Dordrecht, Netherlands

Meer kleur in de binnenstad dankzij The Big Draw Festival

Bomen, bloemen, mensen; het wordt allemaal afgebeeld op de ramen van verschillende panden in Dordrecht. Tientallen kunstenaars laten hun creativiteit de vrije loop vandaag en worden zo onderdeel van de Ramenroute, een onderdeel van The Big Draw Festival. Dit evenement is de hele maand september in verschillende steden aanwezig, waaronder ook in onze binnenstad.
Redactie RTV Dordrecht | 22 september 2023 17:30 | Aangepast op 22 september 2023 16:27
Het is vrijdagmiddag en de kunstenaar in de Grotekerksbuurt legt zijn laatste hand aan zijn kunstwerk. De ramen van restaurant De Remise zijn net beschilderd met witte, rode en gele verf. De kunstenaar heeft ervoor gekozen om de geschiedenis van het pand in zijn schildering te verwerken. Zo was het ooit een garage, een pakhuis voor tabak en een kantoorpand.

Ook in de Vleeshouwersstraat wordt er hard gewerkt aan een kunstwerk van een vrouw met haar haren vol bloemen. De kunstenares houdt het voorbeeld dat zij eerder maakte bij de hand en tovert het raam van koffiebar Loki’s Room om tot een waar kunstwerk.

The Big Draw festival is een tekenevenement in heel Nederland. Dit jaar doen onder andere Nijmegen, Zwolle, Arnhem en Zutphen mee. Het festival organiseert verschillende activiteiten en exposities, maar het evenement staat vooral bekend om de Ramenroute. In Dordrecht zijn de raamschilderingen onder andere te bekijken op de Steegoversloot, de Groenmarkt en de Voorstraat.

Lees ook

‘Van school gerukt, gedeporteerd en vermoord’: Gedenksteen vertelt pijnlijke geschiedenis

Stichting Joods Overleg en de gemeente Dordrecht hebben donderdag een herinneringstegel aan de Joods...

Studenten kunnen gratis naar festival met Turfy Gang en Bilal Wahib

Alle studenten in onze streek kunnen vanaf komende dinsdag een gratis kaartje bemachtigen voor de tw...

Automobilist (22) onder invloed slaat over de kop

Een 22-jarige Alblasserdammer is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn auto over de kop ges...

Auto's botsen op snelweg

Op de A15 van Ridderkerk richting Gorinchem heeft donderdagochtend meer dan een uur file gestaan. Da...

Vincent ‘bevrijdde’ Dordrecht en dat vergat hij nooit meer

Wat is de beste plek om geallieerde tanks neer te zetten? Met die vraag is kapitein Vincent Gray van...

Duurzaamheidskenners opgelet: hier kun je meedoen aan het Klimaatexamen

Wat weet jij over klimaatverandering? In Dordrecht kun je dit jaar op 15 mei in de Duurzaamheidsfabr...