gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Burgemeester Van der Giessen huldigt vrijwilligers hospice De Cirkel

4383c1c721d3772abd33d947a69ffd81

Burgemeester Patrick van der Giessen van Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdag de vestiging van hospice De Cirkel voor de Zwijndrechtse Waard bezocht. Hij deed dit om zeven jubilerende vrijwilligers in het zonnetje te zetten.

Redactie Streekomroep | Hans Hulswit |  | Aangepast op
De jubilarissen zijn allen vijf jaar actief bij het hospice. Zij werden toegesproken door de voorzitter van het hospice, Ad van Driel: “Het doel van ons hospice is om een waardevolle plaats te bieden voor een mooi en waardig levenseinde van onze bewoners. Jullie liefdevolle aandacht voor hen en hun naasten is hiervoor essentieel, daarom zijn jullie het kapitaal van ons hospice.”

Burgemeester Van der Giessen benadrukte de waarde van vrijwilligerswerk en het hospice voor de samenleving. De jubilarissen ontvingen daarna een presentje met een oorkonde en een bos bloemen.

Hospice De Cirkel heeft een vestiging ten behoeve van de inwoners van de Zwijndrechtse Waard in Hendrik-Ido-Ambacht en een vestiging voor de inwoners van de Alblasserwaard in Papendrecht. De laatste vestiging opende eind 2020 haar deuren.

Als het in het ziekenhuis of thuis niet meer gaat, zijn deze ‘bijna-thuis-huizen’ een mooie mogelijkheid voor mensen om te midden van hun naasten hun laatste levensfase door te brengen. Alle vrijwilligers zijn specifiek opgeleid om de bewoners en hun naasten nabij te zijn. Zij zorgen voor eten, drinken en vooral voor liefdevolle aandacht. De eigen thuiszorgorganisatie en de huisarts van de bewoners geven de nodige medische zorg.

Lees ook

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

overval schoonheidssalon (foto: streekomroep)

Dordtenaar (47) vast voor overval op schoonheidssalon

De politie heeft een 47-jarige Dordtenaar opgepakt voor de overval op een schoonheidssalon in Dordrecht. De zaak aan de Reeweg Oost werd woensdag aan het begin van de middag overvallen.

arjanmaatrijnmond

Transportbedrijf van Arjan in problemen door afsluiting Noordtunnel: 'Heel Nederland geraakt in de portemonnee'

De Noordtunnel, onderdeel van de A15, wordt in 2027 en 2028 twee maanden afgesloten. Dat heeft niet alleen gevolgen voor de transportsector, verwacht Arjan Maat, directeur van het gelijknamige transportbedrijf uit Alblasserdam. "Het raakt iedereen in de portemonnee."

politie2018imageset_genericlandscape

Witwaspraktijken: Doorzoekingen in Sliedrecht en Zwijndrecht

De Duitse politie heeft in onder meer Sliedrecht, Zwijndrecht, Eindhoven en Rotterdam doorzoekingen gedaan in een groot internationaal onderzoek naar witwaspraktijken. Ook veertig plekken in Duitsland zijn doorzocht. In totaal zijn vijf mannen aangehouden.

orpheusensemble

Zondag op TV Dordrecht: Najaarsconcert Orpheus Ensemble

De Wilhelminakerk in Dordrecht zat op 4 oktober nagenoeg vol voor het najaarsconcert ‘Gloria Vivaldi’ van het Dordtse Orpheus Ensemble. Een registratie van dit concert is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

cobra6politie

Tassen vol illegaal vuurwerk op slaapkamer en in garagebox: jongen (16) en vrouw (25) opgepakt

Op meerdere plekken in de regio is vorige week illegaal vuurwerk in beslag genomen. Het gaat onder meer om honderden cobra's, verschillende soorten shells en nitraten. Een 16-jarige jongen uit Dordrecht en een 25-jarige vrouw uit Arkel zijn aangehouden.