Internationale carrière
De in Nederland geboren Van Dijk begon op haar zevende jaar al met vioolspelen. In Canada ronde ze in 2006 haar Bachelor of Music af aan de Universiteit van British Columbia. Ze nam ook deel aan een aantal gerenommeerde masterclasses, zoals het Banff International Festival, het Orford Arts Centre en het Mozarteum in Salzburg. In 2012 verhuisde ze terug naar Nederland en studeerde viool bij Ilona Sie Dhian Ho. In 2014 behaalde ze haar uitvoerend musicus diploma aan het Prins Claus Conservatorium. De laatste jaren treedt ze ook op als zangeres en is ze viooldocent.
Concerten in 2019
De komende maanden zal Van Dijk regelmatig optreden in de Trinitatiskapel, steeds met wisselende begeleiding. Een overzicht:
23 februari: koorschool olv Ilona de Kievit. Johan den Hoedt begeleiding piano en solo's met Alisa en Ilona, viool en sopraan.
Zaterdag 30 maart: Peter Koetsveld klarinet, Alisa, viool en sopraan en Jan Peter Teeuw, vleugel. Deze middag wordt er geen gebruik gemaakt voor orgel en of positief. Dit gaat een thema concert Joodse muziek worden.
27 april: Arjan Versluis, orgel en piano, Alisa viool en sopraan, benefietconcert voor Open Doors.
11 mei: Kleinkoor Concertino olv Martin Zonnenberg, tevens piano, Alisa viool en sopraan en Arjan Versluis orgel en piano.
25 mei: André de Jager en Johan den Hoedt, orgel en piano. Alisa doet deze keer niet mee omdat zij door het vrouwenkoor van Eric Koevoets is uitgenodigd samen met organist Gerrit Christiaan de Gier in de Antoniuskerk tegen het NS Station. Alisa is viool solisten in werken van Rheinberger.
29 juni: Ruben Plaisier, jong lokaal piano talent studeert aan codarts en Alisa viool en sopraan, er wordt dus geen gebruik gemaakt van het orgel deze middag.
31 augustus: Rien Donkersloot, organist van de Joriskerk te Amersfoort, orgel en Alisa viool en sopraan.
14 september: Kamerkoor Credo olv Pieter Dijksman, Johan den Hoedt begeleiding, Jeanette de Hoedt Jelier dwarsfluit en Alisa viool en zang. Traditioneel open monumentendag concert.
28 september: Reinier Korver, orgel en Mark Brandwijk, piano, Alisa viool en sopraan.
26 oktober: Hans Okkerse, piano, en Alisa viool en sopraan, deze middag wordt er geen orgel gebruikt.
30 november: Oratoriumkoor olv Piet den Uil, Gerben Mourik, orgel en Alisa viool en sopraan.
De concerten beginnen om 15.30 uur en de toegang is gratis. De herhaling van het concert met Duo Virtuoso uit 2018 is zondag vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht en wordt ieder uur herhaald.