Dordrecht, Netherlands

Nieuwe onderwijsvisie moet verschil in leerachterstand per wijk verkleinen

Het verschil van leerachterstand is in de Dordtse wijken te groot. Om de verschillen tussen wijken de aankomende tien jaar te verkleinen, heeft de gemeente in samenwerking met scholen en instanties een Onderwijsvisie ontwikkeld.
Matthijs Meerman | 28 november 2019 15:41 | Aangepast op 28 november 2019 15:41
“We willen op deze manier het maximale uit de kinderen halen,” vertelt Peter Heijkoop, wethouder van Onderwijs. “Doordat ze meer tijd op school doorbrengen hebben ze meer kans op een betere vervolgopleiding.”

“Daardoor hebben ze meer perspectief op de arbeidsmarkt”, vult Niek Barendregt, directeur van de overkoepelende scholenoragnisatie Openbaar Primair Onderwijs Dordrecht aan. “Om dat te realiseren moet je soms een aantal kinderen een extra steuntje daar in geven.”

Het belangrijkste onderdeel van het plan zijn verlengde lestijden op scholen in de wijken waarin er procentueel gezien meer kinderen een leerachterstand hebben. Het gaat om Krispijn, Crabbehof, Wielwijk en de Staart.&t=71s

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Is er nu wel of geen veiligheidsplan voor opvanglocatie Papendrecht?

Met welk veiligheidsplan denkt de gemeente Papendrecht de zorgen weg te nemen bij omwonenden en wink...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...

Nieuwe ontmoetingen met lijsttrekkers in Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart heeft Ad van den Herik deze week ontmoetin...

Overvallers jagen pensionado stuipen op het lijf, OM eist tot 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist tot drie jaar cel tegen verschillende verdachten van een woningove...

Grote duisternis in het Wielwijkpark: omwonenden eisen oplossing

Het is al een tijdje pikkedonker in het Wielwijkpark in Dordrecht. Er ontbreken lantarenpalen in een...

Toestemming voor horeca in Weizigtpark, nu nog een ondernemer

Het plan om in het park achter Station Dordrecht een koffietentje mogelijk te maken, is door de geme...