Dordrecht, Netherlands

NL-DOET bij Stadslandbouwkas

Handen uit de mouwen. Handen in de aarde. Handen in het sop!
Fokko van der Straaten | 30 mei 2021 14:43 | Aangepast op 30 mei 2021 14:43
Dat was zaterdag het thema bij NL-DOET in de ecologische stadslandbouwkas de “Oude Beer”. Er werd dus 'onkruid' geschoffeld, gezaaid en vooral werd het glas van de kas schoongemaakt. Dat laatste is hard nodig want vooral het voorbij razende verkeer op de A16 zorgt voor veel roet en ander vuil op het glas van de kas.

Voorzitter Arie van Zanten is blij met de vrijwilligers die zich aangemeld hadden voor de NL-DOET dag: 'We zien allemaal nieuwe en jonge gezichten en dat is mooi dat er mensen zijn die op deze manier kennis maken met de ecologische stadslandbouwkas'.

De kas is 4000 m2 groot en er worden allerlei producten verbouwd zoals tomaten, groenten en planten. Maar er hangen ook donkere wolken boven de stadslandbouwkas.

Van Zanten: 'Over ongeveer drie jaar zullen we hier weg moeten omdat de gemeente Dordrecht andere plannen heeft met deze locatie. We zijn ons al aan het oriënteren op andere locaties, maar zullen de nieuw te kiezen gemeenteraad, in maart 2022, uitdagen om kleur te bekennen en te kiezen voor ecologisch landbouw en duurzaamheid'. 


Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Mogelijk alleen asielopvang op een schip in dit dorp

Asielzoekers die opgevangen worden in de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht, zullen waarschijnlijk alleen ...

Hevige regenval enorme uitdaging: ‘Met alleen groter riool red je het niet'

Hoe bereid je je voor op hevige regenval? Volgens de Onderzoeksraad voor Veiligheid zijn er verschil...

Provinciale druk dwingt Dordrecht tot versnelling huisvesting statushouders

De gemeente Dordrecht gaat de huisvesting van statushouders versneld aanpakken om een ingrijpende pr...

Dordt strijdt met Utrecht en Amsterdam om titel ‘Evenementenstad van het Jaar’

Dordrecht maakt opnieuw kans om gekozen te worden tot ‘Evenementenstad van het Jaar’. Samen met grot...

Politie zet 'lokpuber' in tegen kinderprostitutie: ‘Ik wist niet dat het strafbaar was’

Op zijn fiets rijdt de man naar het afgesproken adres in Dordrecht, geld en glijmiddel bij zich. Daa...

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vier nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...