gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Scheidsrechter Danny Makkelie onder vuur na beslissing in PSV – Ajax

d867c584622f18708a9bc77b948e0c9d

De Topper PSV – Ajax werd afgelopen zondag besloten door een discutabele beslissing van scheidsrechter Danny Makkelie.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
In de 74e minuut scoorde Ajax de 1-2. Een doelpunt dat de Amsterdammers uiteindelijk de drie punten opleverde en als bonus een bak met kritiek voor de scheidsrechters.

Steven Berghuis speelde de bal vanaf de middenlijn naar Daley Blind, die verderop tegen de zijlijn stond. Hij nam niet goed aan en verloor de bal. De bal leek over de lijn te gaan, maar de grensrechter liet doorspelen. Hierdoor kwam de bal uiteindelijk bij Noussair Mazraoui terecht en werd er gescoord.

Frustraties
Het leverde enorme frustraties op bij de Eindhovenaren. De VAR (Video Assistant Referee) keek er nog naar, maar ging mee met de beslissing van grensrechter Hessel Steegstra: het doelpunt werd geteld. PSV-trainer Roger Schmidt reageerde woest: “Geef de schaal maar vast aan Ajax”, zei hij na het besluit tegen de vierde man.

“Op het veld kan ik het niet zien, maar op beeld lijkt de bal inderdaad uit”, zei Makkelie na afloop tegenover de camera van de NOS. “Ik weet ook vanuit mijn vak dat als de bal over de lijn lijkt, dat niet altijd zo is. De bal heeft natuurlijk een bolling. Maar de VAR heeft geen beeld kunnen vinden waar het uitsluitende bewijs is.”

Eindverantwoordelijk
Officieel is de scheidsrechter eindverantwoordelijk, dus alle ogen zijn gericht op de Dordtenaar. Makkelie maakte de beslissing mee te gaan met de VAR en niet te gaan kijken: “In dit geval is het feitelijk. De bal is in of uit. De VAR kan het niet goed zien, dus ik zal dan precies hetzelfde zien. Het heeft niks met interpretatie te maken. Dit is overigens ook gewoon het protocol.”

Uiteindelijk bleek de beslissing cruciaal, want Ajax won de wedstrijd in het lege Philips Stadion en nam hiermee de koppositie over van PSV in de Eredivisie. Het was de teruggekeerde Brian Brobbey die de openingstreffer op zijn naam zette voor de Amsterdammers. PSV vocht terug en kwam in de 53e minuut op gelijke hoogte door een doelpunt van de Duitser Mario Götze. Ajax won met 1-2.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.