Dordrecht, Netherlands

32e editie van de Roparun

Dit pinksterweekend is de tweeëndertigste editie van de Roparun. 212 Teams leggen in estafettevorm met lopers en fietsers, eentje voor de lopers en eentje erachter voor de veiligheid, een afstand af van vijfhonderd kilometer af. Hiermee halen ze geld op om het leven van mensen met kanker aangenamer te maken. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid doet ook mee onder de teamnaam 345 Samen Sterk.
Ananda Cobussen | 26 mei 2023 18:06 | Aangepast op 26 mei 2023 18:06
“Als Veiligheidsregio heb je heel veel verschillende takken. De Roparun is een mooi evenement met mensen die allemaal hun eigen reden hebben om mee te doen. Je hebt hele persoonlijke gesprekken op zulke dagen waardoor je je collega’s nog beter leert kennen.”

Kanker is nog steeds beroepsziekte nummer één bij de brandweer. De Roparun is een mooie gelegenheid om daar aandacht aan te besteden.

Persoonlijk doel

Maar Reinier loopt ook mee met een persoonlijke reden. ‘’Ik ben mijn moeder in 2007 aan kanker verloren en mijn vader in 2021. Dus voor mij zit er zeker een persoonlijk doel waarvoor ik echt wil lopen.’’

Voorbereidingen treffen

De meeste teams bestaan uit ongeveer 25 personen. Dat moet ook wel want er komt een hoop kijken bij de voorbereidingen. Zo is er een teamcaptain, iemand om de social media te regelen, lopers, fietsers en mensen voor de logistiek die de spullen verplaatsen.

De brandweerbusjes zijn goed volgeladen. Zo gaat er een reservefiets mee voor als er een lekke band is, een AED en droge kledingsetjes. Ook gaat er genoeg eten en drinken mee om de aflossing van het volgende team te overbruggen.

Aankomende maandag, Tweede Pinksterdag, finishen de teams rond 12:00 op de Coolsingel in Rotterdam.


Loop je zelf mee met de Roparun en wil je meedoen aan een interview? Stuur dan een mail naar studiodewitt@gmail.com.

Lees ook

Lijnbus en politieauto botsen in Alblasserdam

Een lijnbus is dinsdagochtend op een politieauto gebotst in Alblasserdam. Drie agenten zijn naar het...

Kapotte ruit en zwartgeblakerde gevel na explosie

Bij een huis aan de Beinemastraat in de Dordtse wijk De Staart is in de nacht van maandag op dinsdag...

Dure fiets en iPhone buitgemaakt bij straatroof: halfjaar cel voor dader (29)

Een Zwijndrechter die in maart in zijn geboorte- en woonplaats een straatroof pleegde, moet van de r...

Waarop wel en niet bezuinigen? Inwoners denken mee over financiële keuzes Sliedrecht

Nederlandse gemeenten krijgen vanaf volgend jaar minder geld van het Rijk en dus moet er flink bezui...

Auto te water, maar bestuurder ontbreekt

Aan de Wilgenweg in Groot-Ammers is maandagmiddag een auto in het water aangetroffen. In het voertui...

Boekenmarkt ingekort door regen: ‘Jammer, maar het weer kun je niet bepalen’

De 28e editie van de Dordtse boekenmarkt viel zondag deels in het water door het slechte weer. De ma...