gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe poli NAH bij Yulius

Bij Yulius kunnen sinds kort ook patiënten met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) worden behandeld. Door de komst van neuropsycholoog Antoinette van der Werff heeft Yulius nu de mogelijkheid om in deze regio mensen te helpen bij het verwerken van de gevolgen van een hersenbeschadiging.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dit kan een hersenbloeding zijn, een trauma na bijvoorbeeld een ongeluk of een tumor. Ook hartinfarcten, tia’s en Alzheimer of Parkinson zijn bekende oorzaken.

Vaak ontstaan er op de langere termijn hierdoor ernstige problemen in de privé-, maar ook in de werkomgeving. Concentratieverlies, verminderd geheugen, moeite met praten of problemen met plannen en organiseren zijn vaak oorzaak van de ‘beruchte levensbreuk’. Deze klachten zijn soms vaag en worden niet altijd even goed herkend. Daardoor ontstaat bij mensen niet zelden het gevoel niet begrepen te worden.

Bij de Poli Neuro Cognitief Somatisch (NCS) kan specialiste Van der Werff nu onderzoeken op welke gebieden de hersens nog wél functioneren en hoe dat verder nog verbeterd kan worden. Op basis van deze onderzoeken wordt een individueel behandelplan opgesteld voor ‘neuropsychologische revalidatie’. Daarbij staat het wijzen van mensen op hun mogelijkheden en het leren accepteren van de beperkingen voorop.

Lees ook

Foto duidingsdebat.png

VERKIEZINGEN

De grootste, maar nu al buitenspel: GroenLinks-PvdA ‘Niet stabiel genoeg’

Het zal heel lastig worden voor GroenLinks-PvdA om zicht te houden op een nieuwe ronde in het Dordtse stadsbestuur. Zowel de verkenner als een meerderheid van de gemeenteraad heeft grote twijfels bij een samenwerking tussen die partij en de VVD. Een verdere zoektocht naar een gemeentebestuur met zowel GroenLinks-PvdA als VVD wordt ook “niet opportuun” geacht.

VrijheidsdebatDordt.png

Leerlingen Johan de Witt winnen vrijheidsdebat: ‘Je mening in het debat doet er toe’

Vrijheid, veiligheid én hoe om te gaan met een eventueel dreigende oorlog? Onderwerpen die in de Nederlandse politiek vaak worden behandeld in debatten. Maar hoe denken jongeren over deze onderwerpen? In het Hof van Nederland in Dordrecht deden 60 leerlingen van alle onderwijsrichtingen van het voortgezet onderwijs uit ons land mee aan het vrijheidsdebat

IMG_7942.jpeg

Deze oud-raadsleden ontvangen Johan de Witt-speld

Oud-raadsleden Irene Koene en Kitty Kruger hebben de Johan de Witt-speld gekregen. Ze kregen de speld dinsdagmiddag bij hun afscheid van de Dordtse gemeenteraad uit handen van burgemeester Nanning Mol, voor hun jarenlange inzet voor de Dordtse gemeenteraad en de lokale democratie.

FC Dordrecht contracten

FC Dordrecht zegt contracten van vijf spelers op, maar deze smaakmakers blijven langer

De aflopende contracten van vijf spelers van FC Dordrecht worden formeel opgezegd. Daarover heeft de club de desbetreffende spelers geïnformeerd. Toch betekent dit niet automatisch dat zij deze zomer de club verlaten.

foto ijzergieterij

Deze inwoners hebben invloed op nieuw kunstwerk

Bewoners van Hardinxveld-Giessendam opgelet! Je kunt namelijk invloed hebben op het ontwerp van een nieuw kunstwerk in het woongebied de IJzergieterij. Dat kunstwerk moet komen op het plein voor de appartementsgebouwen, genaamd 'het Podium'. De gemeente roept mensen op om de kunstenaar tips of inspiratie te geven en dat mag van alles zijn.

pvv dordrecht_verkenner.png

PVV Dordrecht weigert gesprek met verkenner

De PVV in Dordrecht weigert in gesprek te gaan met verkenner Corry van Rhee-Oud Ammerveld. Zij heeft zich tijdens de campagnetijd van de Tweede Kamerverkiezingen in oktober 2025 uitgesproken over de manier waarop partijleider Geert Wilders campagne voerde. De PVV heeft hierdoor geen vertrouwen in de neutraliteit van Van Rhee-Oud Ammerveld tijdens het verkenningsproces.