gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Noodkreet vanuit Doelesteyn

In een poging het terrein van schoolgebouw Doelesteyn aan de Steegoversloot te behouden voor bewoning, roept één van de tijdelijke bewoners op tot protest tegen sloop. De gemeente wil bijna alles platgooien voor de aanleg van parkeerplaatsen. Een alternatief plan lijkt aan dovemansoren gericht te zijn.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Annette de Vlieger bewoont tijdelijk één van de lokalen van de school. Samen met nog elf andere anti krakers moet ze de 17de weg zijn. Het monumentale oude schoolgebouw aan de Steegoversloot blijft staan, maar de andere gebouwen worden begin april gesloopt. In 2013 is bedacht dat op deze plek parkeerplaatsen moeten komen. In eerste instantie zou het gaan om een parkeergarage voor 200 auto's, maar dat is afgeblazen. Toch ging vorig jaar een meerderheid van de raad akkoord met de aanleg van 120 parkeerplaatsen voor een periode van vijf tot tien jaar.

Inmiddels lag er een alternatief plan van HET Architectenbureau uit Dordrecht. Daarin worden de oude schoolgebouwen hergebruikt voor bewoning. Omwonenden reageerden een jaar geleden enthousiast op het ontwerp in het TV Dordrecht Nieuws. Inmiddels heeft EGM Architecten het ontwerp aangepast, waardoor er én geparkeerd kan worden én bewoning plaats kan vinden.

Annette de Vlieger wil dat geprobeerd wordt om het alternatieve plan doorgang te laten vinden. Volgens haar kan dat nog in de commissievergaderingen van 10 en 17 maart. Vanmiddag heeft ze brieven bezorgd bij omwonenden om ze op te roepen hun stem te laten horen.

Ondertussen heeft de Omgevingsdienst de noodzakelijke sloopmelding al goedgekeurd. Het wachten is op een ontheffing van de Flora- en faunawet, maar dat is een formaliteit, zegt de projectleider van de gemeente.

Vrijdag ziet u dit onderwerp in het TV Dordrecht Nieuws. Bekijk nu alvast het nieuwsitem van vorig jaar:

Lees ook

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.

fandag fc dordrecht

Fandag FC Dordrecht: stormbaan, muurkunst en talloze handtekeningen

Een stormbaan, pannakooi, pumptrack, springkussen en fitnesstoestellen: supporters van FC Dordrecht werden op de zogeheten fandag uitgedaagd om zelf ook fanatiek te bewegen. Al waren het oefenduel met Feyenoord, de handtekeningensessie na afloop en een gloednieuwe muurschildering de grootste publiekstrekkers.

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik.