gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Noodkreet vanuit Doelesteyn

In een poging het terrein van schoolgebouw Doelesteyn aan de Steegoversloot te behouden voor bewoning, roept één van de tijdelijke bewoners op tot protest tegen sloop. De gemeente wil bijna alles platgooien voor de aanleg van parkeerplaatsen. Een alternatief plan lijkt aan dovemansoren gericht te zijn.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Annette de Vlieger bewoont tijdelijk één van de lokalen van de school. Samen met nog elf andere anti krakers moet ze de 17de weg zijn. Het monumentale oude schoolgebouw aan de Steegoversloot blijft staan, maar de andere gebouwen worden begin april gesloopt. In 2013 is bedacht dat op deze plek parkeerplaatsen moeten komen. In eerste instantie zou het gaan om een parkeergarage voor 200 auto's, maar dat is afgeblazen. Toch ging vorig jaar een meerderheid van de raad akkoord met de aanleg van 120 parkeerplaatsen voor een periode van vijf tot tien jaar.

Inmiddels lag er een alternatief plan van HET Architectenbureau uit Dordrecht. Daarin worden de oude schoolgebouwen hergebruikt voor bewoning. Omwonenden reageerden een jaar geleden enthousiast op het ontwerp in het TV Dordrecht Nieuws. Inmiddels heeft EGM Architecten het ontwerp aangepast, waardoor er én geparkeerd kan worden én bewoning plaats kan vinden.

Annette de Vlieger wil dat geprobeerd wordt om het alternatieve plan doorgang te laten vinden. Volgens haar kan dat nog in de commissievergaderingen van 10 en 17 maart. Vanmiddag heeft ze brieven bezorgd bij omwonenden om ze op te roepen hun stem te laten horen.

Ondertussen heeft de Omgevingsdienst de noodzakelijke sloopmelding al goedgekeurd. Het wachten is op een ontheffing van de Flora- en faunawet, maar dat is een formaliteit, zegt de projectleider van de gemeente.

Vrijdag ziet u dit onderwerp in het TV Dordrecht Nieuws. Bekijk nu alvast het nieuwsitem van vorig jaar:

Lees ook

fotogscods

Dit plan zorgt voor 'heel wat onrust' bij voetbalclub, fusie lijkt in de maak

Voetbalclub GSC/ODS dreigt één van de drie velden kwijt te raken en onderzoekt daarom een fusie met FC Dordrecht amateurs. Het op Sportpark Stadspolders gelegen GSC/ODS voelt zich weggejaagd door gemeentelijke plannen en verhuist daarom mogelijk naar de Krommedijk. "Dit is voor mij plan a", aldus voorzitter Hans Suiker.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.