Dordrecht, Netherlands

Nieuwe poli NAH bij Yulius

Bij Yulius kunnen sinds kort ook patiënten met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) worden behandeld. Door de komst van neuropsycholoog Antoinette van der Werff heeft Yulius nu de mogelijkheid om in deze regio mensen te helpen bij het verwerken van de gevolgen van een hersenbeschadiging.
Gert van der Steen | 12 maart 2018 11:26 | Aangepast op 12 maart 2018 11:26
Dit kan een hersenbloeding zijn, een trauma na bijvoorbeeld een ongeluk of een tumor. Ook hartinfarcten, tia’s en Alzheimer of Parkinson zijn bekende oorzaken.

Vaak ontstaan er op de langere termijn hierdoor ernstige problemen in de privé-, maar ook in de werkomgeving. Concentratieverlies, verminderd geheugen, moeite met praten of problemen met plannen en organiseren zijn vaak oorzaak van de ‘beruchte levensbreuk’. Deze klachten zijn soms vaag en worden niet altijd even goed herkend. Daardoor ontstaat bij mensen niet zelden het gevoel niet begrepen te worden.

Bij de Poli Neuro Cognitief Somatisch (NCS) kan specialiste Van der Werff nu onderzoeken op welke gebieden de hersens nog wél functioneren en hoe dat verder nog verbeterd kan worden. Op basis van deze onderzoeken wordt een individueel behandelplan opgesteld voor ‘neuropsychologische revalidatie’. Daarbij staat het wijzen van mensen op hun mogelijkheden en het leren accepteren van de beperkingen voorop.

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Begraafplaats Essenhof heeft zelf ingrepen gedaan bij keldergraven; gemeente laat het onderzoeken

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | Pascal Lenstra | 24 jun 2025 10:10

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

Onderzoek wijst uit: kansen sluiting Chemours op juridische grond 'zéér gering'

De kans dat chemiebedrijf Chemours verplicht kan worden de deuren te sluiten is héél erg klein. "Er ...

Kuijt van start als trainer FC Dordrecht: 'Overtuigd door rust, stabiliteit en vertrouwen'

Dirk Kuijt is op een snikhete maandag begonnen als trainer van FC Dordrecht. Op zijn eerste werkdag ...

Celstraffen voor 'nepaannemers' die tientallen mensen voor half miljoen euro oplichtten

De rechter heeft een 50-jarige Dordtenaar veroordeeld voor het opzetten van nepklusbedrijven, waarme...

Landelijk hitteplan van kracht, drie gemeenten werken met eigen plan

'Drink voldoende, houd je huis koel en denk ook om elkaar'. Zo luidt het RIVM-advies om de hittegolf...

Heilige relikwieën in processie door hete binnenstad

De jaarlijkse Heilig Houtprocessie werd deze zondag gelopen in de Dordtse binnenstad. De twee splint...

Protestmars Rode Lijn trekt duizenden: ‘Dordrecht spreek je uit!’

“Dordrecht spreek je uit!”, klinkt het door de straten van het centrum. De ‘Rode Lijn Dordrecht’ de...