Dordrecht, Netherlands

Nieuwe 'Judokus' voor Visser's Poffertjes

Kunstenaar Mignon Nusteling is deze week begonnen aan het nieuwe stoepbord van Visser’s Poffertjes. Het oude bord was oud en versleten, en dus werd het tijd, ook volgens Mingon, voor een nieuw exemplaar. “Ja zeker, ik ben het oude bord een nieuw karakter aan het geven. Voor mij is het niet zomaar een bord,” vertelt zij.
Dennis Koorevaar | 24 augustus 2021 14:16 | Aangepast op 24 augustus 2021 14:16
“Voor mij is het echt jeugdsentiment, en ik denk ook voor veel mensen. Het voelt toch een beetje alsof ik een monument opnieuw mag bouwen in de eer van het oude.” De kunstenaar werd gevraagd om ‘Judokus’ zoals de bakker op de afbeelding blijkt te heten, in een nieuw jasje te hijsen. Het was ruim 20 jaar geleden toen dat voor het laatst werd gedaan.

Boris Gunst, coördinator bij SBK Dordrecht, vertelt dat het bord al bestaat sinds de jaren 50; “Toen is er in de jaren 70 iemand, toevallig mijn oom, geweest die weer een nieuwe maakte en nu is de eer aan Mignon.”

De oude ‘Judokus’ is erg versleten. Zo missen er een aantal vingers en is de koksmuts aardig aan zijn eind. Dennis van Buuren, eigenaar van Visser’s, is erg tevreden over het nieuwe bord. “Hij kijkt straks nog wat blijer uit zijn ogen en dat is precies wat wij willen uitstralen, dus dat komt helemaal goed.”

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...