gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe eigenaar Crimpert Salm

Het bekende restaurant Crimpert Salm aan de Visstraat in Dordrecht is deze week overgenomen. Dordtenaar Marcel Koelewijn is de nieuwe eigenaar en ziet een jongensdroom in vervulling gaan.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De afgelopen drieënhalf jaar was de Crimpert Salm eigendom van Bjorn van Dijl die het restaurant samen met Kazia de Jong runde. Van Dijl is in Dordrecht ook eigenaar van Strada del Vino en Bistro 233. Van Dijl blijft nog wel verbonden aan de Crimpert Salm.

Marcel Koelewijn ziet als geboren en getogen Dordtenaar volop kansen voor het restaurant, dat in een van de meest monumentale panden van Dordrecht is gevestigd.

"Ik heb altijd een restaurant willen hebben en dat is met de koop van Crimpert Salm gelukt. Het is een restaurant met een goede naam. Ervaring die doe ik snel op mede geholpen door mijn zeer ervaren personeel. Ik zal er alles aan doen om het restaurant een stap verder te brengen."

Het borreluur op vrijdag- en zaterdagmiddag krijgt een nieuwe impuls. "We gaan echt voor gezelligheid en kwaliteit, Met mooie en verse producten."

Lees ook

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

hoogblokland

azc

Nu definitief: op deze twee plekken komen opvanglocaties voor asielzoekers

De gemeente Molenlanden gaat asielzoekers opvangen aan de Melkweg in Bleskensgraaf en aan de Beemdweg in Hoogblokland. Het gaat om een definitief besluit, meldt de gemeente. Het COA gaat de plannen per opvanglocatie nu verder uitwerken.

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.

fotohvc

Improviseren met vuilniswagens door lange brugsluiting: dit verandert er

De maandenlange sluiting van de Papendrechtsebrug heeft gevolgen voor afvalverwerkers in de regio. Onder meer voor HVC wordt het flink improviseren. “Ben je gewend dat we in de ochtend komen, kan het voorkomen dat in de middag je papier of gft wordt ingezameld.”