gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe inrichting voor Merwedestraat zorgt vooralsnog niet voor problemen

94cefa7229cf462388fd5228601d6443

De herinrichting van de Merwedestraat heeft dinsdagochtend niet geleid tot files. De straat is maandag van twee banen naar een baan voor automobilisten en een busbaan gegaan.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Dit heeft de gemeente besloten nadat er een aantal ernstige ongelukken zijn gebeurd toen de straat een tweebaansweg was. Bovendien werd er veel te hard werd gereden.

De gemiddelde snelheid van automobilisten is nu zo’n 55 kilometer per uur, terwijl dat er voor de aanpassingen gerust 80 kilometer per uur gereden werd. De gemeente hoopt met de aanpassing op minder overtredingen en minder ongelukken.

Nog geen jaar geleden werd de Merwedestraat omgebouwd tot tweebaansweg. Dat zou moeten zorgen voor een betere doorstroming naar de N3 toe. De verbouwing van de Merwedestraat naar en tweebaansweg en weer terug naar een baan, heeft de gemeente enkele miljoenen gekost.

Lees ook

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.

zomerconcert

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

IMG_7909

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.