gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wouter Kolff neemt afscheid van Dordrecht: 'Ik zal de warme contacten erg missen'

6ace922c0684255a7c47e7f3b0940338.jpg

Burgemeester Wouter Kolff is voorgedragen als Commissaris van de Koning in Zuid-Holland. Dat heeft de Dordtse burgervader via X bekendgemaakt. "Ik zal de warme contacten met de Dordtenaren erg missen."

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
"Vanmorgen (woensdag) hebben de leden van Provinciale Staten mij voorgedragen als nieuwe Commissaris van de Koning in de provincie Zuid-Holland", schrijft Kolff in een uitgebreide verklaring op sociale media.

Op 1 september draagt de huidige Commissaris, Jaap Smit, na ruim tien jaar het stokje over aan Kolff. "Het is een enorme eer om hem, na bekrachtiging door de ministerraad en benoeming door onze Koning, te mogen opvolgen en mee te bouwen aan een sterke provincie voor bijna 4 miljoen Zuid-Hollanders", gaat de burgemeester van Dordrecht verder.

Wouter Kolff is sinds 13 september 2017 burgemeester van de Drechtstad. Hij is daarnaast voorzitter van het Veiligheidsberaad en voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. Met ingang van 1 april 2023 volgde hij Hubert Bruls op als voorzitter van het Veiligheidsberaad. Voor het burgemeesterschap in Dordrecht was Kolff burgemeester van Veenendaal.


"Ik zal de goede en warme contacten met vele Dordtenaren, regiogenoten en collega’s, de Dordtse en regionale ondernemers en instellingen én de Dordtse leden van raad en college enorm missen. Tegelijkertijd kan en zal ik me ook in mijn nieuwe rol voor Hollands oudste stad blijven inzetten, evenals voor de vele andere steden en dorpen in de 50 gemeenten van onze unieke provincie", besluit Kolff.

Lees ook

yv2026317NKS04523.jpg

FC Dordrecht

FC Dordrecht deelt de punten met hekkensluiter TOP Oss

FC Dordrecht neemt het op de dinsdagavond op tegen de hekkensluiter TOP Oss. Alles is nog mogelijk rondom de play-offs, maar het begint steeds spannender te worden. Toch slagen de Dordtenaren er niet in om zichzelf wat ademruimte te geven en speelt het gelijk tegen de gasten uit Brabant.

foto artikel de stemming in Zwijndrecht.jpg

De Stemming in Zwijndrecht: ‘Lang leve de bejaardenhuizen, laat ze maar weer komen!’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners zelf? Op 18 maart zijn de stembussen geopend voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe duiken wij in de meningen van de inwoners: welke onderwerpen vinden zij het belangrijkst of juist helemaal niet? Vandaag: Zwijndrecht.

gevangenisdordrecht.png

Personeelslid gevangenis loopt ernstig letsel op door gedetineerde

Een personeelslid van de gevangenis in Dordrecht heeft begin februari ernstig letsel opgelopen door toedoen van een gevangene. Volgens een woordvoerder van de Dienst Justitiele Inrichtingen (DJI) gebruikte de gevangene uit het niets geweld tegen twee personeelsleden tijdens een gesprek met hen.

voorroxane.png

Houden partijen in Dordrecht zich aan de (on)geschreven campagneregels?

De laatste lootjes van de campagnes voor de gemeenteraadsverkiezingen zorgen in Dordrecht voor wat opvallende praktijken. Partijen zijn hun campagneposters recht over die van andere partijen aan het plakken, wat leidt tot bijzondere collages.

AIverkiezingen.png

Politieke partijen gebruiken teksten van lobbyclubs: 'Het moet wel overeenkomen met wat we vinden'

Lobbyteksten van maatschappelijke organisaties en bedrijven komen soms letterlijk terug in de verkiezingsprogramma’s van lokale politieke partijen. Dit blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de Open State Foundation.

Foto voor artikel - web.JPG

Geen ouderbijdrage, wel speciaal fonds: iedereen kan speciale lessen en uitjes sponsoren

Hoe zorg je als school voor uitstapjes en speciale lessen als daar geen geld voor is? De Nestas scholengroep denkt daar een oplossing voor te hebben. Woensdag 18 maart wordt de stichting Vrienden van Nestas gelanceerd.