gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oud-nieuwslezer TV Dordrecht Sieto Zeeman (66) overleden

f6e599d9ef9d0fe4344379ebb225c436.jpg

Bij veel Dordtenaren zal hij vooral bekend zijn als de man die het nieuws uit Dordrecht bij hen thuis bracht. Onze oud-collega Sieto Zeeman is niet meer. Hij werd 66 jaar.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Naast nieuwslezer was Sieto ook lange tijd programmaleider radio en maakte hij diverse programma’s voor de omroep tussen 2006 en 2013. Zijn karakteristieke stemgeluid en flamboyante uiterlijk zorgde ervoor dat hij ook gevraagd werd voor verschillende presentatieklussen buiten de tv- en radiowereld om. Zo was hij een aantal jaar één van de presentatoren op de podia van het Big Rivers Festival.

“Een redelijk bijzondere vogel was het natuurlijk”, vertelt Bas de Zwart, één van de mensen achter het festival. “Ik denk dat er echt wel een persoonlijkheid op het podium stond. Hij had een heel bijzondere stem en het was een prachtige man om te zien. Mensen waren gelijk alert als hij begon te praten. Het was heel tof om hem als presentator te mogen hebben.”

De Zwart vertelt dat hij ook buiten Big Rivers om contact met Sieto had. “We zagen hem ook privé." Maar ze raakten elkaar uit het oog toen hij een paar jaar geleden uit Dordrecht vertrok om zich in Brabant te vestigen. "Daar is hij supergelukkig geweest met zijn vriendin Aty. Daar zijn Lotte en ik erg blij om. Mensen hadden ook wel eens kritiek op hem, maar eigenlijk hield iedereen die ik kende van hem. En hij ook van hen”.
3ebc8d8f714eca0ce03e8b096094bdee.jpg
Benefietconcert
Sieto was zelf een groot muziekliefhebber en speelde saxofoon. Niet vreemd dus dat hij als vrijwilliger aan de slag ging bij de Dordtse Jazz Societeit en een graag geziene gast was op muzikale feesten en partijen. Zo kwam hij ook in contact met de Dordtse muzikant Henry van Tienen van de band Bedjo Kumpulan. Toen bleek dat Van Tienen aan ALS leed, besloot Sieto speciaal voor hem een benefietconcert in Schouwburg Kunstmin te organiseren.

“Ik had aan Henry gevraagd, wat zou je nou nog een keer graag willen in je leven? Bungeejumpen of naar Java, het geboorteeiland van me moeder?”, vertelde Sieto destijd voor de camera van RTV Dordrecht. “En toen zei Henry: ik heb altijd in de schaduw gestaan op grote podia. Ik zou nog een keer zelf willen vlammen. Maar dan in de spotlights.” En zo geschiedde. De schouwburg was tot de nok toe gevuld. Het publiek werd getrakteerd op optredens van muzikale collega’s van Van Tienen en Sieto praatte alles aan elkaar. In totaal werd bijna 15.000 euro opgehaald voor onderzoek naar ALS.
0269f61e6cf8dc78db0017b225f57e12.jpg
Ruim 10 jaar geleden was Sieto te gast in ons programma Junior. Daarin werd hij geïnterviewd door Jock de aap over zijn werk bij de omroep.
De laatste jaren liet zijn gezondheid hem steeds vaker in de steek. Sieto Zeeman is 66 jaar geworden. Wij wensen zijn familie en vrienden veel sterkte toe.

Lees ook

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”

Persfoto Chris van Benschop lr.jpg

Chris van Benschop stopt eerder als wethouder

De Dordtse wethouder Chris van Benschop maakt de overstap naar organisatie Mooi Sociaal. Van Benschop zou al afzwaaien als wethouder zodra er een nieuw college is gevormd, maar heeft nu per deze vrijdag haar functie al neergelegd.