Dordrecht, Netherlands

Nieuwe samenwerking gemeente Dordrecht en Ondernemersfonds

Foto ter illustratie Bron: Pixabay
De gemeente Dordrecht en het Ondernemersfonds van de stad werken vanaf vrijdag 9 februari nauw samen. Daarvoor ondertekenen de twee partijen vandaag een overeenkomst. De stadsbrede samenwerking moet het vestigingsklimaat in de stad een impuls geven.
Redactie RTV Dordrecht | 9 februari 2024 13:30 | Aangepast op 9 februari 2024 13:30
Het Ondernemersfonds moet leiden tot meer onderlinge samenwerking, een betere netwerkvorming en meer kennisuitwisseling. Wethouder Van Benschop is trots op de samenwerking: "Het Ondernemersfonds biedt ondernemers, eigenaren, sportverenigingen, scholen en andere partijen in het Dordtse maatschappelijk middenveld de mogelijkheid activiteiten te verrichten die voor allen meerwaarde kunnen bieden en daarmee ook voor de stad als geheel.”

Met het Ondernemersfonds kunnen tal van activiteiten die het vestigingsklimaat ten goede komen worden bekostigd. Zoals de beveiliging van bedrijventerreinen, de promotie van binnensteden en winkelgebieden, programma's ter ondersteuning van de lokale arbeidsmarkt en uitwisseling met het onderwijs, het stimuleren van de wijkeconomie, de verduurzaming en vergroening van de eigen omgeving en een actief parkmanagement op bedrijventerreinen.

Voorzitter Pieter van den Brink kijkt uit naar het Ondernemersfonds: "Met Ondernemersfonds Dordrecht worden de krachten van zowel alle ondernemers als de gemeente veel sterker dan voorheen gebundeld. Daarmee zal een synergie ontstaan waarmee het nog aantrekkelijker zal worden om in Dordrecht te ondernemen waarbij een sterk economisch fundament uiteindelijk ook aan alle inwoners van de stad ten goede zal komen."

Eind vorig jaar nam de Dordtse gemeenteraad het besluit over de oprichting van het Ondernemersfonds en de verhoging van de Onroerendzaakbelasting (OZB) voor alle gebruikers en eigenaren van een niet-woning. Dit betekent dat niet alleen winkels, kantoren en bedrijfspanden, maar ook onderwijsgebouwen, praktijkruimtes, ziekenhuizen, agrarische panden, sportkantines, musea en cultuurpodia financieel bijdragen.

Lees ook

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over kunst en muziek

Deze zondag staat in Via Cultura kunst en muziek centraal. Presentator Ivo van der Vat ontvangt in V...

Zwijndrecht gaat voor het eerst tegelwippen

Zwijndrecht doet voor het eerst mee aan het NK Tegelwippen. Van 31 maart tot 31 oktober gaan gemeen...

Aanrander slaat vier keer toe in twee dagen: 'Enorm veel spijt'

Een 56-jarige man uit Dordrecht is schuldig bevonden aan vier aanrandingen, maar krijgt er geen stra...

Monument voor maritieme industrie gedoopt: 'Toont kracht van de streek'

Na maandenlange voorbereidingen is het zover: een maritiem monument om de eeuwenlange maritieme trad...

Alblasserdam trekt ondersteuning Chemours in

Gemeente Alblasserdam gaat in 2025 geen gemeentelijke ondersteuning meer bieden aan de Dordtse chemi...

Verpleegkundige wist niet dat Marion allergisch was: 'Het scheelde weinig of ze moesten me reanimeren'

De patiëntveiligheid in ziekenhuizen staat steeds meer onder druk doordat de uitwisseling van medisc...