Dordrecht, Netherlands

Oprichter VSP Henk Tazelaar overleden (82)

“Met veel emotie en verdriet heeft de fractie van de Verenigde Senioren Partij Dordrecht zojuist vernomen dat Henk Tazelaar in de leeftijd van 82 jaar, is overleden.” Dat laat de partij via een persbericht weten. Tazelaar stond aan de wieg van de partij. Hij kwam in 2002 voor de VSP in de gemeenteraad.
Marjolein Vos | 29 juni 2022 14:34 | Aangepast op 29 juni 2022 14:34

“Hij is de partij altijd trouw gebleven en heeft zich tijdens zijn pensioen altijd dienstbaar opgesteld als voorzitter, lijstduwer, opleider van nieuw talent en promotor van onze partij”, vertelt de huidige fractievoorzitter van de VSP Margret Stolk. “Het is voor de VSP ondenkbaar dat Henk er opeens niet meer is!”

Tazelaar was ruim 20 jaar actief in de Dordtse politiek. Kenmerkend was zijn nuchtere kijk op zaken; zonder lang uit te wijden wist hij zijn punt te maken.

“Henk Tazelaar was een kleurrijk man, waarvan de VSP-raadsleden en het bestuur veel hebben geleerd. Hij zal enorm worden gemist als steun en toeverlaat van de partij. De huidige fractie van de VSP Dordrecht en haar bestuur zullen er alles aan doen om het gedachtegoed van onze oud-voorzitter te blijven uitdragen en te realiseren in Dordrecht.”

Stolk voegt nog wat persoonlijke woorden op haar Facebookpagina toe aan het algemene bericht namens de fractie. “Mijn politieke vader is niet meer! Verdrietig en verslagen, zo voelt het omdat een mooi mens, die juist opkwam voor de ouderen en mensen in de wijken, is heengegaan. Een man met een scherp oog voor de sociaal zwakkeren in onze samenleving. Je deed dit met volle overtuiging maar ook met een kwinkslag en humor. Zo kreeg jij datgene voor elkaar wat je wilde bereiken. Henk, ik zal je missen.”

Henk Tazelaar is 82 jaar geworden.


Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...