gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oud-nieuwslezer TV Dordrecht Sieto Zeeman (66) overleden

f6e599d9ef9d0fe4344379ebb225c436

Bij veel Dordtenaren zal hij vooral bekend zijn als de man die het nieuws uit Dordrecht bij hen thuis bracht. Onze oud-collega Sieto Zeeman is niet meer. Hij werd 66 jaar.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Naast nieuwslezer was Sieto ook lange tijd programmaleider radio en maakte hij diverse programma’s voor de omroep tussen 2006 en 2013. Zijn karakteristieke stemgeluid en flamboyante uiterlijk zorgde ervoor dat hij ook gevraagd werd voor verschillende presentatieklussen buiten de tv- en radiowereld om. Zo was hij een aantal jaar één van de presentatoren op de podia van het Big Rivers Festival.

“Een redelijk bijzondere vogel was het natuurlijk”, vertelt Bas de Zwart, één van de mensen achter het festival. “Ik denk dat er echt wel een persoonlijkheid op het podium stond. Hij had een heel bijzondere stem en het was een prachtige man om te zien. Mensen waren gelijk alert als hij begon te praten. Het was heel tof om hem als presentator te mogen hebben.”

De Zwart vertelt dat hij ook buiten Big Rivers om contact met Sieto had. “We zagen hem ook privé." Maar ze raakten elkaar uit het oog toen hij een paar jaar geleden uit Dordrecht vertrok om zich in Brabant te vestigen. "Daar is hij supergelukkig geweest met zijn vriendin Aty. Daar zijn Lotte en ik erg blij om. Mensen hadden ook wel eens kritiek op hem, maar eigenlijk hield iedereen die ik kende van hem. En hij ook van hen”.
3ebc8d8f714eca0ce03e8b096094bdee
Benefietconcert
Sieto was zelf een groot muziekliefhebber en speelde saxofoon. Niet vreemd dus dat hij als vrijwilliger aan de slag ging bij de Dordtse Jazz Societeit en een graag geziene gast was op muzikale feesten en partijen. Zo kwam hij ook in contact met de Dordtse muzikant Henry van Tienen van de band Bedjo Kumpulan. Toen bleek dat Van Tienen aan ALS leed, besloot Sieto speciaal voor hem een benefietconcert in Schouwburg Kunstmin te organiseren.

“Ik had aan Henry gevraagd, wat zou je nou nog een keer graag willen in je leven? Bungeejumpen of naar Java, het geboorteeiland van me moeder?”, vertelde Sieto destijd voor de camera van RTV Dordrecht. “En toen zei Henry: ik heb altijd in de schaduw gestaan op grote podia. Ik zou nog een keer zelf willen vlammen. Maar dan in de spotlights.” En zo geschiedde. De schouwburg was tot de nok toe gevuld. Het publiek werd getrakteerd op optredens van muzikale collega’s van Van Tienen en Sieto praatte alles aan elkaar. In totaal werd bijna 15.000 euro opgehaald voor onderzoek naar ALS.
0269f61e6cf8dc78db0017b225f57e12
Ruim 10 jaar geleden was Sieto te gast in ons programma Junior. Daarin werd hij geïnterviewd door Jock de aap over zijn werk bij de omroep.
De laatste jaren liet zijn gezondheid hem steeds vaker in de steek. Sieto Zeeman is 66 jaar geworden. Wij wensen zijn familie en vrienden veel sterkte toe.

Lees ook

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.