Dordrecht, Netherlands

Deze wijkambassadeurs helpen jouw buurt schoon te houden

Afvalzakken naast de containers zijn al jaren een grote ergernis van Dordtenaren, blijkt uit onderzoek van de gemeente. Het zorgt voor een rommelig straatbeeld en het trekt ongedierte aan. Daar wil een aantal betrokken buurtbewoners een einde aan maken en daarom hebben ze zich opgegeven als wijkambassadeurs.
Marjolein Vos | 6 maart 2024 08:30 | Aangepast op 5 maart 2024 13:55
Wijkambassadeurs zijn vrijwilligers die in de buurt waar zij wonen het gebied rondom de container schoonhouden. Bijvoorbeeld door zakken die naast de container gezet zijn erin te gooien. Ze zijn daarnaast het extra paar ogen wanneer buurtgenoten hun afval verkeerd weggooien. En leggen aan bewoners uit hoe ze dit wel moeten doen. De gemeente ondersteunt de wijkambassadeurs met een pakket met hulpmiddelen, zoals een grijper en handschoenen.

Wethouder Marc Merx is trots op de wijkambassadeurs. Reden om ze in het zonnetje te zetten tijdens een lunch op de stadsboerderij van Weizigt. “Deze mensen houden vrijwillig onze stad schoon. We mogen ze daar enorm dankbaar voor zijn, omdat anders er nog veel meer afval op straat zou liggen", laat de wethouder weten. "Nog beter zou het zijn als iedereen gewoon doet wat hij/zij moet doen: gewoon je eigen rommel op een goede manier opruimen.”

Het ondersteunen van wijkambassadeurs is een van de maatregelen die de gemeente vorig jaar besloot te nemen om het afvalprobleem in de stad terug te dringen. Daarnaast moeten onder meer storingen aan containers binnen twee werkdagen worden opgelost en worden er meer containers voor plasic afval bij hoogbouw neergezet.

Bekijk hieronder onze reportage waarin de wethouder de aanpak toelicht.
Wil je zelf aan de slag als wijkambassadeurs? Als je 18 jaar ouder bent kun je je aanmelden bij de gemeente via door een mail te sturen naar wijkambassadeurs@drechtsteden.nl.

Lees meer over:

afval|Wijkambassadeurs|

Meest gelezen

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Lees ook

Steeds vaker afvaloverlast in Ridderkerk: ‘Een groeiend probleem’

Meer dan 2000 meldingen van afvaloverlast in een jaar tijd. De cijfers van de gemeente Ridderkerk li...

In elke gemeente wordt afval verkeerd aangeboden, maar de aanpak verschilt

Vuilniszakken naast volle containers, gedumpt huisraad of afvalbakken en -zakken die al veel eerder ...

Buurtbewoners zijn klaar met dumpende buurvrouw en trekken aan de bel

Een magnetron in de heg, etensresten in de tuin van de buren en weinig respect voor de lichamelijke ...

Hoe worden luiers gerecycled tot kinderspeelgoed?

De container om luiers te verzamelen stond er al een tijdje, maar nu kunnen deze luiers ook worden g...

Bijbetalen om je kliko te legen? In Zwijndrecht restafval bijna gehalveerd

De nieuwe manier van afvalinzameling in Zwijndrecht heeft voor ruim veertig procent minder restafval...

Onafhankelijk Papendrecht wil voederverbod in strijd tegen muizen en ratten

De partij Onafhankelijk Papendrecht (OP) wil dat de gemeente een voederverbod instelt in de openbare...