Dordrecht, Netherlands

Sinterklaasintocht Zwijndrecht op laatste moment omgegooid vanwege protest

Foto ter illustratie. © Archieffoto Rijnmond
De Sinterklaasintocht in Zwijndrecht is daags voor het evenement omgegooid. De reden daarvoor is een aangekondigde demonstratie van Kick Out Zwarte Piet.
Rijnmond | 16 november 2023 11:17 | Aangepast op 16 november 2023 11:17
Met de demonstratie van Kick Out Zwarte Piet kon de veiligheid niet gegarandeerd worden, laat de organisatie Stichting Intocht Sint Nicolaas weten. Om de intocht toch te laten doorgaan neemt de gemeente nu de organisatie over. In tegenstelling tot het oorspronkelijke plan komt Sinterklaas zaterdag niet aan per schip. Nu is er zaterdag een feestelijk onthaal op het Raadhuisplein, bij het gemeentehuis.

Zwart of niet?
De gemeente laat weten dat Kick Out Zwarte Piet geen reden meer heeft om te protesteren. Wat daarmee wordt bedoeld is nog niet duidelijk. Het zou kunnen betekenen dat er dit jaar geen volledig Zwarte Pieten meer ingezet worden, maar dat wil de woordvoerder nog niet bevestigen. Vorig jaar waren de Pieten in Zwijndrecht nog volledig zwart.
Een eerder protest van Kick Out Zwarte Piet. © Archieffoto Rijnmond
Meerdere intochten aangepast
Zwijndrecht is niet de enige stad die de intocht van Sinterklaas heeft aangepast. Ook in andere steden in het land, waaronder Etten-Leur en Drunen, zijn intochten veranderd. In deze steden hebben de sinterklaascomités besloten om afscheid te nemen van Zwarte Piet.

Landelijke intocht in Gorinchem
De landelijke intocht van Sinterklaas is zaterdag in Gorinchem. Het programma begint om 09:00 uur en gaat door tot 16:00 uur 's middags. Sinterklaas komt daar wel per schip aan; met de Pakjesboot. Net als bij eerdere landelijke intochten zijn daar geen Zwarte Pieten aanwezig. De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant-Briene, en kinderburgemeester Cate de Lange zullen de Sint ontvangen aan de kade van de Buiten de Waterpoort.

Meest gelezen

RTV Dordrecht vanaf januari in nieuw onderkomen op De Staart

Fokko van der Straaten | Trevyn van Houwelingen | 1 dec 2023 18:07

Vijftien Dordtse ambtenaren berispt wegens wangedrag

Trevyn van Houwelingen | 28 nov 2023 19:30

Lees ook

Deze hulpsinterklazen helpen elk jaar de goedheiligman een handje: 'ik leef 49 weken per jaar om 3 weken Sinterklaas te zijn'

De Sint kan maar op één plek tegelijk zijn. Daarom maakt hij ieder jaar gebruik van een aantal trouw...

Inbrekers gaan ervandoor met dagomzet Nobel’s na Sinterklaasfeest

Een triest einde van een feestelijke dag. Zondagochtend ontdekten de eigenaren van Nobel’s in de Gro...

Zwijndrechtse burgemeester sluit woning met illegale hennepkwekerij

Zwijndrechtse burgemeester Edo Haan heeft opdracht gegeven om met ingang van 30 november een woning ...

Sinterklaas is aangekomen, stoomboot ingeruild voor elektrisch schip

De regen kwam met bakken uit de hemel maar dat mocht de pret niet drukken dit weekend. Sinterklaas z...

Zaterdag in Studio De Witt: bellen met Sinterklaas, schrijver Pieter van Wijngaarden en de Zwijndrechtse burgemeester

Van de intocht van Sinterklaas tot aan het nieuwste boek van Pieter van Wijngaarden en van politiek ...

Assistent van Sinterklaas doet boekje open over intocht van goedheiligman

Morgen is het weer zo ver: Sinterklaas en zijn pieten zullen hun opwachting maken in Dordrecht. De ...