gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oud-nieuwslezer TV Dordrecht Sieto Zeeman (66) overleden

f6e599d9ef9d0fe4344379ebb225c436

Bij veel Dordtenaren zal hij vooral bekend zijn als de man die het nieuws uit Dordrecht bij hen thuis bracht. Onze oud-collega Sieto Zeeman is niet meer. Hij werd 66 jaar.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Naast nieuwslezer was Sieto ook lange tijd programmaleider radio en maakte hij diverse programma’s voor de omroep tussen 2006 en 2013. Zijn karakteristieke stemgeluid en flamboyante uiterlijk zorgde ervoor dat hij ook gevraagd werd voor verschillende presentatieklussen buiten de tv- en radiowereld om. Zo was hij een aantal jaar één van de presentatoren op de podia van het Big Rivers Festival.

“Een redelijk bijzondere vogel was het natuurlijk”, vertelt Bas de Zwart, één van de mensen achter het festival. “Ik denk dat er echt wel een persoonlijkheid op het podium stond. Hij had een heel bijzondere stem en het was een prachtige man om te zien. Mensen waren gelijk alert als hij begon te praten. Het was heel tof om hem als presentator te mogen hebben.”

De Zwart vertelt dat hij ook buiten Big Rivers om contact met Sieto had. “We zagen hem ook privé." Maar ze raakten elkaar uit het oog toen hij een paar jaar geleden uit Dordrecht vertrok om zich in Brabant te vestigen. "Daar is hij supergelukkig geweest met zijn vriendin Aty. Daar zijn Lotte en ik erg blij om. Mensen hadden ook wel eens kritiek op hem, maar eigenlijk hield iedereen die ik kende van hem. En hij ook van hen”.
3ebc8d8f714eca0ce03e8b096094bdee
Benefietconcert
Sieto was zelf een groot muziekliefhebber en speelde saxofoon. Niet vreemd dus dat hij als vrijwilliger aan de slag ging bij de Dordtse Jazz Societeit en een graag geziene gast was op muzikale feesten en partijen. Zo kwam hij ook in contact met de Dordtse muzikant Henry van Tienen van de band Bedjo Kumpulan. Toen bleek dat Van Tienen aan ALS leed, besloot Sieto speciaal voor hem een benefietconcert in Schouwburg Kunstmin te organiseren.

“Ik had aan Henry gevraagd, wat zou je nou nog een keer graag willen in je leven? Bungeejumpen of naar Java, het geboorteeiland van me moeder?”, vertelde Sieto destijd voor de camera van RTV Dordrecht. “En toen zei Henry: ik heb altijd in de schaduw gestaan op grote podia. Ik zou nog een keer zelf willen vlammen. Maar dan in de spotlights.” En zo geschiedde. De schouwburg was tot de nok toe gevuld. Het publiek werd getrakteerd op optredens van muzikale collega’s van Van Tienen en Sieto praatte alles aan elkaar. In totaal werd bijna 15.000 euro opgehaald voor onderzoek naar ALS.
0269f61e6cf8dc78db0017b225f57e12
Ruim 10 jaar geleden was Sieto te gast in ons programma Junior. Daarin werd hij geïnterviewd door Jock de aap over zijn werk bij de omroep.
De laatste jaren liet zijn gezondheid hem steeds vaker in de steek. Sieto Zeeman is 66 jaar geworden. Wij wensen zijn familie en vrienden veel sterkte toe.

Lees ook

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.