gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Noodkreet vanuit Doelesteyn

In een poging het terrein van schoolgebouw Doelesteyn aan de Steegoversloot te behouden voor bewoning, roept één van de tijdelijke bewoners op tot protest tegen sloop. De gemeente wil bijna alles platgooien voor de aanleg van parkeerplaatsen. Een alternatief plan lijkt aan dovemansoren gericht te zijn.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Annette de Vlieger bewoont tijdelijk één van de lokalen van de school. Samen met nog elf andere anti krakers moet ze de 17de weg zijn. Het monumentale oude schoolgebouw aan de Steegoversloot blijft staan, maar de andere gebouwen worden begin april gesloopt. In 2013 is bedacht dat op deze plek parkeerplaatsen moeten komen. In eerste instantie zou het gaan om een parkeergarage voor 200 auto's, maar dat is afgeblazen. Toch ging vorig jaar een meerderheid van de raad akkoord met de aanleg van 120 parkeerplaatsen voor een periode van vijf tot tien jaar.

Inmiddels lag er een alternatief plan van HET Architectenbureau uit Dordrecht. Daarin worden de oude schoolgebouwen hergebruikt voor bewoning. Omwonenden reageerden een jaar geleden enthousiast op het ontwerp in het TV Dordrecht Nieuws. Inmiddels heeft EGM Architecten het ontwerp aangepast, waardoor er én geparkeerd kan worden én bewoning plaats kan vinden.

Annette de Vlieger wil dat geprobeerd wordt om het alternatieve plan doorgang te laten vinden. Volgens haar kan dat nog in de commissievergaderingen van 10 en 17 maart. Vanmiddag heeft ze brieven bezorgd bij omwonenden om ze op te roepen hun stem te laten horen.

Ondertussen heeft de Omgevingsdienst de noodzakelijke sloopmelding al goedgekeurd. Het wachten is op een ontheffing van de Flora- en faunawet, maar dat is een formaliteit, zegt de projectleider van de gemeente.

Vrijdag ziet u dit onderwerp in het TV Dordrecht Nieuws. Bekijk nu alvast het nieuwsitem van vorig jaar:

Lees ook

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”

laden elektrische auto stoep

Laden over de stoep: tientallen Dordtenaren hebben het aangevraagd

Sinds de mogelijkheid bestaat om stekkerauto’s op te laden via een kabel over de stoep, hebben 42 Dordtenaren zich daarvoor bij de gemeente gemeld. Tot mei waren elektrische rijders zonder eigen oprit vooral aangewezen op openbare laadpalen.

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

pfasvoorstellingchemours

Voorstelling over PFAS mogelijk naar België: ‘Aan het onderzoeken’

De muziektheatervoorstelling PFAS Forever is donderdag voor het laatst in Dordrecht opgevoerd. Het theaterstuk is gericht op PFAS-vervuiling en werd zes keer getoond aan publiek. Naast acteurs waren er ook muziek, een fanfareband en een koor te horen en te zien. Nu zijn er plannen om met het theaterstuk naar België te trekken.