gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Noodkreet vanuit Doelesteyn

In een poging het terrein van schoolgebouw Doelesteyn aan de Steegoversloot te behouden voor bewoning, roept één van de tijdelijke bewoners op tot protest tegen sloop. De gemeente wil bijna alles platgooien voor de aanleg van parkeerplaatsen. Een alternatief plan lijkt aan dovemansoren gericht te zijn.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Annette de Vlieger bewoont tijdelijk één van de lokalen van de school. Samen met nog elf andere anti krakers moet ze de 17de weg zijn. Het monumentale oude schoolgebouw aan de Steegoversloot blijft staan, maar de andere gebouwen worden begin april gesloopt. In 2013 is bedacht dat op deze plek parkeerplaatsen moeten komen. In eerste instantie zou het gaan om een parkeergarage voor 200 auto's, maar dat is afgeblazen. Toch ging vorig jaar een meerderheid van de raad akkoord met de aanleg van 120 parkeerplaatsen voor een periode van vijf tot tien jaar.

Inmiddels lag er een alternatief plan van HET Architectenbureau uit Dordrecht. Daarin worden de oude schoolgebouwen hergebruikt voor bewoning. Omwonenden reageerden een jaar geleden enthousiast op het ontwerp in het TV Dordrecht Nieuws. Inmiddels heeft EGM Architecten het ontwerp aangepast, waardoor er én geparkeerd kan worden én bewoning plaats kan vinden.

Annette de Vlieger wil dat geprobeerd wordt om het alternatieve plan doorgang te laten vinden. Volgens haar kan dat nog in de commissievergaderingen van 10 en 17 maart. Vanmiddag heeft ze brieven bezorgd bij omwonenden om ze op te roepen hun stem te laten horen.

Ondertussen heeft de Omgevingsdienst de noodzakelijke sloopmelding al goedgekeurd. Het wachten is op een ontheffing van de Flora- en faunawet, maar dat is een formaliteit, zegt de projectleider van de gemeente.

Vrijdag ziet u dit onderwerp in het TV Dordrecht Nieuws. Bekijk nu alvast het nieuwsitem van vorig jaar:

Lees ook

Gemeenteraad Papendrecht_foto2 artikel.png

Advies verkenner kan prullenbak in: maand na verkiezingen nog geen zicht op coalitie Papendrecht

Het advies van verkenner John Bijl om in Papendrecht tot een kerncoalitie te komen van PVV, VVD en CDA, wordt door de gemeenteraad niet overgenomen. De bal ligt nu bij de VVD, die unaniem door de raad is aangewezen om het initiatief voor coalitievorming te nemen. Daarbij voorbijgegaan aan de grootste: de PVV.

mijn asz hack.png

cybercrime

Patiëntendossiers ziekenhuis offline na hackpoging: 'Gegevens niet misbruikt'

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis ligt al een week plat. Volgens het ziekenhuis komt dat door een ransomware-aanval bij de leverancier van het digitale systeem. "Deze maatregel is genomen uit voorzorg om de veiligheid van patiëntgegevens te waarborgen."

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”