gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nog niet genoeg geld ingezameld, maar de PTSS-hulphond voor Marjolijn ‘komt er hoe dan ook’

5fa9a3aafc05342d186e47b8d5b23ebe

Marjolijn Geraads-Lorsheijd uit Papendrecht noemde het haar grote droom: een speciaal getrainde hulphond die haar kan ondersteunen bij haar posttraumatische stresstoornis. Maar die droom is nog geen werkelijkheid geworden. Er is tot nu toe niet genoeg geld opgehaald met haar crowdfundingscampagne. “Er komt hoe dan ook een hulphond", laat ze desondanks weten.

Redactie Streekomroep | Barbara Visscher |  | Aangepast op
De PTSS heeft grote impact op het leven van de 39-jarige Marjolijn. Ze heeft te maken met paniekaanvallen, angsten en nachtmerries. Hierdoor is het dagelijks leven voor haar een strijd. Haar psycholoog stelde voor om een PTSS-hulphond te nemen. "Hij kan mij bijvoorbeeld uit mijn nachtmerries halen en helpen om met minder angst naar buiten te gaan", vertelt Marjolijn in een eerder interview.

Het opleiden van een hond tot hulphond kost 25.000 euro. Omdat Marjolijn dit niet uit eigen zak kan betalen, is ze eind maart een crowdfundingscampage gestart. Marjolijn had gehoopt de financiering hiervoor inmiddels rond te hebben, maar dat is niet het geval. Van de 25.000 euro is er 10.712 euro ingezameld.

In gesprek met gemeente
Binnenkort gaat ze met de gemeente in gesprek in de hoop dat zij nog iets voor haar kunnen betekenen. Al verwacht Marjolijn daar zelf niet veel van. Maar hoe dan ook komt er een hulphond, zegt ze. "Wat niet lukt via de crowdfunding, gaan we proberen op een andere manier bij elkaar te krijgen. De hond gaat er sowieso komen. Ik weet alleen nog niet op welke termijn."

Naast het regelen van de financiering, is Marjolijn op dit moment ook al bezig met de intake bij een hondenschool, waar het beestje moet worden opgeleid tot hulphond. "Zo'n intake neemt best veel tijd in beslag. Je moet vragenlijsten invullen en er is bijvoorbeeld ook informatie nodig die mijn behandelaren moeten aanleveren. Ik vind het fijn dat dat allemaal al is geregeld op het moment dat de financiering straks helemaal rond is", aldus Marjolijn.

Volgens Marjolijn duurt het, als de hond er uiteindelijk is, nog anderhalf tot twee jaar voordat hij volledig is gecertificeerd als hulphond.

Lees meer over:

Lees ook

aszsli artikelfoto

Meer ziekenhuiszorg in Sliedrecht vanwege Papendrechtsebrug: 'Veel makkelijker'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat meer zorg aanbieden op hun locatie in Sliedrecht tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug. Zo hoopt het ziekenhuis dat minder patiënten uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden naar Dordrecht moeten reizen tijdens de werkzaamheden. “Het is voor de patiënt dan veel makkelijker om hiernaartoe te komen”, aldus Peta Bennis, afdelingshoofd van het ziekenhuis.

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.