gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe onderwijsvisie moet verschil in leerachterstand per wijk verkleinen

5b9a3acf76d5cc8a8e5648bcba630b33

Het verschil van leerachterstand is in de Dordtse wijken te groot. Om de verschillen tussen wijken de aankomende tien jaar te verkleinen, heeft de gemeente in samenwerking met scholen en instanties een Onderwijsvisie ontwikkeld.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
“We willen op deze manier het maximale uit de kinderen halen,” vertelt Peter Heijkoop, wethouder van Onderwijs. “Doordat ze meer tijd op school doorbrengen hebben ze meer kans op een betere vervolgopleiding.”

“Daardoor hebben ze meer perspectief op de arbeidsmarkt”, vult Niek Barendregt, directeur van de overkoepelende scholenoragnisatie Openbaar Primair Onderwijs Dordrecht aan. “Om dat te realiseren moet je soms een aantal kinderen een extra steuntje daar in geven.”

Het belangrijkste onderdeel van het plan zijn verlengde lestijden op scholen in de wijken waarin er procentueel gezien meer kinderen een leerachterstand hebben. Het gaat om Krispijn, Crabbehof, Wielwijk en de Staart.&t=71s

Lees ook

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

sloop1

Met spoed gesloten bedrijfspand op Dordtse Kil gaat tegen de vlakte

Het bedrijfspand aan de Bunsenstraat in Dordrecht, dat eind september wegens acute veiligheidsdreiging met spoed werd gesloten, wordt nu gesloopt. Het pand werd destijds op advies van de politie gesloten door burgemeester Nanning Mol.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”