Dordrecht, Netherlands

Hier kun je illegaal vuurwerk inleveren zonder gestraft te worden

De gemeente organiseert ook dit jaar weer een inleveractie voor illegaal vuurwerk. Wie illegaal vuurwerk bezit, kan dat zonder straf op donderdag 28 december afgeven op de grote parkeerplaats van FC Dordrecht.
Marjolein Vos | 27 december 2023 16:00 | Aangepast op 27 december 2023 16:00
Illegaal vuurwerk is verboden om af te steken en om in bezit te hebben. Illegaal vuurwerk is vuurwerk dat je niet via de legale verkooppunten koopt. Ook vuurwerk dat je buiten de vastgestelde verkoopdagen van vuurwerk koopt, is verboden. De officiële verkoopdagen van vuurwerk zijn dit jaar 28, 29 en 30 december. Koop je vuurwerk op een andere dag? Dan is dat illegaal vuurwerk.

Als je illegaal vuurwerk thuis hebt liggen, kan je woning gesloten worden. En je kunt ook een strafblad krijgen. De gemeente hoopt met de actie te voorkomen dat er slachtoffers vallen bij het afsteken van illegaal vuurwerk.
Het inleverpunt op de grote parkeerplaats van FC Dordrecht is donderdag geopend van 09.00 uur tot 12.00 uur. De ingang vind je via de Provincialeweg/Reeweg Oost. Mocht je donderdagochtend geen tijd hebben, dan kun je 's middags ook nog terecht in Gorinchem. Daar is tussen 13.00 uur en 16.30 uur op de parkeerplaats Evenementenhal, zijde Einsteinstraat ook een inleverpunt opgesteld.

Heb je het vermoeden dat iemand illegaal vuurwerk opslaat of verkoopt? Dan kun je hier melding van maken bij de politie via telefoonnummer 0800-7000 of anoniem via meldmisdaadanoniem.nl.

In 2021 kon je ook je illegale vuurwerk inleveren zonder daarvoor gestraft te worden. De actie leverde uiteindelijk 51 kilo illegale knallers op. RTV Dordrecht maakte toen deze reportage.

Lees meer over:

Illegaal vuurwerk|

Meest gelezen

Man uit Zwijndrecht (34) na kettingbotsing overleden

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 15 jan 2025 11:29

Lees ook

Vuurwerkverkoop in volle gang: drukte in winkels

Vuurwerk is voor velen een onmisbaar onderdeel van de jaarwisseling en ook deze dagen wordt er flink...

Vuurwerk inleveren zonder straf: een succesvolle actie in Dordrecht

15 kilo vuurwerk is er ingeleverd bij het inzamelpunt op de parkeerplaats van FC Dordrecht. Dit jaar...

Illegaal vuurwerk inleveren zonder straf: Ook dit jaar weer mogelijk

Heb jij nog illegaal vuurwerk op zolder liggen? Lever dit dan zonder straf op vrijdag 27 december in...

Twee mislukte aanslagen, maar buurt blijft nuchter: ‘Er is geen onrust’

Burgemeester Jan Willem Boersma van Alblasserdam heeft vandaag een gesprek gehad met de bewoner van ...

Politie neemt illegaal vuurwerk in beslag in Papendrecht

De politie heeft afgelopen zondag twee kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen in een huis in de Pa...

Man (24) bestraft die ‘zeer grote hoeveelheid’ illegaal knalvuurwerk in huis had

Shells, Gigant Maroons, Cobra’s, Barracuda’s en allerlei ander illegaal knalvuurwerk: een bewoner va...