Dit kan een hersenbloeding zijn, een trauma na bijvoorbeeld een ongeluk of een tumor. Ook hartinfarcten, tia’s en Alzheimer of Parkinson zijn bekende oorzaken.
Vaak ontstaan er op de langere termijn hierdoor ernstige problemen in de privé-, maar ook in de werkomgeving. Concentratieverlies, verminderd geheugen, moeite met praten of problemen met plannen en organiseren zijn vaak oorzaak van de ‘beruchte levensbreuk’. Deze klachten zijn soms vaag en worden niet altijd even goed herkend. Daardoor ontstaat bij mensen niet zelden het gevoel niet begrepen te worden.
Bij de Poli Neuro Cognitief Somatisch (NCS) kan specialiste Van der Werff nu onderzoeken op welke gebieden de hersens nog wél functioneren en hoe dat verder nog verbeterd kan worden. Op basis van deze onderzoeken wordt een individueel behandelplan opgesteld voor ‘neuropsychologische revalidatie’. Daarbij staat het wijzen van mensen op hun mogelijkheden en het leren accepteren van de beperkingen voorop.