gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwsfeed voor 'Te kunst en te keur'

b50ae675747a6be7774025e5856c91fe

De voorbereidingen van de nieuwe tentoonstelling ‘Te kunst en te keur’ zijn te volgen op de website van het Hof van Nederland. Daar is een speciale nieuwsfeed voor opgezet.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Op de website van het Hof van Nederland neemt conservator in opleiding Marieke je mee achter de schermen. Zondag begon zij met haar eerste feed: “De muren van de tentoonstelling worden prachtig vormgegeven met prenten uit een Keurbijbel.”


De tentoonstelling start op 11 november en gaat over de eerste officiële Nederlandse vertaling van de Bijbel. Die verscheen in 1637. In Dordrecht werd deze vertaling gedrukt door de familie Keur. Voor het eerst wordt voor dit familiebedrijf een tentoonstelling geopend.


De dag daarvoor bezoekt Koning Willem-Alexander de stad bij de opening van de Ode aan de Synode. Hij opent dan in het Dordrechts Museum een andere tentoonstelling: Werk, bid & bewonder.

www.hethofvannederland.nl/nieuwsfeed/

Lees ook

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.

moerdijkbrug

Werkzaamheden aan Moerdijkbrug , verkeer moet rekening houden met vertraging

Verkeer op de A16 moet de komende tijd al rekening houden met vertraging vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug, maar deze en volgende week wordt dat mogelijk nog iets erger. Vanaf dinsdagavond werkt Rijkswaterstaat namelijk aan de Moerdijkbrug. In de richting van Rotterdam tot de aansluiting met de N3 is één rijstrook afgesloten.

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

deloodsachterhethuis2020

Negen meter hoge loods tegen tuin van Dordtenaar mag blijven staan

Een grote loods in Dordrecht, die bewoners van de Rijksstraatweg sinds de bouw ervan tot wanhoop drijft, mag blijven staan. Dat heeft de Raad van State besloten. Het hoger beroep van één van de bewoners is daarmee ongegrond verklaard.