Dordrecht, Netherlands

Tot acht jaar cel voor overvallers Van der Gijp

De rechter heeft straffen tot acht jaar cel opgelegd voor een reeks overvallen op bekende Nederlanders. Onder de slachtoffers waren oud-voetballer René van der Gijp en YouTube-ster Nikkie de Jager.
RTV Rijnmond | 8 juli 2022 10:27 | Aangepast op 8 juli 2022 10:27
De overvallers gebruikten soms bruut geweld. Zo werd Nikkie de Jager in haar woning overvallen, vastgebonden en geslagen. De beroving van René van der Gijp in april 2020 in Dordrecht mislukte. De daders wilden zijn Rolex horloge pakken, maar konden de ruiten van zijn auto niet breken toen hij kwam aanrijden.


In totaal stonden acht verdachten terecht, vier uit Rotterdam en vier uit Ridderkerk. Zij pleegden in wisselende samenstelling overvallen in Krimpen aan den IJssel, Hendrik-Ido-Ambacht, Rockanje, Mijnsheerenland, Rotterdam, Uden en Dordrecht. De buit bestond uit geld en sieraden.

Justitie gaat uit van een criminele organisatie, maar de rechter ziet daarvoor geen bewijs. “Het gaat om mannen die regelmatig in elkaars gezelschap zijn, maar dat maakt nog geen criminele organisatie. Daarvoor is nodig dat zij informatie deelden, plannen op elkaar afstemden en georganiseerd op pad gingen. Daar was geen sprake van.”

Het bewijs bestaat onder meer uit DNA-sporen, herkenning via camerabeelden, telefoongegevens en registratie van verkeerscamera’s.

Acht jaar cel
De hoogste straf van acht jaar cel was voor een 21-jarige man uit Ridderkerk. Dat was onder meer voor de mislukte overval op René van der Gijp. Die straf was hoger dan de eis van het Openbaar Ministerie.

De rechter: “Ondanks uw jeugdige leeftijd en intensieve begeleiding bent u steeds gewelddadiger geworden. U heeft geen dagbesteding en neemt geen verantwoordelijkheid. Dat vindt de rechter zeer zorgelijk.”

Bij de andere verdachten varieerden de straffen van één tot zeven jaar cel. De meesten van hen waren eerder betrokken geweest bij overvallen en inbraken.

De twee mannen die zijn veroordeeld voor de overval op Nikkie de Jager moeten de waarde van de gestolen sieraden terugbetalen. Dat is een bedrag van 270.000 euro.

Lees meer over:

Overval|Rene van der Gijp|

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Gokverslaafde overvalt bedrijf om enorme schuld af te lossen: eis 3 jaar cel

Een bewapende man fietst op klaarlichte dag een loods van de Hardinxveldse oud-ijzerhandel Dalm in. ...

Overvaller slaat vitrines van juwelier met klauwhamer kapot

Verbijstering bij drie medewerkers van een juwelier in Sliedrecht, als een man met een klauwhamer de...

18-jarige vast voor overval tabakswinkel

Een 18-jarige Rotterdammer is zondag aangehouden voor de overval op een tabakswinkel in Ridderkerk, ...

Overval op chocoladewinkel voelt als wanhoopsdaad: ‘Had elke winkel kunnen zijn’

De schrik zit er goed in bij chocoladewinkel Olala aan de Voorstraat Noord. Maandagmiddag werd het f...

Chocoladewinkel overvallen, dader met mes neemt onbekend geldbedrag mee

Chocoladewinkel Olala in Dordrecht is maandagmiddag overvallen. De overval vond rond 15:00 uur plaat...

Overval op Dordtse supermarkt

Een supermarkt in de Dordtse wijk Stadspolders is donderdagavond overvallen. Twee verdachten deden e...