gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oud-nieuwslezer TV Dordrecht Sieto Zeeman (66) overleden

f6e599d9ef9d0fe4344379ebb225c436

Bij veel Dordtenaren zal hij vooral bekend zijn als de man die het nieuws uit Dordrecht bij hen thuis bracht. Onze oud-collega Sieto Zeeman is niet meer. Hij werd 66 jaar.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Naast nieuwslezer was Sieto ook lange tijd programmaleider radio en maakte hij diverse programma’s voor de omroep tussen 2006 en 2013. Zijn karakteristieke stemgeluid en flamboyante uiterlijk zorgde ervoor dat hij ook gevraagd werd voor verschillende presentatieklussen buiten de tv- en radiowereld om. Zo was hij een aantal jaar één van de presentatoren op de podia van het Big Rivers Festival.

“Een redelijk bijzondere vogel was het natuurlijk”, vertelt Bas de Zwart, één van de mensen achter het festival. “Ik denk dat er echt wel een persoonlijkheid op het podium stond. Hij had een heel bijzondere stem en het was een prachtige man om te zien. Mensen waren gelijk alert als hij begon te praten. Het was heel tof om hem als presentator te mogen hebben.”

De Zwart vertelt dat hij ook buiten Big Rivers om contact met Sieto had. “We zagen hem ook privé." Maar ze raakten elkaar uit het oog toen hij een paar jaar geleden uit Dordrecht vertrok om zich in Brabant te vestigen. "Daar is hij supergelukkig geweest met zijn vriendin Aty. Daar zijn Lotte en ik erg blij om. Mensen hadden ook wel eens kritiek op hem, maar eigenlijk hield iedereen die ik kende van hem. En hij ook van hen”.
3ebc8d8f714eca0ce03e8b096094bdee
Benefietconcert
Sieto was zelf een groot muziekliefhebber en speelde saxofoon. Niet vreemd dus dat hij als vrijwilliger aan de slag ging bij de Dordtse Jazz Societeit en een graag geziene gast was op muzikale feesten en partijen. Zo kwam hij ook in contact met de Dordtse muzikant Henry van Tienen van de band Bedjo Kumpulan. Toen bleek dat Van Tienen aan ALS leed, besloot Sieto speciaal voor hem een benefietconcert in Schouwburg Kunstmin te organiseren.

“Ik had aan Henry gevraagd, wat zou je nou nog een keer graag willen in je leven? Bungeejumpen of naar Java, het geboorteeiland van me moeder?”, vertelde Sieto destijd voor de camera van RTV Dordrecht. “En toen zei Henry: ik heb altijd in de schaduw gestaan op grote podia. Ik zou nog een keer zelf willen vlammen. Maar dan in de spotlights.” En zo geschiedde. De schouwburg was tot de nok toe gevuld. Het publiek werd getrakteerd op optredens van muzikale collega’s van Van Tienen en Sieto praatte alles aan elkaar. In totaal werd bijna 15.000 euro opgehaald voor onderzoek naar ALS.
0269f61e6cf8dc78db0017b225f57e12
Ruim 10 jaar geleden was Sieto te gast in ons programma Junior. Daarin werd hij geïnterviewd door Jock de aap over zijn werk bij de omroep.
De laatste jaren liet zijn gezondheid hem steeds vaker in de steek. Sieto Zeeman is 66 jaar geworden. Wij wensen zijn familie en vrienden veel sterkte toe.

Lees ook

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.