Dordrecht, Netherlands

Lekkage bij Chemours, situatie 'onder controle'

Chemiebedrijf Chemours heeft woensdagmiddag te maken gehad met een lekkage in de monomerenfabriek. Daarbij is volgens het Dordtse bedrijf waterstofchloride in gasvorm vrijgekomen.
Redactie RTV Dordrecht | 3 april 2024 20:00 | Aangepast op 3 april 2024 20:00
"Volgens protocol is de site daarop ontruimd", meldt de fabriek in een persbericht. De bedrijfsbrandweer van Chemours heeft met een waterscherm voorkomen dat het ontsnapte gas zich verder verpreidde. De brandweer van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid verleende assistentie.

Tegen halfvier was de situatie onder controle en het lek gedicht. Volgens het bedrijf zijn er geen gewonden gevallen. Wel zijn twee medewerkers uit voorzorg onderzocht door ambulancepersoneel. Hoe het lek kon ontstaan wordt nog onderzocht.

Lees meer over:

Lekkage|Chemours|

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Begraafplaats Essenhof heeft zelf ingrepen gedaan bij keldergraven; gemeente laat het onderzoeken

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | Pascal Lenstra | 24 jun 2025 10:10

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

Onderzoek wijst uit: kansen sluiting Chemours op juridische grond 'zéér gering'

De kans dat chemiebedrijf Chemours verplicht kan worden de deuren te sluiten is héél erg klein. "Er ...

Kapotte leidingen: bewoners Eddingtonweg zaten zonder stromend water

Aan de Eddingtonweg in Sterrenburg konden dertig huishoudens vrijdag een tijdlang nog steeds niet d...

Zorgcomplex tijdelijk ontruimd vanwege stroomstoring

Appartementen van verzorgingstehuis De Prinsemarij aan de Nassauweg in Dordrecht zijn tijdelijk ontr...

Gezicht van de anti-PFAS-beweging Joop Keesmaat (73) overleden

Eén van de gezichten van actiegroep Gezondheid Voor Alles, Joop Keesmaat, is overleden. Keesmaat was...

Nóg een gemeente doet aangifte tegen Chemours

Chemiebedrijf Chemours in Dordrecht wordt door de gemeente Helmond verantwoordelijk gehouden voor PF...

Fabriek loosde PFAS van Chemours in riool, gemeente wil schade op Dordts bedrijf verhalen

Een fabriek in Helmond dat teflonpoeder verwerkte voor het Dordtse chemiebedrijf DuPont (nu Chemours...