gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe poli NAH bij Yulius

Bij Yulius kunnen sinds kort ook patiënten met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) worden behandeld. Door de komst van neuropsycholoog Antoinette van der Werff heeft Yulius nu de mogelijkheid om in deze regio mensen te helpen bij het verwerken van de gevolgen van een hersenbeschadiging.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dit kan een hersenbloeding zijn, een trauma na bijvoorbeeld een ongeluk of een tumor. Ook hartinfarcten, tia’s en Alzheimer of Parkinson zijn bekende oorzaken.

Vaak ontstaan er op de langere termijn hierdoor ernstige problemen in de privé-, maar ook in de werkomgeving. Concentratieverlies, verminderd geheugen, moeite met praten of problemen met plannen en organiseren zijn vaak oorzaak van de ‘beruchte levensbreuk’. Deze klachten zijn soms vaag en worden niet altijd even goed herkend. Daardoor ontstaat bij mensen niet zelden het gevoel niet begrepen te worden.

Bij de Poli Neuro Cognitief Somatisch (NCS) kan specialiste Van der Werff nu onderzoeken op welke gebieden de hersens nog wél functioneren en hoe dat verder nog verbeterd kan worden. Op basis van deze onderzoeken wordt een individueel behandelplan opgesteld voor ‘neuropsychologische revalidatie’. Daarbij staat het wijzen van mensen op hun mogelijkheden en het leren accepteren van de beperkingen voorop.

Lees ook

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.