gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe afvalbakken in Dordt: 'Ook op straat bewust worden van afval scheiden'

2118c15fec91811d5b45b87fb212d020

In de Kloostertuin en op de Sarisgang staan sinds vorige week nieuwe afvalbakken. Daarin kun je het plastic- en het restafval los van elkaar kwijt. Zo worden de Dordtenaren ook op straat bewuster van het belang van afval scheiden. “Is ontzettend belangrijk,” zegt wethouder Marco Stam.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
“Ik denk dat het belangrijk is dat je hiermee de bewustwording van mensen vergroot om te kijken hoe zij hun afval scheiden. Je doet dat thuis al op een goede manier, en nu kan dat dus ook op straat.” “Als je het al bij de bron scheidt, dan is het afval al uit elkaar,” vertelt Gert-Jan de Waard, van HVC. “Dat kun je van het weggegooide materiaal beter nieuwe producten maken.”

De wethouder hoopt dat mensen ook daadwerkelijk gebruik gaan maken van de nieuwe afvalbakken, “zodat ook het zwerfaval een stuk minder wordt.”

April vorig jaar paste de gemeente het afvalbeleid aan. Volgens Gert-Jan passen deze nieuwe bakken daar ook goed bij. De twee partijen bekijken het gebruik van de bakken, de komende periode. Daarna wordt er gekeken of en waar er mogelijk nog meer bakken worden geplaatst.


Lees ook

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.