Dordrecht, Netherlands

(Update) Aanrijding tussen trein en aanhanger legt treinverkeer Dordrecht - Breda plat

De aanrijding vond plaats in Prinsenbeek. ©ProRail
Wegens een aanrijding tussen een trein en een aanhanger bij een overweg in Prinsenbeek is treinverkeer tussen Dordrecht en Breda de komende uren niet mogelijk. Het opruimen van de ravage zal nog tot minimaal 16:30 duren.
Redactie RTV Dordrecht | 14 september 2023 13:52 | Aangepast op 14 september 2023 13:52
Bij de aanrijding tussen de trein en de aanhanger zijn geen mensen gewond geraakt, wel is de lading van de aanhanger uit de laadbak gevallen. Daardoor ligt de spoorwegovergang bezaaid met dakpannen, die na de aanrijding ook nog eens in duizenden stukjes gebroken zijn. Ook is de slagboom door de kracht van de aanrijding uit de grond getrokken.

Naast het normale traject is ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda tot de middag stilgelegd, die maakt ook gebruik van dat stuk spoor. Tussen Rotterdam Blaak, Dordrecht en Breda rijden snel- en stopbussen ter vervanging.

De politie Breda heeft een proces verbaal opgesteld tegen een 47-jarige man uit Breda voor de aanrijding. Een bloedproef moet uitwijzen of hij onder invloed was. De bestuurder heeft geen rijbewijs waarvoor hij een bekeuring kreeg.

Update:
De treinen rijden vanaf 16:15 weer via de normale dienstregeling.

Lees ook

Zes weken werkzaamheden aan Rotterdam Centraal: dit betekent het voor jouw reis

Vanaf vandaag tot en met 3 december is Rotterdam Centraal beperkt en soms zelfs helemaal niet bereik...

Aanrijding auto en motor; motorrijder gewond

Op de Krommedijk in Dordrecht is woensdagmiddag een motorrijder gewond geraakt na een aanrijding met...

Aanrijding Stevensweg Dordrecht; twee lichtgewonden

Bij een botsing tussen twee personenauto’s op de Stevensweg in Dordrecht zijn maandagavond twee mens...

Nieuwe fietsenstalling kan 30 tot 50 jaar mee; vervanging was nodig

"Het is een goed bord", vertelt wethouder Rik van der Linden. "Dus dat gaan we gewoon weer terug han...

Justitie eist voorwaardelijke celstraf en een werkstraf voor dodelijk ongeluk aan Oranjelaan

Justitie heeft acht maanden cel, waarvan vier en een half maand voorwaardelijk geëist, voor een fata...

Uitloop van werkzaamheden: geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Door het uitlopen van werkzaamheden rijden er dinsdagochtend tot ongeveer 10:30 uur geen treinen tus...