Dordrecht, Netherlands

Verdachte explosie in Dordtse Fregatstraat in beeld

In Bureau Rijnmond werd gisteravond aandacht geschonken aan de drie recente explosies in de Dordtse Fregatstraat. Het Rijnmondprogramma toonde beelden van een mogelijk verdachte.
Rijnmond | 26 januari 2024 13:49 | Aangepast op 26 januari 2024 13:49
De eerste explosie is op 23 augustus 2023, bij de tweede ontploffing op 10 december vorig jaar ontstond behoorlijke schade aan een woning. Er raakt niemand gewond. Op dinsdagochtend 12 december de derde explosie. Dit keer op het huis dat in augustus ook al doelwit was. De woning wordt dan niet meer bewoond omdat het na de eerste explosie op last van burgemeester Kolff is verzegeld. Ook dit keer is de schade fors.

Er zijn beelden van een man die mogelijk voorafgaand aan de aanslag op maandagavond 10 december een voorverkenning in de Fregatstraat doet. Is dat niet het geval dan is hij in ieder geval een belangrijke getuige. De politie roept hem dan ook op zich te melden. Bovendien beelden van een persoon die een jas van het merk Prada draagt en een pakketje bij de voordeur van een woning aansteekt. Daarna rent hij weg en volgt de explosie.
Wie weet wie de getoonde mannen zijn? Of heeft meer informatie over de bomaanslagen? Ook aanvullende camerabeelden voor, tijdens en na de explosies zijn welkom.

Bel met de Opsporingstiplijn op 0800-6070. Anoniem melden kan via Meld Misdaad Anoniem op 0800-7000

Dit is een artikel van onze mediapartner Rijnmond.

Meest gelezen

Snackbar Verhage Dordrecht wint prijs voor beste frikandel van Nederland

Redactie Streek 56 | Jasmijn Thomassen | 5 feb 2025 17:14

Kazerne sluit na twintig jaar de deuren: 'We zijn toe aan wat nieuws'

Redactie Streek 56 | Jasmijn Thomassen | 31 jan 2025 17:30

Lees ook

Man in Ridderkerk in de val gelokt en gegijzeld: wie pinde met zijn pas?

Een man wordt naar een parkeerplaats gelokt en door twee mannen onder bedreiging van een mes en een ...

Drie huizen in Zwijndrecht beschadigd door explosie

Bij een explosie in Zwijndrecht zijn maandagnacht meerdere woningen beschadigd geraakt. Voor zover d...

Twee mislukte aanslagen, maar buurt blijft nuchter: ‘Er is geen onrust’

Burgemeester Jan Willem Boersma van Alblasserdam heeft vandaag een gesprek gehad met de bewoner van ...

Burgemeester sluit pand na explosie in Papendrecht

Burgemeester Margreet van Driel van Papendrecht heeft besloten een bedrijfspand met spoed te sluiten...

Getuigen gezocht na twee explosies bij woning in Krispijn

De politie is op zoek naar getuigen die meer informatie kunnen geven over twee explosies die hebben ...

112-nieuws: twee explosies in dezelfde buurt en gewonde bij steekpartij

In de Dordtse wijk Wielwijk zijn dit weekend twee explosies geweest. De ontploffing van zaterdagnach...