Dordrecht, Netherlands

Van bruut betonnen kantoorkolos naar woongebouw: regiokantoor in de race voor Puienprijs

Welke opgeknapte pui is de mooiste van Dordrecht? Die vraag staat centraal bij de Dordtse Puienprijs die sinds 2017 elke twee jaar wordt uitgereikt door de Vereniging Oud-Dordrecht. Daarmee wil de vereniging de verbetering van het stadsaangezicht ondersteunen.
Marjolein Vos | 9 oktober 2023 16:00 | Aangepast op 9 oktober 2023 16:00
Uit alle inzendingen van dit jaar heeft een commissie inmiddels een shortlist samengesteld, waar een vakjury uiteindelijk de winnaars uit zal kiezen. De panden zijn verdeeld in drie categorieën: Bedrijfspand, Woon-winkelpand en Herbestemming. Ook wordt er een publieksprijs toegekend, waar op gestemd kan worden.

De komende dagen zijn op RTV Dordrecht drie genomineerde panden te zien. Architect en jurylid Andries Laane vertelt bij iedere pui wat er zo bijzonder aan is en waarom juist deze gevel is genomineerd. Deze keer staan we stil bij het voormalige Regiokantoor aan de Noordendijk nummer 250.
Het Regiokantoor heeft de afgelopen tijd een flinke metamorfose ondergaan. “Het was een bruut betonnen kantoorkolos en het is getransformeerd tot een woongebouw met heel diverse vormgeving en heel veel verschillende materialen”, vertelt Laane. “En een verschil in lagen waardoor het een interessante woonomgeving geworden is. De grote schaal is eruit. Er zijn nog wel oorspronkelijke onderdelen van het gebouw, zoals de trappenhuizen, die in het zicht zijn gebleven. Maar het gros van de gevel is opnieuw bekleed.”

Het gebouw heeft een heel andere uitstraling gekregen. En daar is de jury van de Puienprijs blij mee. “Wij zijn sowieso ontzettend blij dat we met zo’n prijs kunnen focussen op de inspanningen die geleverd worden om de stad een boost te geven”, zegt Laane. Maar de jury had naast de lofuitingen toch ook nog wat kritiekpunten op het Regiokantoor. Benieuwd wat die zijn? Bekijk hier onze reportage.
Houd onze kanalen in de gaten: we hebben ook de Kunstkerk en het pand aan de Voorstraat 280 bezocht. Een impressie van die gebouwen wordt op dinsdag en woensdag uitgezonden. En donderdag in ons programma Eilandleven is een lange versie te zijn van de bezoeken aan de genomineerde panden.

Op 12 oktober worden om 20.00 uur in de Trinitatiskapel de winnaars van de Dordtse Puienprijs bekendgemaakt. Je kunt nog stemmen op de publieksprijs via de website www.dordtsepuienprijs.nl. Daar is ook de toelichting van de jury te vinden bij de uitgekozen panden.

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Gemeente ontvangt miljoenen voor versnelde woningbouw Crabbehof, Wielwijk en Krispijn

De gemeente Dordrecht krijgt 12.5 miljoen euro uit een potje van het Rijk om de woningbouw in Dordre...

Wel dakloos, niet in beeld: ‘Voor mij is het te laat, maar ik wil dit andere kinderen besparen’

Jean-paul is al 32 jaar dakloos. Op zijn zestiende zetten zijn ouders hem op straat. Hij zet zich nu...

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Een tiental booteigenaren in Zwijndrecht mag niet langer hun schip gebruiken als woning. De gemeente...

Honderd nieuwe huurwoningen opgeleverd: 'We kunnen weer wat jaren vooruit'

Dordrecht heeft er honderd nieuwe woningen bij. Aan de Noordendijk zijn woensdag drie nieuwe apparte...

Jong, maar vastberaden: Julian (12) pleit voor woonrecht voor iedereen

De 12-jarige Julian maakt zich grote zorgen over dakloosheid. Hij overhandigt vrijdagmiddag samen me...

Tijdelijke woningen: deze gemeente weet van aanpakken

Van alle gemeenten in onze streek, blijft Molenlanden de absolute koploper als het gaat om tijdelijk...