gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bibliotheek en wijkcentra langer en vaker open

30bedacf097759b3b885f2ff30943751

Het initiatief 'Warme ontmoetingsplekken' blijkt zo succesvol, dat de gemeente heeft besloten de openingstijden van de bibliotheek en de wijkcentra, die hier aan mee deden, permanent te verruimen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In de winter van 2022 openden de bibliotheken en wijkcentra hun deuren onder de noemer Warme ontmoetingsplekken voor mensen die de energierekening niet konden betalen. Veel van deze warme plekken werden boven verwachting goed bezocht, vooral als er activiteiten waren. Dat bleek uit een evaluatie die vorige week naar de raad is gestuurd.

"Wat mooi dat een initiatief dat uit nood geboren is zo duidelijk maakt waar inwoners behoefte aan hebben: gezelligheid en ontmoeting”, zegt wethouder Chris van Benschop. "Het Dordts college wil dit graag mogelijk blijven maken en zet zich daar de komende jaren voor in. Juist in deze Week tegen Eenzaamheid wil ik ook alle vrijwilligers bedanken die zich op deze plekken inzetten. Zonder hen is dit niet mogelijk."

De bibliotheek blijft voortaan tot 22 uur open en ook op zondag van 12 tot 17 uur. De wijkcentra gaan één avond per week extra open. 
Uit onderzoek van de gemeente blijkt dat de ontmoetingsplekken bij zowel volwassen als jongeren populair zijn. Jongeren kwamen vooral bij de bibliotheek in de Koloriet in Krispijn. “'s Avonds en in het weekend zijn in totaal ruim 22.000 bezoekers geteld, maar ook overdag was er flink wat toeloop”, laat een woordvoerder weten. “ Vooral een extra activiteit, zoals samen eten, trok mensen naar de warme plekken toe. In alle wijkcentra gingen de vrijwilligers meer uren draaien en er hebben 60 extra vrijwilligers meegedaan. In Stadspolders en Dubbeldam waren minder bezoekers van de Warme ontmoetingsplekken dan in de andere wijken.

In maart bezochten wethouder Merx en Van Benschop wijkcentrum De Admiraal in het kader van de 'Warme ontmoetingsplekken'. Bekijk hier onze reportage.

Lees ook

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

nk2026082193A03708

FC Dordrecht speelt frustrerende wedstrijd tegen Roda JC en gaat ten onder

FC Dordrecht heeft de tweede thuiswedstrijd van het seizoen niet in winst weten om te zetten. Het verloor van met 0-1 van Roda JC Kerkrade. De Schapekoppen kregen pas in de tweede helft echt vat op de tegenstander, die in de eerste helft op voorsprong kwam. De tweede helft blafte Dordt hier en daar wel, maar echt bijten deed het niet.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.