gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog niet genoeg geld ingezameld, maar de PTSS-hulphond voor Marjolijn ‘komt er hoe dan ook’

5fa9a3aafc05342d186e47b8d5b23ebe

Marjolijn Geraads-Lorsheijd uit Papendrecht noemde het haar grote droom: een speciaal getrainde hulphond die haar kan ondersteunen bij haar posttraumatische stresstoornis. Maar die droom is nog geen werkelijkheid geworden. Er is tot nu toe niet genoeg geld opgehaald met haar crowdfundingscampagne. “Er komt hoe dan ook een hulphond", laat ze desondanks weten.

Redactie Streekomroep | Barbara Visscher |  | Aangepast op
De PTSS heeft grote impact op het leven van de 39-jarige Marjolijn. Ze heeft te maken met paniekaanvallen, angsten en nachtmerries. Hierdoor is het dagelijks leven voor haar een strijd. Haar psycholoog stelde voor om een PTSS-hulphond te nemen. "Hij kan mij bijvoorbeeld uit mijn nachtmerries halen en helpen om met minder angst naar buiten te gaan", vertelt Marjolijn in een eerder interview.

Het opleiden van een hond tot hulphond kost 25.000 euro. Omdat Marjolijn dit niet uit eigen zak kan betalen, is ze eind maart een crowdfundingscampage gestart. Marjolijn had gehoopt de financiering hiervoor inmiddels rond te hebben, maar dat is niet het geval. Van de 25.000 euro is er 10.712 euro ingezameld.

In gesprek met gemeente
Binnenkort gaat ze met de gemeente in gesprek in de hoop dat zij nog iets voor haar kunnen betekenen. Al verwacht Marjolijn daar zelf niet veel van. Maar hoe dan ook komt er een hulphond, zegt ze. "Wat niet lukt via de crowdfunding, gaan we proberen op een andere manier bij elkaar te krijgen. De hond gaat er sowieso komen. Ik weet alleen nog niet op welke termijn."

Naast het regelen van de financiering, is Marjolijn op dit moment ook al bezig met de intake bij een hondenschool, waar het beestje moet worden opgeleid tot hulphond. "Zo'n intake neemt best veel tijd in beslag. Je moet vragenlijsten invullen en er is bijvoorbeeld ook informatie nodig die mijn behandelaren moeten aanleveren. Ik vind het fijn dat dat allemaal al is geregeld op het moment dat de financiering straks helemaal rond is", aldus Marjolijn.

Volgens Marjolijn duurt het, als de hond er uiteindelijk is, nog anderhalf tot twee jaar voordat hij volledig is gecertificeerd als hulphond.

Lees meer over:

Lees ook

rappende verdachte rechtbank

Hasjdealer in buik en bil geschoten: 'rappende' verdachte wordt vrijgesproken

De rechter heeft een 31-jarige Dordtenaar vrijgesproken van betrokkenheid bij een schietpartij, waarbij een hasjdealer in de buik en de bil werd geraakt. Dat gebeurde in oktober 2019.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.