gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Burgemeester Van der Giessen huldigt vrijwilligers hospice De Cirkel

4383c1c721d3772abd33d947a69ffd81

Burgemeester Patrick van der Giessen van Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdag de vestiging van hospice De Cirkel voor de Zwijndrechtse Waard bezocht. Hij deed dit om zeven jubilerende vrijwilligers in het zonnetje te zetten.

Redactie Streekomroep | Hans Hulswit |  | Aangepast op
De jubilarissen zijn allen vijf jaar actief bij het hospice. Zij werden toegesproken door de voorzitter van het hospice, Ad van Driel: “Het doel van ons hospice is om een waardevolle plaats te bieden voor een mooi en waardig levenseinde van onze bewoners. Jullie liefdevolle aandacht voor hen en hun naasten is hiervoor essentieel, daarom zijn jullie het kapitaal van ons hospice.”

Burgemeester Van der Giessen benadrukte de waarde van vrijwilligerswerk en het hospice voor de samenleving. De jubilarissen ontvingen daarna een presentje met een oorkonde en een bos bloemen.

Hospice De Cirkel heeft een vestiging ten behoeve van de inwoners van de Zwijndrechtse Waard in Hendrik-Ido-Ambacht en een vestiging voor de inwoners van de Alblasserwaard in Papendrecht. De laatste vestiging opende eind 2020 haar deuren.

Als het in het ziekenhuis of thuis niet meer gaat, zijn deze ‘bijna-thuis-huizen’ een mooie mogelijkheid voor mensen om te midden van hun naasten hun laatste levensfase door te brengen. Alle vrijwilligers zijn specifiek opgeleid om de bewoners en hun naasten nabij te zijn. Zij zorgen voor eten, drinken en vooral voor liefdevolle aandacht. De eigen thuiszorgorganisatie en de huisarts van de bewoners geven de nodige medische zorg.

Lees ook

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.