgelegd. De voedingskabel van de bovenleiding zat in een knik, waardoor er kortsluiting en vervolgens brand ontstond.

bigrivers

Zaterdag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2025

Om al een beetje in de sfeer te komen van Big Rivers 2026 is deze zaterdag nog een keer de compilatie van vorig jaar te zien op TV Dordrecht.

Jos verenigingsspeld

Jos (62) zet zich al 45 jaar in voor deze basketbalvereniging en krijgt onderscheiding

Groot feest bij basketbalvereniging River Trotters in Hardinxveld-Giessendam. Daar is de 62-jarige Jos Baggerman in het zonnetje gezet voor zijn 45-jarige inzet voor de club. Als blijk van waardering heeft hij een verenigingsspeld met oorkonde van de Nederlandse Basketball Bond gekregen. "Een totale verrassing."

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”