Dordrecht, Netherlands

Santoni verlaat FC Dordrecht voor trainersklus in thuisland

Na drie seizoenen komt er een eind aan de samenwerking tussen Michele Santoni en FC Dordrecht, zo meldt de club. De 44-jarige Italiaan keert terug naar zijn geboorteland, waar hij de leiding krijgt over US Triestina, uitkomend in de Serie C.
Redactie RTV Dordrecht | 29 mei 2024 18:30 | Aangepast op 29 mei 2024 16:33
De eerste twee Dordtse seizoenen van Santoni, die in Nederland eerder al werkzaam was bij onder meer Ajax (videoanalist), ADO Den Haag (assistent-trainer) en Almere City FC (hoofdtrainer), kenden weinig hoogtepunten. Destijds waren de zeventiende en achttiende plaats de eindklasseringen.

Aantrekkelijk voetbal
Een blik op afgelopen jaargang leert ons dat FC Dordrecht vriend en vijand verraste met aantrekkelijk voetbal en bovendien lange tijd in de race was voor directe promotie naar de Eredivisie. Uiteindelijk moest Dordrecht 'genoegen' nemen met een vierde plaats en dus een ticket voor de play-offs.

De sterke competitiefase bombardeerde de Schapekoppen direct tot één van de grote favorieten voor de play-offswinst. Maar ondanks het overtuigende veldspel strandde de eredivisiemissie van Dordt al in de eerste ronde. FC Emmen, de nummer 7 van de Keuken Kampioen Divisie, hield Dordrecht in Drenthe op 2-2, om vervolgens aan de Krommedijk met 0-1 te winnen.

Terugkeer naar Italië
Een nieuw hoofdstuk in zijn thuisland is dus aanstaande voor Santoni, die geen onbekende is in het Italiaanse voetbal. Eerder was hij al werkzaam voor onder meer Lazio (jeugdtrainer) en Internazionale (videoanalist). Nu volgt dus het hoofdtrainerschap bij Triestina, dat afgelopen seizoen op de vierde plaats eindigde in de Serie C.

Algemeen directeur Hans de Zeeuw kijkt met gemixte gevoelens naar het vertrek van Santoni: "Ik heb drie jaar lang een ontzettend fijne samenwerking gehad met Michele. Daarom vind ik het ook zo vervelend dat hij nu vertrekt. Desondanks begrijp ik Michele en gun ik hem deze stap van harte. Namens iedereen bij FC Dordrecht wil ik hem ook veel succes wensen bij dit volgende hoofdstuk in zijn carrière."

Ook assistent-trainer vertrekt
Naast Santoni staat ook zijn assistent Pascal Bosschaart voor een nieuwe coachklus. De 44-jarige Rotterdammer verkast voor twee seizoenen naar Varkenoord, waar hij Feyenoord Onder 21 onder zijn hoede gaat nemen. Bosschaart werd het afgelopen seizoen door de Stadionclub gedetacheerd in Dordrecht, waar hij het erg naar zin had. "Na een prachtig seizoen bij FC Dordrecht voelt dit als een mooie volgende stap", vertelt Bosschaart op de clubwebsite van Feyenoord.

Meest gelezen

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

FC Dordrecht verliest oefenwedstrijd achter gesloten deuren ruim van Sparta Rotterdam

FC Dordrecht heeft vrijdag zijn tweede vriendschappelijke wedstrijd in de voorbereiding gespeeld teg...

Eén miljoen voor nieuw kunstgrasveld Oranje Wit

De Dordtse gemeenteraad heeft ingestemd met een voorstel om 1 miljoen euro opzij te zetten voor de a...

Kuijt van start als trainer FC Dordrecht: 'Overtuigd door rust, stabiliteit en vertrouwen'

Dirk Kuijt is op een snikhete maandag begonnen als trainer van FC Dordrecht. Op zijn eerste werkdag ...

Bekijk hier een samenvatting van ASWH - FC Dordrecht (1-1)

FC Dordrecht is de voorbereiding op het nieuwe seizoen gestart met een 1-1 gelijkspel tegen derdediv...

Jeugdig FC Dordrecht start oefencampagne met remise bij ASWH

FC Dordrecht en ASWH hebben zaterdagmiddag de oefencampagne afgetrapt met een 1-1 gelijkspel. De Amb...

'Kattukker' Kuijt wordt een Schapekop: hoe Katwijk reageert op de overstap

Dirk Kuijt wordt de nieuwe hoofdtrainer van FC Dordrecht. Om erachter te komen wie we precies binnen...