Dordrecht, Netherlands

Mandy maakt lockdownportretten: opbrengst deels naar Rode Kruis

Wat moet je als kunstenares doen in coronatijd, dacht Mandy Sharabani. Inmiddels heeft ze al een flink aantal lockdownportretten gemaakt. "Die zijn vaak vrij persoonlijk. Bij anderen is het een omgeving of huisdier, dus het kan alle kanten op."
Corrado Francke | 16 juni 2020 14:36 | Aangepast op 16 juni 2020 14:36
Het is mogelijk om een foto naar Sharabani op te sturen. "Live-portretten heb ik nog niet gedaan, maar het behoort tot de mogelijkheden."

Een voordeel van het portretteren van een foto, is het geduld dat hier niet voor nodig is. "Maar bij een live-portret zijn er veel betere details te zien, net als het licht dat je kunt vangen in je tekening. Bij een foto moet je het doen met een plat beeld."

De portretten worden op A4-formaat getekend. Een deel van de opbrengsten wordt geschonken aan het Rode Kruis voor de bestrijding van COVID-19.


Ook een portret laten maken voor het goede doel? Inschrijven kan

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Inspectie heft verscherpt toezicht Botox-salon op: ‘De salon werkt inmiddels volgens de regels’

Schoonheidssalon FillerHouse in Dordrecht staat niet langer onder verscherpt toezicht van de Inspect...

Vrijspraak voor sjoemelen met zand, 'bedrijf had er geen weet van'

De rechter heeft een Papendrechts bedrijf dat werd verdacht van sjoemelen met zand vrijgesproken. Vo...

Leven samengevat in één tentoonstelling: 'Niet luguber, juist leerzaam!'

Twee grote gebeurtenissen in het leven – trouwen en rouwen – staan centraal in een tentoonstelling v...

Opnieuw demonstratie bij Fokker, actievoerders op het dak van hoofdkantoor

Meerdere mensen demonstreren donderdagochtend in en om het hoofdkantoor van Fokker in Papendrecht. D...

'Gemeentebestuur moet aan de bak!’ GroenLinks kritisch op uitblijven meer deelauto's

GroenLinks wil dat het stadsbestuur meer doet om de groei van het aantal deelauto’s in de stad mogel...

Wat is jouw ideale coalitie? Dit vindt men op de Dordtse markt

Welke partijen moeten sowieso gaan meeregeren? Een belangrijke vraag die komende tijd beantwoord moe...