Dordrecht, Netherlands

Nieuwe onderwijsvisie moet verschil in leerachterstand per wijk verkleinen

Het verschil van leerachterstand is in de Dordtse wijken te groot. Om de verschillen tussen wijken de aankomende tien jaar te verkleinen, heeft de gemeente in samenwerking met scholen en instanties een Onderwijsvisie ontwikkeld.
Matthijs Meerman | 28 november 2019 15:41 | Aangepast op 28 november 2019 15:41
“We willen op deze manier het maximale uit de kinderen halen,” vertelt Peter Heijkoop, wethouder van Onderwijs. “Doordat ze meer tijd op school doorbrengen hebben ze meer kans op een betere vervolgopleiding.”

“Daardoor hebben ze meer perspectief op de arbeidsmarkt”, vult Niek Barendregt, directeur van de overkoepelende scholenoragnisatie Openbaar Primair Onderwijs Dordrecht aan. “Om dat te realiseren moet je soms een aantal kinderen een extra steuntje daar in geven.”

Het belangrijkste onderdeel van het plan zijn verlengde lestijden op scholen in de wijken waarin er procentueel gezien meer kinderen een leerachterstand hebben. Het gaat om Krispijn, Crabbehof, Wielwijk en de Staart.&t=71s

Lees ook

Einde WK darts voor Plaisier: gemiste wedstrijdpijlen doen hem de das om

Darter Wesley Plaisier is er niet in geslaagd de vierde ronde te bereiken van het WK in Londen. De 3...

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...