gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vos en Van der Leer neemt Zwijndrechtse boekwinkel Hyperion over

82757ce9c063e8dc07b39a3aff90dcb5

Nadat eigenaar Peter Sassen vorig jaar plotseling overleed, was het onduidelijk of zijn winkel in winkelcentrum Walburg kon blijven bestaan. Maar de Dordtse boekhandel Vos en Van de Leer zet zijn levenswerk nu voort.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De overname roept gemengde gevoelens op, laten de eigenaren van Vos en Van de Leer op hun Facebookpagina weten. “De voormalige eigenaar, onze zeer gewaardeerde boekencollega Peter Sassen, is vorig jaar plotseling overleden. Wij willen de boekhandel voor Zwijndrecht behouden en dus zijn wij, met de nabestaanden en de curator, overeengekomen om de boekhandel over te nemen. Een flinke uitdaging, maar wel eentje waar we ons met hart en ziel voor inzetten. We kijken er naar uit om u binnenkort welkom te heten in onze winkel in het gezellige winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht.”

Op verzoek van de nabestaanden werd de winkel failliet verklaard. Bedrijfsleider Edwin Looye, die al twaalf jaar werkzaam is bij Hyperion, wilde de zaak graag overnemen. “Vanaf dat moment heb ik aangegeven: ik heb interesse”, liet Looye in een uitgebreid interview met onze collega’s van Rijnmond weten. Looye bracht ook een bod uit, maar wel met een voorwaarde: hij wilde niet verbonden zijn aan de inkooporganisatie waaraan Sassen verbonden was. “Die organisatie kreeg steeds meer invloed in de winkel en wat hier terechtkwam. Daaraan wil ik niet contractueel verbonden zijn.” Juridisch was het alleen bijna niet haalbaar om onder dat contract uit te komen. Daardoor was een faillissement volgens Looye de enige manier om de winkel te verkopen.


Walburg behoudt boekhandel
“Wij zijn heel blij dat boekenwinkel Hyperion voor Walburg behouden blijft”, laat Robbert Stoopman, voorzitter van Winkelcentrum Walburg weten. “En zeker ook ter nagedachtenis van de vorige eigenaar, Peter Sassen, die ons zo onverwachts ontvallen is. Sinds heugenis zit de boekenwinkel op die plek in ons centrum. Heel fijn dat de boekenwinkel zo toch door kan gaan. We hopen dat het personeel ook aan kan blijven zodat er voor de vaste klanten herkenning en toch nog een stuk van dezelfde beleving blijft.”

Vos en Van de Leer heeft twee vestigingen in Dordrecht: in het centrum en in winkelcentrum Biesbosch. Naar verwachting gaat deze week het Zwijndrechtse filiaal open.

Lees ook

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

kerkwegzwijndrecht

Deze weg is bijna twee maanden dicht

De Kerkweg in Zwijndrecht gaat op de schop. De weg, die de Lindtsedijk verbindt met de Laan van Nederhoven, is sinds deze maandagochtend dicht vanwege herinrichtingswerkzaamheden.

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.