gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Burgemeester Van der Giessen huldigt vrijwilligers hospice De Cirkel

4383c1c721d3772abd33d947a69ffd81

Burgemeester Patrick van der Giessen van Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdag de vestiging van hospice De Cirkel voor de Zwijndrechtse Waard bezocht. Hij deed dit om zeven jubilerende vrijwilligers in het zonnetje te zetten.

Redactie Streekomroep | Hans Hulswit |  | Aangepast op
De jubilarissen zijn allen vijf jaar actief bij het hospice. Zij werden toegesproken door de voorzitter van het hospice, Ad van Driel: “Het doel van ons hospice is om een waardevolle plaats te bieden voor een mooi en waardig levenseinde van onze bewoners. Jullie liefdevolle aandacht voor hen en hun naasten is hiervoor essentieel, daarom zijn jullie het kapitaal van ons hospice.”

Burgemeester Van der Giessen benadrukte de waarde van vrijwilligerswerk en het hospice voor de samenleving. De jubilarissen ontvingen daarna een presentje met een oorkonde en een bos bloemen.

Hospice De Cirkel heeft een vestiging ten behoeve van de inwoners van de Zwijndrechtse Waard in Hendrik-Ido-Ambacht en een vestiging voor de inwoners van de Alblasserwaard in Papendrecht. De laatste vestiging opende eind 2020 haar deuren.

Als het in het ziekenhuis of thuis niet meer gaat, zijn deze ‘bijna-thuis-huizen’ een mooie mogelijkheid voor mensen om te midden van hun naasten hun laatste levensfase door te brengen. Alle vrijwilligers zijn specifiek opgeleid om de bewoners en hun naasten nabij te zijn. Zij zorgen voor eten, drinken en vooral voor liefdevolle aandacht. De eigen thuiszorgorganisatie en de huisarts van de bewoners geven de nodige medische zorg.

Lees ook

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

kerkwegzwijndrecht

Deze weg is bijna twee maanden dicht

De Kerkweg in Zwijndrecht gaat op de schop. De weg, die de Lindtsedijk verbindt met de Laan van Nederhoven, is sinds deze maandagochtend dicht vanwege herinrichtingswerkzaamheden.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

Rita en Els foto 2

Rita (73) en Els (68) hebben misschien wel het mooiste uitzicht op de afgesloten brug

Vanaf hun balkon hebben Rita van Zelm (73) en Els Alderlieste (68) misschien wel het meest spectaculaire uitzicht op alles wat er rondom de werkzaamheden van de Papendrechtsebrug gebeurt. Zij zijn bewoners van appartementencomplex Huys de Merwede in Papendrecht, pal aan de rivier.

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.