gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Noodkreet vanuit Doelesteyn

In een poging het terrein van schoolgebouw Doelesteyn aan de Steegoversloot te behouden voor bewoning, roept één van de tijdelijke bewoners op tot protest tegen sloop. De gemeente wil bijna alles platgooien voor de aanleg van parkeerplaatsen. Een alternatief plan lijkt aan dovemansoren gericht te zijn.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Annette de Vlieger bewoont tijdelijk één van de lokalen van de school. Samen met nog elf andere anti krakers moet ze de 17de weg zijn. Het monumentale oude schoolgebouw aan de Steegoversloot blijft staan, maar de andere gebouwen worden begin april gesloopt. In 2013 is bedacht dat op deze plek parkeerplaatsen moeten komen. In eerste instantie zou het gaan om een parkeergarage voor 200 auto's, maar dat is afgeblazen. Toch ging vorig jaar een meerderheid van de raad akkoord met de aanleg van 120 parkeerplaatsen voor een periode van vijf tot tien jaar.

Inmiddels lag er een alternatief plan van HET Architectenbureau uit Dordrecht. Daarin worden de oude schoolgebouwen hergebruikt voor bewoning. Omwonenden reageerden een jaar geleden enthousiast op het ontwerp in het TV Dordrecht Nieuws. Inmiddels heeft EGM Architecten het ontwerp aangepast, waardoor er én geparkeerd kan worden én bewoning plaats kan vinden.

Annette de Vlieger wil dat geprobeerd wordt om het alternatieve plan doorgang te laten vinden. Volgens haar kan dat nog in de commissievergaderingen van 10 en 17 maart. Vanmiddag heeft ze brieven bezorgd bij omwonenden om ze op te roepen hun stem te laten horen.

Ondertussen heeft de Omgevingsdienst de noodzakelijke sloopmelding al goedgekeurd. Het wachten is op een ontheffing van de Flora- en faunawet, maar dat is een formaliteit, zegt de projectleider van de gemeente.

Vrijdag ziet u dit onderwerp in het TV Dordrecht Nieuws. Bekijk nu alvast het nieuwsitem van vorig jaar:

Lees ook

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

kat vermist

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

baanhoekbrug

Let op: Baanhoekbrug al vanaf 6 juli niet meer door fietsers te gebruiken

Het fietspad van de Baanhoekbrug gaat elf dagen eerder dicht dan tot nu toe bekend. Vanwege voorbereidende werkzaamheden kunnen tweewielers als vanaf 6 juli de brug niet meer gebruiken om de Beneden Merwede over te steken.

IMG_1616 (2)

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

h90foto

Defensie-helikopter maakt spectaculaire duik vlak boven rivier, dit is waarom

Het is geen alledaags gezicht: een helikopter die boven het Drierivierenpunt een duik richting het water inzet. De actie wordt vastgelegd vanuit Dordrecht en online verschijnen de nodige filmpjes, maar wat zien we nu eigenlijk?