gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe poli NAH bij Yulius

Bij Yulius kunnen sinds kort ook patiënten met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) worden behandeld. Door de komst van neuropsycholoog Antoinette van der Werff heeft Yulius nu de mogelijkheid om in deze regio mensen te helpen bij het verwerken van de gevolgen van een hersenbeschadiging.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dit kan een hersenbloeding zijn, een trauma na bijvoorbeeld een ongeluk of een tumor. Ook hartinfarcten, tia’s en Alzheimer of Parkinson zijn bekende oorzaken.

Vaak ontstaan er op de langere termijn hierdoor ernstige problemen in de privé-, maar ook in de werkomgeving. Concentratieverlies, verminderd geheugen, moeite met praten of problemen met plannen en organiseren zijn vaak oorzaak van de ‘beruchte levensbreuk’. Deze klachten zijn soms vaag en worden niet altijd even goed herkend. Daardoor ontstaat bij mensen niet zelden het gevoel niet begrepen te worden.

Bij de Poli Neuro Cognitief Somatisch (NCS) kan specialiste Van der Werff nu onderzoeken op welke gebieden de hersens nog wél functioneren en hoe dat verder nog verbeterd kan worden. Op basis van deze onderzoeken wordt een individueel behandelplan opgesteld voor ‘neuropsychologische revalidatie’. Daarbij staat het wijzen van mensen op hun mogelijkheden en het leren accepteren van de beperkingen voorop.

Lees ook

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”